Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek tartósan beteg a...

Akinek tartósan beteg a gyermeke, mozgáskorlátozott és ismeri már a támogatási rendszert adna tanácsot?

Figyelt kérdés

a kisfiam 18 hónapos, oxigénhiányosan született mert nem vették ki időben, így most mindennapos kezelésekre fejlesztésekre járunk. mellette epilepsziás is.


azt szeretném meg tudni hogy hol lehet támogatást kérni rá?

az emelt családit és közgyógyot kapjuk

de hallottam olyant hogy lehet autószerzési támogatást is igényelni, mivel nem tud járni, nincs autónk és sokszor nagy segítség lenne.

illetve olyant is hallottam, hogy a lakásban akadálymentesítési támogatást, fürdőszoba felújítási támogatást lehet igényelni de a mi orvosunk nem tudja ezeket, nem tud segíteni.


milyen támogatást lehet rá igényelnünk, addig még nem talál rendes munkát a férjem?

mivel gyeden vagyok ami irtó kevés, férjem több hónapja munkanélküli, most talált egy 3 órás munkát de az is nagyon kevés, van még egy gyermekünk, és van a lakásunkon svájci frankos hitel is ami rengeteg lett.


tanácsot kérnék, nem bunkó válaszokat így is elég a bajunk, csak nincs kihez fordulnunk tanácsért így az itt lévő anyukákat kérdezném


köszönöm


2012. jan. 18. 13:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a helyi önkormányzatnál érdeklődj a fürdőszoba felújítással kapcsolatban, és az akadálymentességi támogatásról is. A másik, ahol biztosan szívesen adnak információt, az Államkincstár. A kisfiam is közgyógyos, kapjuk az emelt családit, bár neki más problémája volt, ő 1500 gramm alatt született korababa. Mindenesetre az összes létező támogatást mi vagy az államkincstárnál, vagy az önkormányzatnál tudtuk megigényelni. Tudnak pl. lakásfenntartási támogatást is adni, ami némi rezsi hozzájárulást jelent. Ezt is az önkormányzat adja, kérdezz utána, ha még nem kapjátok!

[link]

Kéthavonta igényelhetsz átmeneti segélyt is, szintén az önkormányzatnál. Remélem, tudtam segíteni, és ne csüggedjetek, minden megoldódik majd, biztosan a férjed is talál majd munkát, csak ez most nem egyszerű!

Vigyázzatok egymásra, és tartsatok össze, mi is voltunk ilyen helyzetben, tudom, mit érzel!

2012. jan. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!