Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 és fél hónapos a gyerekem,...

6 és fél hónapos a gyerekem, bébikompba mikortól tehetem bele? Még nem ül magától.

Figyelt kérdés
Kaptuk a kompot, el van még téve, nem tudom mikor vehetem elő. Végülis nem erőltetem, csak érdekelne, mikortól szabad használni.
2012. jan. 18. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Soha!

A bébi komp egy egészségre ártalmas találmány.

2012. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, én sem vettem volna, de kaptuk.
2012. jan. 18. 10:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ált. 6 hónapos kortól ajánlják a gyártók, de én egy féléves gyereket még nem tennék bele, max. ha stabilan ül.

Igaz, nagyobbat sem, mert a legtöbb ortopédus károsnak tartja, de nem erről szólt a kérdés...

2012. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, kedves Kérdező, de attól, hogy kaptátok, még nem kötelező használni, ha te sem tartod jó dolognak...
2012. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek azzal,ohgy attól hogy kapsz valamit, pedig te nem vennéd nem kell használni.
2012. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Oké...
2012. jan. 18. 10:21
 7/13 anonim ***** válasza:

ha jól akarod csinálni, akkor már állni és lépegetni tudo babát teszel csak bele. innentöl már káros nem lehet, ha csak napi félórákat tölt benne.


amiért káros lehet

ha még nem tud ülni a gyerek akkor az egész testsúly a gerincére nehezedik, nem fogja ösztönözni a felülésben, mászásban, térdelésben semmi, ordít majd csak hogy a kompban akar lenni.


ha már tud ülni de állni nem, akkor pedig sok gyereknél nem hagyja el a vele született reflexet a lábújhegyezést. ezzel mindenki vele születik és amikor feláll lassan el kell hagynia. majd az egyensúly érzék is kialakul ha nem segítenek a gyereknek. minél többet segítenek neki annál lassabban alakul ki, és annál ügyetelenebb lesz, nehezebben fog biciglizni és más egyensúlyozó dolgokat megtanulni.

2012. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

majd ha felült magától, stabilan ül legalább negyed óráig magától és felállt.

csak akkor már minek? :)

2012. jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha stabilan ül már, beleteheted, majd meglátod, hogy szereti - e. Baja nem lesz tőle, csak ne egész nap abban üljön, az a lényeg.
2012. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha elindul vele, és felborul, abból nagyon csúnya baleset lehet.
2012. jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!