Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Csak én vagyok olyan...

Anyukák! Csak én vagyok olyan "gonosz", hogy jól esne néha egy kis nyugalom?!

Figyelt kérdés
Pici babánk van, viszont a férjemmel most sajnos nem tudunk saját lakásban élni. Nem keres túlzottan sokat így egy saját albérletet most nem tudunk fent tartani. Így a nagymamája felajánlotta, hogy lakhatunk Nála, a kis szobában. Jólvan, rendben! Ennek én nagyon örültem és hálás is voltam. Viszont amióta itt lakunk a Nagymama folyton átjár hozzánk, naponta többször babázni, amivel talán még nem is lenne gond, ha csak ő járna át és ha nem jönne sokszor rosszkor...Általában ha kopog, nem várja meg míg azt mondjuk jöhet, sokszor a szoptatás alatt is bejön, pedig hangosan és érthetően elmondom, hogy szopizik a baba. Volt rá nem egy példa, hogy amíg aludtunk reggel még, bejött és felkeltett valami kis apróság miatt és egyáltalán nem zavarta, hogy mondjuk éjszakáztam és fáradt vagyok ... Persze, utána megkérdezi általában, hogy zavar -e, menjen -e ki, de mindig megszólal a lelkiismeretem, hogy végtére is befogadott, igyekszik segíteni nekünk, még a számlákat sem hagyja, hogy mi fizessük ... Amiért szintén nagyon hálás vagyok de sokszor abszolút nem tartja tiszteletben, hogy nekünk is van magánéletünk. De igazából ha csak ő lenne, nem is lenne gond ... De a Párom rokonai is elég gyakran jönnek látogatni a mamát, más unoka ill. felnőttek, a panelben a szomszédok, sokszor előzetes bejelentés nélkül beállítanak én meg csak kapkodom a fejem, hogy nincsen rend, vagy, hogy most keltem fel ... Sokszor már annyira hamar felkapom a vizet, ha meghallom, hogy jön valaki vendégségbe, mert hiába nem hozzánk jönnek, ha már itt vannak bejönnek ide is, holott sokszor, például hétvégéken én szeretnék inkább pihenni. Tehát úgy érzem magam mintha egy átjáróházban lennék ... Gonosz dolog, hogy így érzek? Ugyanis ma a Párom látta, hogy kiakadtam kicsit, hogy már megint jönnek az unokák hétvégére és elhúztam a szám (ugyanis volt már rá példa, hogy az unoka miatt reggel 6 órakor kellett bömböltetni a szomszéd szobában a mesét és már nem tudtam visszaaludni...) De a Páromnak könnyebb, hiszen az Ő rokonai, nem az enyémek, sokat nem is nagyon ismerek csak jönnek, hogy megnéznék a babát ... Na meg a szomszédok is. Néha annyira vágyom arra, hogy külön lakásban élünk mert így úgy érzem minden nap van egy vendégünk és mindig puccba kell vágnom a szobát, mert szégyellem ha kupi van, állandóan frusztrál a dolog ... Viszont sokszor vagyunk szét mert egy szobában lakunk ugye, és mindent ide kellett, hogy bezsúfoljunk...Ne értsetek félre, nagyon hálás vagyok a Mamának és természetesen szeretem is mert jó lelkű és igyekszem én is segíteni Neki, csak ez az állandó látogatás, néha egy kis nyugi, olyan jól jönne ... Van valakinek hasonló tapasztalata?
2012. jan. 20. 15:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

ùgy érzem, te nem az a hálátlan vagy akik itt irogatna hogy anyósnál élnek és anyósnak a saját házában kuss legyen. (mert sajnos itt ez szokott menni)


Szóval mama még másik idöben él, amikor ez normál volt. Lehet más természetü ember is akit ez nem zavarja söt nem szeret egyedül stb...


