Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire lesz nehéz, amikor...

Mennyire lesz nehéz, amikor meglesz a gyerekem, semmi szülői segítségem nincsen, senkinek a segítségére nem számíthatok?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, messze a családomtól, félek a gyerekvállalástól, mert én nem élhetem át azt, amit itt sokan, hogy segítséget kapnak szülőktől, családtagoktól. ÉN nem tudnám letenni sehol a gyerekemet, babysittert mert jelenleg nem tudnék megfizetni, félek emiatt a gyerekvállalástól, minden a nyakamba szakadna. Ott van a párom, de sokszor biztos jól esne, ha anya vigyázna pár órát a gyerekemre, de nem megoldható.
2011. nov. 21. 06:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon.
2011. nov. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kapok segítséget. Ne erre alapozzál! Persze nehéz egy gyerekkel, de ha túl vagy az első nehézségeken már könnyebb. A fiam 2éves, mindig velünk van, nem szoktam lepasszolni, mindent meglehet oldani vele(buszozunk, nagy bevásárlunk). Nehogy azt hidd, hogy más anyuka csak úgy lepasszolhatja a gyerekét, nem minden nagyszülő vállalja a gyerek felügyeletet. Viszont, ha ennyire félsz attól, hogy a gyerekkel leszel mindig akkor nem vagy kész az anyaságra.
2011. nov. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Talán anyukád ki tud menni alkalmanként meglátogatni titeket! Nehéz, de az ember felnő a feladathoz, én legalábbis így tapasztaltam. Ne félj!

Nálunk hiába van segítség (együtt lakunk anyukámmal, és nagyon szeretem), mégis egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor bíztam anyura hosszabb időre a babánkat. Nem tudom miért, valahogy úgy vagyok, hogy anyu is dolgozik, mikor hazaér, fáradt, inkább csak babázni szokott feljönni. Egyébként meg visszük mindenhova a lányunkat apával.


(15 hós kislány anyukája)

2011. nov. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Erre tényleg nem lehet alapozni a gyerekvállalást, hogy mikor tudom lepasszolni a gyereket.

Nekem sem volt semmi segítségem, mégis boldog, kiegyensúlyozott 26 hónapos fiam van. Úgy kell hozzáállni a dolgokhoz, hogy mindent meg tudok oldani.

Az én párom aznap volt csak otthon, mikor hazavitt minket, másnap már mennie kellett hajnalban dolgozni. Én császárral szültem, alig bírtam felkelni az ágyból, de mindent megoldottam. Nem mondom, hogy top volt a ház, meg minden nap főtt kaja volt az asztalon, és sírdogált is a fiam bőven, mire odaértem hozzá, hogy kivegyem z ágyból, de túléltük.

10 hónapos kora óta anyósékkal élünk, apósom nyugdíjas, de 1 kezemen meg tudom számolni én is, hogy hányszor bíztam rá. Mindig visszük magunkkal, buszozunk, vonatozunk, nem gond. Fő mottó: mindent meg tudok oldani!

2011. nov. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
hát nekem mindkét szülőm 20 km-re, de mégsem alapoztam rájuk. nem mintha nem lennénk jóban, kb 2 hetente találkozunk, de nem úgy vállaltam 2 gyereket, hogy tutira vettem, na majd ők tehermentesítenek. és nem is lett így, egész nap egyedül vagyok velük.
2011. nov. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van (1 és 3), remekül elvagyunk segítség nélkül is. Az a gáz, ha orvoshoz kell mennem, jönnek velem ők is. Ha egyik beteg, az egészségest is vinnem kell magammal.

De együtt járunk bevásárolni, ide-oda.

Nincs semmi gond.

Abszolút nem kivitelezhetetlen ellenni segítség nélkül.

