Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Csak én vagyok olyan...

Anyukák! Csak én vagyok olyan "gonosz", hogy jól esne néha egy kis nyugalom?!

Figyelt kérdés
Pici babánk van, viszont a férjemmel most sajnos nem tudunk saját lakásban élni. Nem keres túlzottan sokat így egy saját albérletet most nem tudunk fent tartani. Így a nagymamája felajánlotta, hogy lakhatunk Nála, a kis szobában. Jólvan, rendben! Ennek én nagyon örültem és hálás is voltam. Viszont amióta itt lakunk a Nagymama folyton átjár hozzánk, naponta többször babázni, amivel talán még nem is lenne gond, ha csak ő járna át és ha nem jönne sokszor rosszkor...Általában ha kopog, nem várja meg míg azt mondjuk jöhet, sokszor a szoptatás alatt is bejön, pedig hangosan és érthetően elmondom, hogy szopizik a baba. Volt rá nem egy példa, hogy amíg aludtunk reggel még, bejött és felkeltett valami kis apróság miatt és egyáltalán nem zavarta, hogy mondjuk éjszakáztam és fáradt vagyok ... Persze, utána megkérdezi általában, hogy zavar -e, menjen -e ki, de mindig megszólal a lelkiismeretem, hogy végtére is befogadott, igyekszik segíteni nekünk, még a számlákat sem hagyja, hogy mi fizessük ... Amiért szintén nagyon hálás vagyok de sokszor abszolút nem tartja tiszteletben, hogy nekünk is van magánéletünk. De igazából ha csak ő lenne, nem is lenne gond ... De a Párom rokonai is elég gyakran jönnek látogatni a mamát, más unoka ill. felnőttek, a panelben a szomszédok, sokszor előzetes bejelentés nélkül beállítanak én meg csak kapkodom a fejem, hogy nincsen rend, vagy, hogy most keltem fel ... Sokszor már annyira hamar felkapom a vizet, ha meghallom, hogy jön valaki vendégségbe, mert hiába nem hozzánk jönnek, ha már itt vannak bejönnek ide is, holott sokszor, például hétvégéken én szeretnék inkább pihenni. Tehát úgy érzem magam mintha egy átjáróházban lennék ... Gonosz dolog, hogy így érzek? Ugyanis ma a Párom látta, hogy kiakadtam kicsit, hogy már megint jönnek az unokák hétvégére és elhúztam a szám (ugyanis volt már rá példa, hogy az unoka miatt reggel 6 órakor kellett bömböltetni a szomszéd szobában a mesét és már nem tudtam visszaaludni...) De a Páromnak könnyebb, hiszen az Ő rokonai, nem az enyémek, sokat nem is nagyon ismerek csak jönnek, hogy megnéznék a babát ... Na meg a szomszédok is. Néha annyira vágyom arra, hogy külön lakásban élünk mert így úgy érzem minden nap van egy vendégünk és mindig puccba kell vágnom a szobát, mert szégyellem ha kupi van, állandóan frusztrál a dolog ... Viszont sokszor vagyunk szét mert egy szobában lakunk ugye, és mindent ide kellett, hogy bezsúfoljunk...Ne értsetek félre, nagyon hálás vagyok a Mamának és természetesen szeretem is mert jó lelkű és igyekszem én is segíteni Neki, csak ez az állandó látogatás, néha egy kis nyugi, olyan jól jönne ... Van valakinek hasonló tapasztalata?
2012. jan. 20. 15:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Sajnos azt kell mondjam hogy ez van. A nagymamánál laksz szívességből teljesen ingyen és bérmentve, neked kell 100%-ban alkalmazkodni ebben a helyzetben. Ráadásul a mama nem is volt illetlen hiszen megkérdezte zavar-e, udvariasan szólhatsz neki hogy inkább egyedül lennél.
2012. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Na látod éppen ez az ami miatt már egyszer-kétszer majdnem összevesztünk ... Mert azt mondják, hogy én ingyen ér bérmentve lakom itt, ami bár igaz, de nem én akartam így! És pont ettől félek én is, hogy majd egyszer ezt fogom a családtól is megkapni, hogy de én annak ellenére, hogy ingyen lakhattam is ... Én nem kértem, hogy ingyen lakjak itt, még akkor sem ha ez tényleg nagy segítség. Mert így tényleg nincs jogom semmibe sem beleszólni, vagy kinyitni a számat és ez menjen így éveken át? Én jelentkeztem már az első hónapban, hogy na akkor számlák, de mindig volt valami magyarázata, hogy miért nincsenek számlák még...Aztán kibökte, hogy Ő segíteni szeretne de én ezt túl nagy áldozatnak gondolom és jobban érezném magam ha igen is amit én használok, én fizethetném ki. Én használom az internetet is és még azt sem hagyja, hogy kifizessem ... :S És félreértés ne essék, tudom, hogy nagyon sokan hálásak lennének ezért, én is az vagyok!! Csak úgy még is jobban otthon érezném magam ha beleadhatnék a rezsibe, a számláimat én fizetném de minden pénzemet visszaadja, azt mondja nagyon megharagszik ha bele akarok adni ...
2012. jan. 20. 20:23
 13/20 anonim ***** válasza:
nem olvastam a kommenteket,lehet már irták ezt előttem,de kulcs nincs ahhoz a szobához amibe vagytok?Mert akkor fognám,és szépen kulcsra zárnám ha valami olyan van,vagy már elegem van a sok vendégből.Nem kell egész nap kulcsra zárni,de naponta 1-2órára igen,aztán egy idő múlva hátha észreveszi a nagyika is hogy igenis szükségetek van egy kis egyedüllétre-nyugalomra.... :)
2012. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nem, nincs kulcsunk...Na de azért nem is napi rendszerességgel jönnek a látogatók de ahhoz képest ahogyan még otthon volt, sok az ide látogató. :)

