Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok valamit? Nem...

Ajánlanátok valamit? Nem hajlandó tápszert enni. Idáig csak anyatejes.8 hós lesz.

Figyelt kérdés

Tényleg egyre kevesebb a tejcim. Már több hónapja küzdök vele, de mostanra már a babóm is többet enne.

Milupa milumil tápszert próbáltam, de nem fogadja el.

Igazából semmi mást nem hajlandó inni cumisüvegből, csak vizet. Próbáltam már fagyasztott anyatejet is, azt is kiköpi, mondjuk megértem, mert az elég undi.

Viszont azért reménykedek, hogy talán más fajtát jobban enne, mert idáig a tejpépet kiköpte, de most a nestlé banános tejpépjét megeszi.

Esetleg próbáljam más tápszerrel másféle cumisüvegből?

Akinek így sikerült, elárulná, hogy milyenre váltott. Most Avent a cumisüveg.


2012. jan. 19. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Milupának is van ízesített tápszere, ha jól tudom.

Ha nincs, akkor próbálj meg pici van. cukrot tenni bele.

2012. jan. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hogy álltok a hozzátáplálással?

A tejpépet úgy is adhatod neki, hogy elkészíted, és gyümölcsöt keversz hozzá. Nálunk ez bevált, így szívesen megette.

Nekünk sem volt jó az Aventes cumisüveg, de a MAM cumisüveget jól fogadta. Próbáld meg, hátha ez a baj.

2012. jan. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Frissen lefejt abyatejet pròbàltad cumisüvegbôl??? Mert ha azt elfogadja, köv. etetèsre tegyèl 30ml tàpszert hozzà... Aztàn 60-at, nekünk csak így jött be.
2012. jan. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igazából nem értem, miért kellene ennyi idősen tápszer, főleg ha sosem kapott. Nekem is 8 hónapos, anyatejes volt. Hozzátáplálással jól haladtunk, meg tejpépet kap. Cumisüvegből sosem evett.
2012. jan. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A frissen lefejt anyatejet sem issza meg cumisüvegből.

Azért lenne jó, ha tápszert inna, mert ugye 1 éves kor alatt nem szabad tehéntejet adni a babáknak.

A tejcim nem tudom meddig bírja még, de még egy éves koráig 4 hónap van.

És ugye napi fél liter tej alapút kell enni egy babának.

Igen, napi egyszer eszik tejpépet, az csak 150 mili. Esetleg valami babajoghurtot adok neki, meg hamarosan ehet túrót, sajtot, de ezekkel sem nagyon lesz meg a fél liter, ha már esetleg nem tud majd szopni.

Így is éppenhogy alíg van meg a fél liter. 4 óra alatt már csak 80 ml-t termel a cicim. Ez édes kevés.

Szóval ezért szeretném, ha tápszert enne reggel és este.

A Mam-os cumisüveget megpróbálom! Köszönöm a tippet!

2012. jan. 20. 20:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért nem kell olyan szigorúan venni azt a napi fél l tejalapút! Nálunk sem volt meg soha!

Babajoghurtot, nem vettem, mert drága.

8 hós korától sima Danone natúr joghurtot kap, én teszek bele gyümölcsöt. Amikor már darabosat eszik, adhatsz neki Medve tömlős sajtot kenyérre kenve. Reszelt trappista a főzelékbe keverve, stb.

A túrónak is sokféle változatát készítheted.

Cumisüveg nálunk is csak a Mam vált be.

2012. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja, és az én lányom nem szerette a tejpépet. Azóta sem eszi meg a tejbegrízt, tejberizst sem. :(

Ti ennyivel is előrébb vagytok. :)

2012. jan. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
most tuti jönnek majd a lepontozások, de 8 hónapos babának nem kéne már mást is ennie? Már régen elkezdhetted volna a hozzátáplálást. És akkor már enné a pépet. Lehet lehúzni a pontokat! Nyugodtan!
2012. febr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. 6 hónaposan az anyatej már nem fedezi a baba teljes tápanyag és vitaminszükségletét. És a babáknak 6 hónaposan kimerül a vastartalékuk is! Kezd neki bevezetni a tejpépet (milumil vanilias egész jó ízű).
2012. febr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is le vagytok egy kicsit maradva,az enyém már 4 hónapos korától kap gyümölcspürét,5 hónapos kora óta főzeléket.A picim is van amikor nem akarja megenni a tápszert,ilyenkor a védőnőm tanácsára keverek hozzá instant kakaóport.
2012. febr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!