Amiért én személy szerint nem szolnék az a szobába belépés stb... (szoptatni gondolom ö is szoptatott, nincs amiért zavarjon)


De mindenképpen megbeszélném vele, és nyugodt kedvesen elmondanám, hogy téged a kicsi gyerek mellett zavar hogy mindig jön valaki. Kérd meg hogy legyen elöre bejelentett idö mikor bejönnek. Kérd meg, hogy ha lehet inkább csináljon a szomszédoknak tea délutánt mikor átjön mindegyik és babáznak. Mond meg hogy nem vagy a vendégek ellen, és szivesen látod öket, de néha túl sok, és neked kell tudnod elöre hogy mikor ki állít be.


ez az én véleményem.

2012. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Megértelek, viszont te sem várhatod el, hogy ne menjen senki vagy épp másképp csinálják a dolgaikat azért, mert ti ott vagytok. A rokonoknak, a mamának is meg van egy szokása. Mivel ti mentetek oda, nektek kell alkalmazkodni. Annyit kérhettek persze udvariasan a nagyitól, hogy mielőtt bejönne kérdezze meg, hogy szabad e, illetve hogy hétvégén kicsit csendesebben legyek amennyiben ez megoldható. Gondolj arra, hogy ezt most ki kell bírni, hogy mehessetek sajátba. Egyébként ha szűkösen is, de nem tudnátok fent tartani egy albérletet? Ha ott semmit sem kell fizetnetek, akkor némi félretett pénzetek már van nem?
2012. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ez ezzel jár. A saját lakásába azt hív, akit akar. DE óriási segítség, hogy nem kell rezsit fizetnetek, ebből elég sokat félre tudtok tenni, hogy majd különköltözhessetek.


A baba előtt hol laktatok?

2012. jan. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Fú, én olyan szívesen cserélnék veled :D Életem első 15 évét egy ilyen családban töltöttem el, most meg a párommal ülünk a panelban, van hogy három napig sincs egy vendégünk sem, komolyan mint egy kripta.

Próbáld meg esetleg felvenni a ritmust. Ilyen helyen csak úgy működik az élet, ha kertelés nélkül megmondod, ha valamivel bajod van. Oké, a nagyinak nem, de ha vendég jön, nyugodtan bezárhatod az ajtót, hogy ne menjenek be. És az unoka miatt is nyugodtan szólhatsz, hogy aludnál, adjatok neki egy fejhallgatót, hallgassa azzal a mesét.

Törekedj a megoldás találására, menni fog :) a kupival meg ne foglalkozz. Nálunk is sokszor jönnek azért úgy, hogy kupi van, én beállítottam egy nagy kosarat az egyik sarokba, ha csönget valaki, mire felér, mindent beleszórok. Majd utána kiválogatom :) Csak ügyelni kell, nehogy megteljen :D

