Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a babáját azért vizsgálták ki mert állandóan, vigasztalhatatlanul, jóformán a nap 24 órájában sír és szinte sosem alszik?

Figyelt kérdés

Ha igen,olyankor milyen vizsgálatokat végeznek?

És ha kiderül valami is,az mi szokott lenni,hogy mi lehet az ok?

Kérlek segítsetek nekem ebben.


2012. jan. 18. 08:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom így volt.

Csináltak vérvizsgálatot,hasi ultrahangot,mellkasröntgent,de hál'Isten "csak"rettenetesen hasfájós volt,nem volt semmi szervi baja.Kb egy hétig voltunk kórházba 2.5 hónaposan.Mostmár 16 hónapos és semmi baja!4 hónapos korára kinőtte a hasfáfását.

Remélem nálatok sem lesz semmi gond!

2012. jan. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 alaszka ***** válasza:
Az én babám is rengeteget sírt, az volt a furcsa, ha csöndben volt, 4 hónapos koráig kézből kézbe adtuk, csak ringatásra, vagy cicire nyugodott meg, de inkább csak cicire, amint letettem egyből felébredt, 5 perceket aludt. Hanyatt fekve aludtunk hetekig, ő rajtam, mindenki ki volt készülve....Az orvosunk sehová nem küldött, azt mondta sok baba ilyen, én is aggódtam, de azt mondták, majd kinövi 3 hónapos korára, nekünk ez 4 hónapig tartott. Azóta mosolygós, kiegyensúlyozott baba. Aludni most se alszik sokat, de már nem nagyon, sír csak ha jön a foga, hónapos. Kitartást és sok erőt kívánok. Talán egy laborvizsgálat nem árt, de valószínű nálatok se lesz semmi baj. Hány hetes? Még azt mondta a dokink, hogy ezek a kólikás babák nehezen dolgozzák fel hogy a külvilágon vannak, idő kell, mire alkalmazkodnak....Erre mondjuk sokszor hogy hasfájós, de ezt még senki nem bizonyította, és nekünk nem is használt semmilyen hasfájásra való szer.
2012. jan. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 alaszka ***** válasza:
Bocs lemaradt hogy 7 hónapos.
2012. jan. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben nagyon gyanús hasfájás állhat a háttérbe,Nekem 4 gyerekem van,de az előnél voltak ilyen problémák.Annyira sírt,hogy még kanalas gyógyszert is kellett neki adni hasfájásra.De aztán,ahogy nőtt elmúlt.

Ne aggódj biztosan semmi baja!

2012. jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a tiéd? Mert van egy ismerősöm, akinek már 1 éves a gyereke és még mindig rengeteget sír....na arra kíváncsi lennék, mitől lehet.
2012. jan. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk igy volt.Egész állónap szinte üvöltött a fiam,bármit próbáltunk,nem volt jó,hiába mentünk állandóan a dokihoz,de az csak azt mondta,ilyen a gyerek,hasfájós,majd kinövi....aztán egy VÉLETLEN hasi UH-on kiderült,hogy az akkor 2hónapos fiamnak epekövei vannak.Alig akarták elhinni,mivel nagyon ritka.Mondták is,hogy gondoljak bele,milyen egy felnőtt embernél ha epegörcse van,akkor egy 2hónaposnál milyen lehet..Rengeteg vizsgálat,vérvétel...stb,kórházba fekvés nem 1x...és a kórházba a vérvizsgálatból derült ki,hogy a magas koleszterinszintje miatt alakultak ki az epekövei.A magas kol.pedig nagyimtól örökölte.Naponta kellett onnantól 3gyógyszert szednie,a mai napig szednie kell az egyiket(18hónapos lesz),de olyan 1éves korára elmúltak szerencsére a kövek.Most kellesz visszamennünk megint kontrollra,Uh-vérvétel...stb,reméljük most sem lesz már ott semmi,és a gyógyszert is elhagyhatjuk.Az első 6hónapos senkinek nem kivánom,szörnyű volt....:(
2012. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3-4 hónapnál fiatalabb baba ha jól fejlődik gyarapszik, akkor hasfájós.

Az én fiam (harmadik gyerek) is iszonyú hasfájós, mindig sír, de mindig, éjjel 1 körül fejezi be és alszik pár órát, aztán egész nap csak fél órákra ájul be, különben sír és sír és kipróbáltuk már az összes létező szert de semmi nem használ. A másik kettő is ilyen volt ezért tudom, hogy el fog múlni 3-4 hónapos kora között, csak ki kell bírni.

Nagyon nehéz. Ha ennél idősebb a babád akkor vidd orvoshoz, hátha más a baj. Ha még picike akkor kitartást.

2012. jan. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8,5 hónapos a fiam és megszületése pillanatától síros,nemalvó,hasfájós!5 perceket aludt kb aztán sírt...semmilyen vizsgálatra nem küldtek majd kinövi csak a hasa fájj!5 hónapos koráig iszonyat hasfájós volt és az volt a fura ha csönd volt....hát kivoltunk rendesen!aztán javult a helyzet de a sírosság (csökkenve ugyan)de megmaradt, a nem alvás is!a mai napiig a hasamon alszik el kizárólag és vagy letehetem vagy nem mikor hogy!amint kimegyek a szobából megérzi is felkel így a két alvásánál ott kell őrködnöm ha akarom hogy valamennyit legalább aludjon!!!!!És még az sem jön be hogy levált valaki egyből sír!!!!!Hát nem egyszerű!!!!5 és 7 hónapos kora között volt egy nyugodtabb időszak jobban is aludt azt hittem végre jó lesz hát jött a pofira esés elkezdett fogzani!!!ismét rémálom minden éjszaka óránkét felsír,napközben változó milyen kedve van!!!!a dokinéni szerint ez mind normális ha 1 éves koráig nem változik majd kivizsgálják!!!!
2012. jan. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk más tünetek is voltak, ekcéma, lágy széklet, ezért én mondtam a dokinknak, hogy lehetséges tejallergia. Akkor így már neki is eszébe jutott ez.

Új tápszert írt fel, két héten belül elmúlt a hasfájás, és egyre jobban aludt. Most 10 hónapos, jókedvű, mosolygós, csak fogzáskor nyűgös baba.

2012. jan. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én kivizsgáltatnám az biztos. Sajnos ismerőseim körében volt olyan baba aki ilyen sírós volt, és sajnos nagy gond volt vele, pedig az utolsó pillanatig nem volt a síráson kívül más szervi tünet. Őket is lerázták hogy hasfájós meg fogzik.NEm hagynám annyiban. A minimum egy vérvizsgálat, hasi és koponyaultrahang. Remélem nincs semmi gond.
2012. jan. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!