Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kisfiam állandóan...

11 hónapos kisfiam állandóan húzza a hajam. A gondom csak az, hogy nem csak olyankor teszi, amikor mérges, hanem amikor ölelget, szeret, csókol. Ilyenkor is tiltsam?

Figyelt kérdés

Félek,hogy azzal köti majd össze,hogy nem akarom,hogy szeressen,öleljen. Azt meg,hogy ne húzd a hajam,sztem nem érti. Ő leginkább jókat nevet vagy mérgesebb lesz és még jobban húzza. Hogy lehetne arről leszoktatni?

Amúgy neki is nagy haja van,hosszú fürtös,mindig tekergeti magának, cumizás közben főleg. Szóval imád "hajazni":)


2012. jan. 20. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell tiltani, szerintem mondd meg neki szépen, hogy ez fáj anyának, ne húzza... Hidd el nem buta már ő és pontosan meg fogja érteni. Esetleg mutasd is meg neki, hogy ne húzza, inkább simikézze vagy csavargassa, fogd meg a kezét és "vezesd", hogy mit szabad...:)
2012. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudni mikor akarod tiltani.

Neked kell a határt megszabni, de a gyereknevelésben olyan nincs hogy most szabad és egy óra múlva nem. Örömböl lekeverhetsz egyet anyának dühböl nem. A jó gyereknevelés ott kezdödik ha egyszer valami nem az akkor is nem marad ha éppen telefonálsz, beszélgetsz.


Èn nem engedném neki soha sem. Ennek egy módja van hogy leszoktasd. Amikor meghuzza figyelmezteted hogy anya letesz ha megint meghúzod. Persze megint megfogja húzni mert nem tudja mit jelent. ekkor fogod és lerakod, majd mondhatod neki, hogy letettelek mert meghúztad a hajamat. ezt ha mondjuk 2-3 napig csinálod nem fogja meghúzni legközelebb. Habár lesz amikor lehet bepróbálkozik, vagy elfeljeti akkor is ekénynek kell lenni és letennie.

2012. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsöhöz


még nem érti mi a fájdalom és nem fájdalom között a külmbség.

DE amit írsz hogy adjunk alternatívát, pl simogatás, ez egy nagyon jó ötlet, nem minden gyereknél válik be, de nálunk úgy 90%-ban igen. Ezzel sem tudja mi a fáj és mi a nem fáj, de azzal hogy simogatást mutatunk egy képet mutatunk arról mi a jó.


Ja és kérdezö amit semmi de semmi képpen se mutass meg neki hogy te is meghúzod a haját hogy értse hogy mit jelent az hogy fáj. ö nem fájdalom miatt csinálja, ez ahogy írod leginkább a szeretet kimutatása a számára.


második voltam.

2012. jan. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem érti... Az enyém legalábbis értette már akkor. Most 1 éves, és gyönyörűen tudja simogatni a hajamat, fésülni, stb. Ha meg mérges, akkor megpróbálja tépni, amit nem engedek neki.

Alternatíva kínálás nálunk abszolút bejött. Nem fogja úgy megélni, hogy szeretgetni nem lehet anyut, ha azt mondod neki, hogy nézd kicsim, így simizd meg anya haját...

2012. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mkinek a válaszokat! Sokat segítettetek! Remélem tudom a gyakorlatban is hasznosítani,igazából én is vmi ilyesmit gondoltam. Abban az egyben biztos vtam,hogy nem szabad viszont húzni a kis haját... Még1x köszi!
2012. jan. 20. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!