Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sos. Pelus, vagy bili? Mit...

Sos. Pelus, vagy bili? Mit tegyek megörit?

Figyelt kérdés
most volt 2 éves a fiam.már 19 hos kora ota,itthon egésznap bilibe pisilt,kakilt.csak kintre vagy hosszabb utra kellett pelus,na meg éjszaka.most 2-3 napja,nem hajlando bilizni,állandoan direkt bepisil,nem szol,mindenhova pisil.hiába akarom ráültetni bilire nem akarja,megfesziti magát,és nem ül rá.hiába mondom neki.ja és felakarja venni a pelenkát.most mit csináljak?már 1 orát sirtam ezen,nem érdekli.most mi lesz?visszaestünk?mit tegyek hagyjam igy,vagy eröltessem a bilit?ja és kakilni sem akar,már 4 napja nem kakilt,holnbap viszem orvoshoz ezmiatt.pedig bölcsisek sem vagyunk.mi okozhatja ezt?
2012. jan. 19. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Orvoshoz a széklet miatt mindenképp vidd, de a pelust ujra NE!!! Ő csak próbálkozik, nézi, meddig lehet elmenni, de semmiképp ne ess vissza! Majd rájön, hogy bármit csinál, nem kap pelust, és vissza szokik a bilire. Neki kényelmesebb lenne kiengedni a pelusba, mint a bilibe. Próbáld meg játékosan ráültetni a bilire, mondd hogy ő már nagyfiú, mint apa, és a nagyfiukon nincsen pelus otthon, apán sincs. Hátha..
2012. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyakori a visszaesés azoknál, akik korán lettek viszonylag szobatiszták. Én pelust adnék rá, míg meg nem érik rá teljesen.

De ettől függetlenül érdemes utánajárni, hogy pszichésen lehet-e valami oka ennek. Szoronghat-e valamitől. Édesapja eleget játszik, foglalkozik vele? Megvan a biztonságérzete az élethez?

2012. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszoló vagyok újra. Lehet, hogy az elsőnek van igaza, és nem szabad visszaadni a pelust, nekem végülis nincs nagy tapasztalatom ebben.
2012. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, most számolgatok. 5 hónapja bilisek vagytok, akkor tuti, hogy nem adnám vissza neki! Igy keződik a hiszti! Ha látja, hogy ezt ráhagyod, mert ő nem akarja, mert megfesziti magát stb.., akkor a többi dologban is ezt fogja eljátszani! Hidd el, a legrafináltabbak a gyerekek. :)
2012. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hát az a helyzet játszana vele az apja,ha hagyná,de nem hagyja a fiam,mert csak velem akar lenni,apját ellökdösi,meg ilyenek.tény és valo elég ingerültek vagyunk vele néha,mert kiidegel minket,hisztizik,dacol,ellenáll.dobálozik,kezelhetetlen lett.nem tudom mit kéne tennem.tehetetlennek érzem magam,nem tudom megnevelni,segitsetek kérlek,tanácsokra lenne szükségem,mert lassan én kötök ki pszihjárián.
2012. jan. 19. 12:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak a dackorszak tünetei ezek, bár akkor is foglalkozni kell vele, de tény, hogy nagyon nehéz időszak ez. Nekünk is volt ilyen időszakunk, pár hónap, egy félév. A fiam is kitalálta, hogy visszatartja a kakit, mert szorulásos volt és fájdalmai voltak miatta. Így viszont még gyötrelmesebb lett minden. Végül hashajtóval kakilt. És amikor rádöbbent, hogy mindent nem tud kontrollálni, akkor felhagyott azzal, hogy visszatartsa a kakit. Az agresszióját én azzal tudtam feloldani, hogy nagyon sokat kezdtem el vele foglalkozni, és nagyon türelmesen, nagyon rá figyelve. Így nagyon látványos javulást értem el nála. S még egyet elmondanék neked. Ez nem az én sztorim, hanem egy barátnőmé. Ott a 4 éves fia esett vissza teljesen, és úton útfélen bepisilt. Ott a hónapokon át tartó próbálkozások után bebizonyosodott, hogy az édesapa nem foglalkozott eleget a gyerekkel, és a gyerek így reagálta ezt le. Azóta minden nap, munka után közösen játszanak. Ezt egy gyermekorvos tanácsolta nekik, és azonnali gyógyulást hozott a gyereknek.
2012. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Neked pedig kitartást kívánok és erőt! Ez a dackorszak irtó nehéz időszak. Nekem volt, hogy a fiam azért vágta ki a díszhisztit, mert nem jobbra fordultunk az utcán, hanem balra. Földre vetette magát, még a fogát is beverte, vergődött, vérzett, stb. Egyet tehetsz, minél gyorsabban megvigasztalni, és azt tenni, amit te döntöttél. Idegörlő, de próbálj higgadt és kedves maradni. Tudom, ez mindig nem jön össze. Nem direkt csinálja - gondolj mindig erre.
2012. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
míg bilizett te ültetted rá mindig és akkor pisilt vagy tök egyedül, szó nélkül ment a bilire és belepisilt vagy esetleg szólt, hogy pisilnie kell majd te ráültetted?
2012. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem annak idején azt tanácsolták,hogy vagy pelenka vagy bili.Vegyesen nem jó használni,mert összezavarja a gyereket.El kell pakolni a pelenkát,hogy ne is lássa,ne találja meg.Ha keresi,mond azt,hogy elfogyott.

A lányom már 9 éves,és ezzel a módszerrel lett szobatiszta 3 hét alatt.Éjszaka is keltem hozzá,mikor mocorgott és ültettem a bilire.

2012. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
én szoktam bilire ültetni,mert jelzett nekem,mivel a nadrágját még nem igazán tudja le fel vetni.nem tudom mi történhetett de egy ideg vagyok ez miatt,nem tudnám mégegyszer elolröl kezdeni,amit egyszer elértünk.nem könnyü egy gyerekkel.ilyenkor nem irigykedem a több gyermekes anyukákra,söt,tisztelem öket.köszi nektek
2012. jan. 19. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!