Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kispárna a kiságyba mikortól...

Kispárna a kiságyba mikortól lehet?

Figyelt kérdés
Nem a lapos párnára gondolok hanem a normális párnára.Egyik ismerősömnél láttam hogy a 7 hónapos babánál van?Kislányomnál már én is gondolkodtam de eddig nem mertem.Lehetséges neki adni párnád?lassan 7 hónapos lesz a lányom.
2012. jan. 19. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
1 éves korig semmiképp, azután is csak akkor, ha igényli - a fiam 3 éves, még párna nélkül alszik, főképp, hogy leginkább hason alszik és zavarná
2012. jan. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekorvosunk szerint 6 éves korban, de a lányomnak kb. 3 éves kora óta van egy kispárnája.

Szerintem csecsemőkorban semmiképpen. Ilyenkor még nagyon könnyen eldeformálhatja a gerincoszlopát.

2012. jan. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ne, teljesen felesleges! Ha megnézed a fej-törzs arányokat a csecsemőnél-gyereknél-felnőttnél - láthatod: teljesen indokolatlan megemelni a fejet!

(csak ezt a kicsit idétlen ábrát találtam:

[link]


Attól nem beszélek, hogy nyugtalanul alszol, mert tudatalatt ott van- vajon nem fúrja be a fejecskéjét a párnába, hogy nem kap levegőt?


Amit még érdemes az arányok kapcsán elmondani:

mivel a gerincéhez képest nagy és nehéz a fejecske, ezért káros az ültetgetés -és a túl sok függőleges hurcolgatás, a fej tartása nélkül - nehéz a fej- nyomja a gerincet

amikor kellően kész rá - magától felül, feláll - ennek idejét ő jobban tudja:)

2012. jan. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
attól=arról
2012. jan. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már ül egyedül a kislányom .Jó akkor nem kap párnát....persze várok még tanácsokat.érveket
2012. jan. 19. 10:17
 6/7 anonim ***** válasza:
7 hónaposnak kispárna?! Semmiképp sem. Gondolom azért, mert más elcseszi a gyereke gerincét, te nem akarod. Eddig is párna nélkül volt, így nem hiányzik neki. Majd ha nagyobb lesz és igényli, akkor tehetsz a feje alá egy kisebbet, akkor sem a pufit. Az meg, hogy tud ülni, csak egy dolog. Lassan majd állni, meg menni is tud, ettől függetlenül párnára nem lesz szüksége. Nekem 16 hós a fiam, de meg sem fordult a fejemben egyelőre a párna. A keresztfiam 2.5éves, neki is csak egy kispárnája van, az is csak a laposabb fajta.
2012. jan. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 éves kor után.


fiam 2 éves, párnával alszik, az az alvókája. az arca mellé teszi :) rá nem engedem feküdni, ha elaludt átteszem az ágya másik oldalára. hihetetlenül káros még ebben a korban.

7 hónapos meg nemhogy elgörbül a gerince tőle de még fulladásveszélyes. nagyon felelőtlen lenne ha párnára fektetnéd

2012. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!