Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás óta szorulás,...

Hozzátáplálás óta szorulás, kemény széklet! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kisbabám..Gyümölcsöt már mindent eszik (banánt, almát nem adok, mert az még egy hétig is bent maradna)Van, hogy szilvát barackkal keverek neki, attól ixs tök kemény neki, van, hogy felsír, meg bepirosodik az erőlködéstől a feneke. Anytejet, tápszert felváltva kap mellé. Volt, hogy délelőtt gyümölcs, megpróbáltam sütőtököt, meg krumplit is adni neki, attól meg még inkább szorulása lett, úgyhogy elhagytam a főzeléket még délben. Mit rontok el? Adok neki forralt vizet is... VAgy an hozzátáplálást rontom el? Ti hogy vezettétek be a főzelékeket? Délelőtt gyümölcs, utána egyből mehet a főzelék? VAgy közte anyatejet vagy tápkszert adjak neki? Melyik ételekkel kezdtétek? (Krumplit én nem merek adni, mert az úgy fogja, mint a banánm ,eg az alma) HAbár őt még a sütőtök is..
2012. jan. 20. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Tápszert ha a hozzátáplálás mellett elég a tejed ne adj. Ha van lefejt tejed ( ha nincs akkor tápszer) hetente kétszer készíts neki anyatejjel zabkorpából tejbegrízit az meg fogja indítani.
2012. jan. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is eszik tejet is, tápszert is, mert nincs elég tejem. Nekünk a picit cukrozott kamillatea segített, mikor ilyen gond volt. (Kb 1 dl teába kávéskanálhegynyi cukor.)Ezt a gyerekorvos és a védőnő ajánlotta.
2012. jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi :-) Nem elég a tejem, azért kell neki tápszer is. Még a hozzátáplálással sem elég :-( Laevolac-ot is próbáltam amúgy, az segített is, de hát nem élhet gyógyszeren! Megpróbálom amit írtatok, bárcsak segítene!!!
2012. jan. 20. 09:38
 4/10 alaszka ***** válasza:
Pár kanál kamillatea nálunk is mindig meghozza a hatást, mire leér ált.ban már jön is a kaki. :) Az enyém is így volt az elején, én azóta is megfőzöm még pl. az almát is, mert így nem fog annyira. A főzelékbe megy egy ideig pár szem édesköményt főztem, az is beindította a bélműködését.
2012. jan. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

En 5 honaposan nem adtam banánt a kicsinek. Déli gyumolcsot még nem szabad adni. Lányomat még most is befogja a banán. Ha valamitol nem tud kakilni, akkor almát szoktam neki adni. Az alma átpucolja a beleit.


1 éves kislány anyukája

2012. jan. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekünk még az almától is szorulása van....barack, szilva sem segít...De most ezt a kamilla-teás dolgot kipróbálom;-) Köszi!!!!!!!
2012. jan. 20. 12:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is probléma volt ez eleinte, de egyszer adtam neki babáknak való baracklevet(Hipp, Kecskeméti, Szentkirályi) vízzel hígítva, és az nagyon bevált. Szereti is nagyon, és jót tesz a kakigondoknak. A kamilla tea egyáltalán nem jön be neki.

2012. jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia,


az én babám most 5,5 hónapos. Sajnos ugyanezek a gondjaink.

Neki se a szilva, se a narancs- mandarin lé, se a kamilla tea nem segít.

Délben már nagyrészt főzeléket eszik, úgy 100 - 120 g-ot.

Délelőtt gyümölcs, gyümölcslé. Az almát elhagytuk, mert a husa hasfogó.

Javasolták a meggyet, na azt még nem próbáltam.

3-nap után nagyon küszködik szegénykém, akkor már kúp kell sajna.

A Laveolac-ot még nem próbáltam, szeretném egyelőre anélkül rendezni.

Lehet, hogy eleve a más kaja miatt van. Egyébként tápszeres, és a tápszertől is alapban ritkán van széklete.

A nap folyamán étkezések után, és két étkezés között kamilla-gyerektea keveréket iszik, napi 4 dl mennyiségben.

Írtam a Bense doktornk, mert a gyerekorvosunk nem tudott segíteni és ő ezt írta vissza.

Hátha Neked is segít:

Ha anyatejes lenne tudomásul vennénk a 3-4 naponkénti székletet, de vegyes táplálás mellett elvárás hogy naponta, 2 naponta legyen.Úgy gondolom reggelire jó ha tápszert kap, délelőtt csak gyümölcsöt, inkább barackfélét, mirelit meggyet, banánt almát nem javasolnám. Ebédre főzeléket kapjon , uzsonna lehet megint gyümölcs , esetleg tápszerrel turmixolva , babakeksz reszelékkel, vacsorára másodszor is főzeléket adnék, utána esetleg kevés tápszer kiegészítéssel. Kevés kamilla tea széklet lazító hatású, lábacskák tornáztatása, pocakjára történő felnyomás / helyben járás magas lábemelés stílusban / szintén bélmozgató hatású. Szilva, szilvalé, meggy, cékla, paradicsom, sütőtök szintén széklet könnyítőek. Babavizet biztos hogy kínálnék akár több alkalommal is, tápszerből valószínű 2. tápszerre állnék á

t lassan.


Úgy gondolom, nálunk alapvetően a krumpli is probléma, így most azt elhagyom és lisztel sűrítek. Úgyis szokni kell a glutént. Kicsi olajat vagy vajat is keverek a főzibe.


Írj mire jutottatok.

2012. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Használj Laevolacot,széklethigitó!Ez nem számit gyógyszernek sem!És elég jó!
2012. ápr. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A laevolachoz ugyanúgy hozzá tud szokni mint bármely más hashajtóhoz. amennyiben nem szükséges ne adj neki rendszeresen. néha lehet.. inkább próbáld ki a fent említett praktikákat.
2012. ápr. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!