2012. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De-de igyekszek félretenni, persze és rakosgatom a kis pénzünket, de a jelen gazdasági helyzetben nehéz. :( Huszonévesek vagyunk és azt érzem, hogy nem kezelnek minket felnőttként. 21 évesek vagyunk a Párommal de az Ő szülei még mindig gyerekként kezelnek mindkettőnket és nem értem miért. Nem élősködtünk rajtunk, külön költöztünk, nem kérünk Tőlük pénzt én a számláinkat is fizetném, mindig félreteszem rájuk a pénzt, de a Nagymama eldugja a számlákat, mert majdnem minden az Ő nevére jön és volt már olyan, hogy majdnem összevesztünk mert próbáltam megértetni Vele, hogy nem azért jöttem ide, hogy ingyenélő legyek ... Egyébként természetesen nem várom el, hogy másképp csinálják a dolgaikat, természetes, hogy nekem kell alkalmazkodnom, épp ezért nem szólalok meg, hanem nyelek egyet és max. a Páromnak kipanaszkodom magam. Csak tényleg a Párom szülei, testvérei sem kérdezik meg soha, hogy jöhetnek -e, ha jönnek hanem beállítanak és kész és nekem ezt el kell fogadni. Végül is vannak ennél sokkal nagyobb problémák, csak úgy érzem, hogy én itt örökre csak vendégségben leszek szinte ... Na meg tényleg, volt olyan, hogy itt volt a Párom családja és pont altattam a Picit, mert már elég nyűgös volt amíg Ők a Nagyival voltak és bejöttek és szóltam, hogy de altatom a Picit mert nyűgös, aztán közölték velem, hogy de hát ha már itt vannak ne altassam már el és ennyi. (pedig össz-vissz 10 percre laknak tehát elég gyakran látják...) Vagy volt olyan, hogy a fürdőben átpakolták a mosógépem mert nem a legjobb helyen volt és meg sem kérdeztek engem, hogy én hogy szeretném, jó -e úgy nekem. És azt mondtam a Páromnak is, hogy TUDOM, hogy segítő szándékkal teszik de én sem megyek el hozzájuk, hogy átrendezzem a lakásukat az engedélyük nélkül mert ez meg az nincs jó helyen ... Szeretném ha igen is felnőttként kezelnének, ha már mindketten eldöntöttük, hogy igen is a saját lábunkon szeretnénk megállni és számítson már a véleményünk, meg az, hogy nekünk is van külön életünk ..
2012. jan. 20. 15:23
 6/20 A kérdező kommentje:
Előtte nálunk laktunk, úgy volt, hogy saját lakásba költözünk de végül nem jöttek össze a dolgok. :( Egyébként igen, mi falun laktunk, oda nem jöttek vendégek, na ott én is sajnáltam, hogy senki nem jön babalátogatóba, de aztán rájöttem, hogy a jóból is megárt a sok. Meg kell találni az aranyközép utat! Úgy a legjobb..
2012. jan. 20. 15:24
 7/20 anonim ***** válasza:
A Te szüleiddel mi a helyzet? Mert ilyen látogatások alkalmával esetleg elmehetnétek otthonról a babával a szüleidhez, és ott pihenhetnél egy kicsit. Nem mondom hogy minden alkalommal, mert az feltűnő lenne és azt hinnék menekülsz a látogatások elől, hanem egyszer-kétszer. Vagy barátnőhöz esetleg.
2012. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A szüleimnél is vannak gondok, ezért ott is nagy a feszültség...Látogatom őket, amikor csak tehetem, általában hétvégenként 1 napra kimegyünk, de itthon is megvan a magam kis dolga és nem mellesleg a baba is elég nyugtalan idegen helyen, itthon jobban el van. Ráadásul a fősulit sem hagytam ott, tehát tanulok is, szóval sosem unatkozom. :) Szívesen barátnőznék egyébként, csak ugye a szopizások alkalmával mindig érzem, hogy olyan kellemetlen a helyzet én ezt elég intim dolognak érzem, csak Anyukám valamint a Párom előtt szeretek szopiztatni. Tudom, mások ezt másképp gondolják én viszont csak előttük szoptatok szívesen.
2012. jan. 20. 15:43
 9/20 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy most a vizsgaidőszak miatt nem tudok túl sok helyre elmenni (pl. barátnőkhöz) de ha vége, biztosan több időm jut majd ezekre is!
2012. jan. 20. 15:44
 10/20 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ezzel a jövőtöket alapozzátok meg. Falun már 3-4 millióért lehet kapni házat, ha annyit összegyűjtötök, vagy legalább a nagyját, azért már megéri elviselni ezt. Spóroljatok, és nehogy albérletre szórjátok el a pénzt! A baba sem lesz olyan sokáig újdonság, majd ha belép a dackorszakba és szembeköpi őket spenóttal, akkor nem fogják annyit látogatni talán. De mindenképp okosan éljetek ezzel a lehetőséggel, sokaknak nem adatok ez meg. Kvázi olyan, mintha a nagyitól kapnátok havi 70 ezret azért cserébe, hogy elviselitek a látogatókat. Mert körülbelül ennyibe kerülne egy albérletet fenntartani. Ha havonta legalább csak ezt a pénzt félreteszitek, akkor egy-két éven belül már elég jó tőke lesz a kezetekben a házvásárláshoz, ami sokaknak szintén nincs meg ennyi idősen.
2012. jan. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!