Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sikerült valakinek leszoktatni...

Sikerült valakinek leszoktatni a babáját a gyakori éjszakai ébredésről?

Figyelt kérdés

Az én babám 16 hónapos és vannak olyan éjszakáink, hogy félóránként ébred,cicizünk aztán kb 15 perc és visszaalszik.Aztán fél -egy óra múlva kezdődik minden előről.Szóval már lassan kész vagyok.Ma voltunk orvosnál(nem ez miatt) és rákérdeztem, hogy mi ez.

A doki azt mondta, altassam el az ágyában és ne a cicin,mert azért ébred , hogy visszaállítsa azt a helyzetet ahogy elaludt.Légyszi írjatok nekem ha bárhogy sikerült leszoktatni a gyakori kelésről.Én azt sem bánom ha háromszor is felébred csak ne fél óránként.


2012. jan. 20. 16:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kislányom 14 hónapos és ugyanez a helyzet, bár ő csak inni kér. Szépen elalszik, aztán sírva ébred. Iszik pár kortyot és alszik tovább. Ezt játszuk éjszakánként 4-5-6 alkalommal. Szóval ha vkinek van erre megoldása, én is megköszönöm!
2012. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Legaläbb tudom, hogy nem vagyunk ezzel a problömäval egyedül:)
2012. jan. 20. 16:40
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Valami zavarhatja éjjel, lehet a foga. Emiatt felébred, és mivel a cicivel alszik el, akkor is az kell neki. Igaza van a dokinak, arról a gyerek nem tehet hogy megébred, de visszaaludni csak úgy tud ahogy szoktatták. Ki cicivel, ki teával, ki cumival. Nálunk a cumival alszik csak vissza. Amíg jöttek a fogai én is sűrűn keltem és adtam vissza a cumit, de amióta kijött az összes, azóta már nem kell kelni.
2012. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A végére még annyit akartam írni, hogy rajtad áll hogy elveszed tőle a cicit, és megtanítod anélkül elaludni, akkor valószínű megoldódik a probléma. Egy ekkora gyereknek nincs is már rá szüksége.
2012. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Neked is köszi a választ, sajna 2 hós kora óta így alszik, szóval nem a fogzás miatt.Amúgy elég későn jött ki az első foga.

A cici elvételen is gondolkodtam már, csak eddig nem tudtam megtenni.

2012. jan. 20. 17:10
 6/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hós, ugyanezt csinálja. Ő tőle még nem veszem el a cicit, kivárok 1 éves koráig. a víz ivás, és ez a cicizés ha megszűnne biztos könnyebb lenne.
2012. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Átérzem a helyzetedet, az én kisfiam 19 hónapos, és neki is még sokszor vannak ilyen időszakai. :(

Az egyetlen módszer tényleg az, hogy amikor felébred, cici nélkül altasd vissza. Ha nagyon muszáj, adj neki egy kis vizet, de úgy a legjobb, ha csak simán visszaaltatod. 1-2 napig fog sírni, de ne add fel! Napról-napra jobb lesz és egyre kevesebbszer fog felébredni.

(Mondjuk nálunk mindig visszaesés van, mert ha 2 hétig működik a dolog, hogy mondjuk csak hajnali 4 körül ébred először, akkor utána valamiért ismét felkel már éjfél tájban, és ha ezt több napig csinálja, akkor a fáradtság miatt én hü..e, újra szoptatom, hogy gyorsan aludjon már. Na, ez az, amit nem szabad!!!)

Szóval kitartás!!! Mi most épp a jó fázisban vagyunk, és igyekszem ezt már nem elrontani! :)

2012. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok! Arról én még álmodni sem merek, hogy átaludja egyszer is az éjszakát. Volt már időm hozzászokni. :) De ahogy Te is írod, már az is jó, ha csak kevesebbszer ébred! :)
2012. jan. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
nalunk is ugyanez a helyzet.szinten 16 hos. Az enyem mar reg nem cicizik viszont kepes egy tavat kiinni ejjel. Gondolom az lenne a megoldas hogy nem adok neki,de egyenlore nincs szivem sirni hagyni,mert ha nem adok neki kepes fel orat visitani, es utanna felora mulva ugyanezt eljatszani. Nagyon nagyon farszto,foleg ha fogzas is van mellette,vagy ha beteg. Muszaj lesz valtoztatni,hogy par het mulva neki is jo legyen es kipihenten kelljen.
2012. jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nos ez nekem is nagyon ismerős szitu csak nálunk minden de minden duplán van....13 hónaposak!
2012. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!