2011. nov. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Mi is külföldön élünk. Sajna nincs segítségem, a férjem csak hétvégén van itthon, ilyenkor ő segít. De egész jól bírom amúgy. :) Főleg hogy most már javában mászik a fiam, jobban elvan egyedük, tudok mellette takarítani, főzni. Egy évben kb 4szer megyünk haza, ez az én szabim. :) Nem mondom hogy könnyű, de nem is olyan nehéz. Nálam plusz nehézség h nem beszélem még nagyon a nyelvet és a dokinál így nehezebb kicsit, meg hát a játszótéren sem tudok kivel dumálni kicsit.
2011. nov. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Meg lehet szokni a felelősséget.
2011. nov. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%

Hát azért szemben a kincstári optimizmussal, én gondolnék komolyabb helyzetre is.

Hiszen apuka leléphet-megtörtént itt egy anyukával, kétségbeesésében azt fontolgatta reggel hatkor elindítja a 6 éves fiát egyedül az iskolába, mert neki talán fél 7-re kellett menni dolgozni és majd az vár az iskola előtt 7-ig.


A nagyfiam sajnos beteg, és azt jelenti, ha hány akkor azonnal indulnunk kell a kórházba, mert így is, mire beérünk 10 perc alatt alig tudják megbökni úgy kiszárad,nem sok időt töltünk a kórházban egy-két napot. A kicsire ilyenkor vigyázni kell valakinek és jók a nyugdíjas nagyszülők, mert ők otthon vannak. A páromra nem tudok alapozni, mert ő sokszor vidéken van, mire hazaérne, de ha csak a munkából kéne ugrania is megoldhatatlan. A kicsit meg nem vihetem magammal a fertőzőosztályra, lehet persze lehet menni családostól a kórházba, dehát...


És hát arról meg nem is beszélve, mi van, ha titeket ér valami? Tavaly valami nagy járvány volt, anyuka-apuka egyszerre került kórházba 4 napra.

Úgyhogy én azért azt mondanám, jó az optimizmus, meg a mindenre elszántság, de családi háttér nélkül nehéz megoldani a mindennapokat is, és gondolni kell a különleges, de egyébként bármikor megtörténhet helyzetekre is.

Az oviban is látom, be vannak fogva a nagyszülők, ők hozzák, viszik, kísérik az unokákat, az egyik dajka néni mondta, hogy kész logisztika a nagyapával megoldani a teendőket. Jó mondjuk hozzáteszem én az ovit szükséges rossznak tartom, és nem tudnám elképzelni, mint itt sokan, hogy reggel 7-kor beadom és este 6-kor értük megyek.Inkább a nagyszülőkre bízom őket.

2011. nov. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
En is kulfoldon elek, nagyfiam 2 eves, kisebbik 1 honapos. Addig nem volt gond amig vissza nem kellett mennem dolgozni. Ez 8 honapos koraban volt es oviba kellett beadnom ket orara, amig parommal valtottuk egymast. Szoval mindenkepp valtott muszakban tudtunk dolgozni, ilyen kicsi babat nem lehet 8-10 orara oviban hagyni, raadasul olyan draga lenne, hogy nem is erne meg viszamenni dolgozni. Amikor terhes lettem masodik babankkal, akkor lett neccesebb a helyzet. Szules elott 3 nappal pedig a fiam kapott egy virusos tudogyulladast, amitol fuldokolni kezdett, es azonnal korhazba kellett vinni. Csak a ferjemre szamithattam, szerencse, hogy epp nem dolgozott, es az is, hogy a kisebbk fiam ket hetet kesett a megszuletessel, mert egy ujszulottel nem tudtam volna a nagyobbik fiammal lenni a kritikus idokben. Eletveszelyben volt napokig, es sirtam, hogy barcsak Anyum itt lenne a kozelben, szoval ha baj van, akkor kell valaki, akinek oda lehet adni a kicsit. Szulesek utan volt meg nehezebb, mert nem segitett senki, ferjem nem foz, szoval egy napos babaval mikor hazajottunk, bizony fozni kellett, hogy enni tudjunk, es a nagyobbikat sem rakhattam felre. Nehez, de meg lehet csinalni.
2011. nov. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!