Egyébként nem hinném, hogy zavartatná magát, mert volt már rá példa, hogy telefonáltam és bejött és pont olyan családi dologról volt szó amit nem akartam előtte beszélni és vártam, hogy ha látja, hogy telefonálok kimegy, de nem ment ki, megvárta míg befejezem, mert kénytelen voltam lerakni a telefont...Szóval vannak ilyenek. Volt már olyan is, hogy reggel 7kor felkeltett csak azért, hogy szóljon elmegy a boltba és hozzon -e valamit, ami megint csak kedves gesztus de nyilván ha az ember alszik és csak ezért keltik fel, annak annyira nem örül...:) Egyébként nagyon kedves nagymama, tényleg és hálás is vagyok csak az a helyzet, hogy örülnék egy napnak amikor csak úgy fekszem, nem jön be hozzánk senki, romantikázunk a Párommal, babázunk...stb. :) De tudom, hogy bármikor is költözzünk el, hálás leszek Neki a segítségéért és áldozataiért! Ez biztos!

2012. jan. 20. 22:18
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Az a nagy helyzet hogy szerintem akkor sincs igazad, hiába nem te akartad ezt az egész helyzetet. Ha ezeket a feltételeket, körülményeket te nem fogadod el akkor nem kellett volna odaköltözni, más megoldást kellett volna keresni. Nagyon sok kilátástalan helyzetben levő ember a fél kezét odaadná ennyi segítségért, te pedig ehhez képest kicsi dolgokon hisztizel és még a nagymamát "hibáztatod" amiért fizetni akarja helyetted a költségeket. Ha te úgy érzed hogy neked így nem felel meg akkor lépj ki belőle, ennyire egyszerű.
2012. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Én nem tudtam, hogy ezek a feltételek és ahogyan már írtam baromira hálás vagyok ... De Neked hogy esne, ha mondjuk hajnali 4 felé aludnál el, a Párod 5-kor kelne és mondjuk mire visszaalszol 6 óra és bömböl a TV, hangosan beszélgetnek és nincsenek tekintettel rá, hogy mondjuk Te még pihennél ... Vagy volt már olyanra is példa, hogy bár előző nap megígértem, hogy elkísérem a boltba, segítek cipekedni, de nem gondoltam, hogy reggel 8-kor már készen kell lenni és akkor is elég sokat voltam fent éjjel, alig aludtam még is felkeltettek, nem is reggeliztem, a kislányom sem evett még aznap és minden készülés nélkül indultunk a nagy bevásárlásra mert megígértem, tartottam a szavam!! Tehát itt nincs szó hibáztatásról én teljesen korrekt feltételek mellett szerettem volna ezt kivitelezni. Én nem mondom, hogy hozzám kell alkalmazkodni, SŐT én alkalmazkodom ezekhez csak néha a dolgaim mellett jól esne kicsit pihenni. Én ha magamhoz hívnék valakit lakni azért tiszteletben tartanám a dolgait...És nem hisztizek, csak igen, rengeteg a teendő körülöttem, meg sok a gond is néha vágynék egy kis csöndre, nyugalomra, ennyi az egész ... Ez legyen a legnagyobb bűnöm!
2012. jan. 20. 22:34
 17/20 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem hogy mindezt miért egy anonim fórumon írod le és miért nem a nagymamának mondod, normálisan udvarias hangnemben. Egyáltalán próbáltad már jelezni a problémáidat? Mi nem ismerhetjük pontosan a helyzetet, lehet hogy sok helyen túlzol, lehet hogy igazad van, az én véleményem továbbra is az hogy amiket elmondtál azok nem akkora dolgok ami miatt ennyire ki kellene borulni. Ha téged mégis zavar valami akkor azt a nagymamával kellene megbeszélned.
2012. jan. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Én nem akarom megbántani...Épp ezért hallgatok. Azért írtam egy anonim fórumon mert sokat járok ide és épp rossz passzban voltam és bár nem nagy dolgok, de valamiért mégis bántanak. De nem szólok róla Neki, mert segít és mert befogadott és mert valóban nekem kell alkalmazkodni. Ha ez továbbra is így marad, akkor így marad, valóban nem is sorolható a problémák kategóriájába, csak jól esett panaszkodni kicsit, mivel ritkán panaszkodom erről bárkinek is ... Ennyi az egész. :)
2012. jan. 20. 23:57
 19/20 anonim ***** válasza:
De akkor lehet hogy itt csak szimpla kommunikációs problémáról van szó. A nagymama lehet hogy nem is tudja hogy Téged zavarnak bizonyos dolgok, néma gyereknek anyja sem érti a szavát. A leírtakból azt szűröm le hogy nagyon jó indulatú és biztos nagyon szeret is Téged, nem hinném hogy megbántódna ha elmondanád neki szépen hogy mi zavar.
2012. jan. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem, minél hamarabb a lábadra kéne állnod, és elköltözni egy saját fészekbe. A pároddal is romlani fog a kapcsolatod, főleg hogy nincs magánéletetek.

Én még vártam volna a gyerek vállalással addig míg nincs egy saját lakás vagy albérlet.

2012. márc. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!