Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy 8,5 hónapos,...

Létezik, hogy 8,5 hónapos, igen fejlett baba, akaratos és hisztis legyen?

Figyelt kérdés
3 gyermek anyukája vagyok. Mielőtt lehurrognátok, hogy nincs akaratos baba, csak érvényesíti önmagát, légyszi olvassátok tovább! A kisfiam egy tündér. Türelmes és mosolygós. Nagyon fejlett mint agyilag, mint testileg. Mond már pár szót, a kanapé mellett elsétálgat kapaszkodva, ha nyílik a bejárati ajó, már pá pá-zik és kúszik oda megnézni, hogy ki jött. Pár napja kezdte, hogy ha pelusozni kell, nem akar a hátára feküdni. Sikít, mint egy kismalac. Kinézte magának a konektort. Én meg elvettem őt onnan, persze közbe magyaráztam, hogy miért nem lehet játszani vele, megfeszítette magát, a lábacsáival csak úgy toporzékolt, sikított és úgy belemart az arcomba, hogy csak na. És ebből naponta van vagy 15 alkalom. Hozzá tenném, 4 foga jön egyszerre, talán ez is hozzá járul, de nem korai ez még?
2012. jan. 18. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Kislányom 9 hónapos lesz holnap, és szerintem igen, létezik! Vele az etetés kész gyötrelem, az etetőszékbe beteszem és rögtön feszíti magát, kiabál, nyafog, stb. Egyszerűen nincs olyan etetés, amikor "normálisan" viselkedne. Úgyhogy mindig gyorsan lezavarom.

A pelenkázást meg hagyjuk, ott is nagyon akaratosan viselkedik, adok a kezébe valamit mindig de pl. este nagyon nehéz, általában ketten öltöztetjük fürdés után a párommal, mert izeg-mozog, keresztbe fordul, közben rúgkapál ... amúgy ő is egy nagyon tündéri, édes baba, szinte mindig jókedve van, csak ez a makacssága ne lenne :-)

2012. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

:)

Nem korai. 8 hónapos korukra kezdenek "önállósulni". Kitűznek maguk elé egy célt, és akármi áron véghez akarják vinni. Ha gátat szabnak nekik, jön a cirkusz.

Lányom is kb ebben a korban kezdte. Mostanra ott tartunk, hogyha el merem hozni valahonnan, ahol nem szabadna keveregnie, akkor keresi rajtam a megfelelő harapási helyet. :)

Ha nem tud megharapni, akkor belém csíp, vagy megtép. Közben megfeszíti magát és éles hangon visít.

A védőnő szerint ilyenkor kell az igazi türelem, mert könnyen a fejünkre tudnak nőni. :)

Tesómnak 3 gyereke van, angyal mindegyik, de a kislány igazi hisztigép. Pedig már 6 éves elmúlt.

2012. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja igen, az én lányom most lesz 10 hónapos.

A pelenkázás egy kész birkózó bajnokság. :)

Ha nem olyan dolgot adok a kezébe, ami neki pont megfelel, úgy hajítja el, hogy csak úgy csattan. Na ilyenkor nem kap mást, és jön a visítás. Akkor hangosabban rászólok, és teljesen meglepődik. Neki is jön a foga, lehet, köze van hozzá.

2012. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én babám extra akaratos, de most meglep, hogy a pelenkázón való birkózás nálunk csak a 11. hónapban kezdődött. Nekem úgy tűnik, ez azzal van összefüggésben, hogyan haladnak a mozgásfejlődésben. Amint kitágul előttük a világ, annál több korlátba ütköznek és jön a hiszti. Kislányom későn kezdett el kúszni, mászni, 10 hónaposan, mert annyira akaratos volt, hogy nem lehetett őt kézből lerakni, 9 hónapon át kézben volt. Emiatt kezdett későn kúszni. De ahogy belelendült a mászásba, és főleg mióta 11 hónaposan felállt, azóta birkózunk a pelenkázón, hiszen számára már gyötrelmes ez a tehetetlen testhelyzet. De ő olyan akaratos volt, hogy ha pl. 5-6 hónapos korában mesét néztünk, nem ülhettem le vele a fotelbe, mert akkor nem volt egy magasságban a TV-vel, addig tekergett, hisztizett, míg fel nem álltam.

Alig múlt 2 hónapos, amikor akkorát ordított és rúgott, mint egy ló, ha be mertem jönni a házba a kertből vele együtt a karomban. Imádott a kertben sétálni és már ekkor iszonyat nagy akarat volt benne.

2015. márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!