Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sikerült valakinek leszoktatni...

Sikerült valakinek leszoktatni a babáját a gyakori éjszakai ébredésről?

Figyelt kérdés

Az én babám 16 hónapos és vannak olyan éjszakáink, hogy félóránként ébred,cicizünk aztán kb 15 perc és visszaalszik.Aztán fél -egy óra múlva kezdődik minden előről.Szóval már lassan kész vagyok.Ma voltunk orvosnál(nem ez miatt) és rákérdeztem, hogy mi ez.

A doki azt mondta, altassam el az ágyában és ne a cicin,mert azért ébred , hogy visszaállítsa azt a helyzetet ahogy elaludt.Légyszi írjatok nekem ha bárhogy sikerült leszoktatni a gyakori kelésről.Én azt sem bánom ha háromszor is felébred csak ne fél óránként.


2012. jan. 20. 16:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
egyszerű...apa válalja be hogy 2-3 napig ő egy be éjjel.Ennyi, próbáljátok ki! (lesz kis sírás-rívás...de 2 nap az egész)
2012. jan. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 hónapos korában besokalltam, és leszoktattam az éjjeli szopizásról. Az első pár éjszaka nehezebb volt (de nem nehezebb, mint amúgy is óránként szoptatni), aztán egyre ritkábban ébredt, két hét múlva pedig átaludta az éjszakát. Mondjuk ő akkor már csak el- és visszaalváshoz "használta" a cicit, két héten belül el is választódott teljesen.

Vele voltam, ringattam, énekeltem, adtam neki vizet, ilyesmiket csináltunk.

Ennek már több mint fél éve, és azt kell hogy mondjam, hogy nagyon megérte. Nálunk a nappali alvás is kész katasztrófa volt, megoldódott az is, és mivel éjjel kialussza magát, sokkal kiegyensúlyozottabb, vidámabb. Igaz, azóta is csak úgy alszik el, ha fogom a kezét, éjjel is olykor felsír, de egy hátsimogatás megnyugtatja.

2012. jan. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#11-es módszerével 3nap alatt leszokott az éjszakai ébredésekről, alszunk reggel 8-9ig.
2012. jan. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%

Attól hogy 2 hs kora óta így alszik el még nem biztos hogy nem a foga miatt!Mocorognak a fogcsírák és ilyenkor anya cicijével tud csak megnyugodni hisz 2 hós kora óta csak az az egy megnyugtató van neki!Egy biztos:valamit ki kell találni mert így a babád sem tudja kipihenni magát és gondolom ez a nappalokra is rányomja a bélyegét(Rólad nem is beszélve,gondolom hulla vagy)A babák alvásfázisa úgy működik hogy mikor elalszanak akkor kb 20-30 percig csak felületes alvásban vannak tehát ez még nem olyan pihentető a számukra!Mikor letelik ez a 20-30 perc akkor lépnek át a mélyebb alvásfázisba...kivéve ha valami meg zavarja őket(éhség.fogzás,zaj,szomjas,fázik,melege van stb)na már most sztem nállatok tuti a fogzás zavarja meg babád így nem tud átlépni a mély alvás fázisába és kéri a "nyugtatóját"hogy vissza tudjon aludni!És kezdődik előlről az egész!Tehát a lényeg hogy így ő sem tudja kipihenni magát mert nem tud mélyen,hosszan aludni!

Én a te helyedben elsőként kipróbálnék egy homeós cuccot ami fogzásra van,nyugtató hatású,semmilyen mellékhatása nincs!Chamomilla vulgaris 15 ch napi 3x5 golyót feloldva egy korty vízben(előtte-utánna fél-fél órával nem ihat-ehet a baba semmit)Egy adagot éjszakára adj neki!Lehet hogy az első 1-2 napban nem lesz olyan nagy drasztikus változás de a homeos cuccok ilyenek,öngyógyító hatásuk révén több idő míg kifejti hatását!

Ha esetleg ez nem válik be akkor van még a Viburcol kúp ami szintén homeós csak ez egy komplex tehát egy kicsit "erőssebb" vagy még a chamomillából van a 30-as ch-s az is erőssebb!

Ha ezek sem akkor még megpróbálnám a nurofent/panadolt/algoflexet amik fájdalomcsillapítók!

Én nem szokatnám le sírás árán a szopiról mindenképp az előzőekkel próbálkoznék előbb!ja igen és azzal azért valóban próbálkoz eti lefektetésnél hogy ne a ciciden aludjon el hanem még éber állapotában tedd a kiságyba!Esetleg cumit nem próbáltál???Azzal elaltatni szopi után???

Egyébként mit és mennyit eszik vacsira???Nem lehet még éhség a háttérben??

remélem nem tűntem túl okoskodónak,kivánok nektek nyugodtabb éjszakákat!

2012. jan. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Utsonak:Nem vagy okoskodó, köszi szépen neked is a választ.A homeot ki fogom próbálni , remélem itt Németországba is kapni.A szopizásról nincs szivem leszoktatni, mert nagyon megnyugtatja.

cSAK A VÉGSőESETBEN lesz az a megoldás , mert már nem bírom ezt a nemalvást és segítségem sincs mert a nagyik 1000km-re laknak.

Köszi mindenkinek a választ.

2012. jan. 21. 20:32
 16/17 anonim válasza:
0%
sziasztok.Nekem 1 éves a fiam,és pici kora óta éjszakáztam vele.Hol 1x,de volt,hogy félóránként kelt fel cicizni.Mivel nekem is csak cicivel alszik el,így az apját éjjel nem is tűrte meg.Kb 2 hete 2-3 napig minden éjjel felkelt kb 15 percenként cicizni.Aztán elegem lett belőle,és mikor egyik éjjel már nem bírtam vele,hagytam hogy sírjon,sötétben,csendben.Kb 1 órát ordított keservesen,aztán rájött,hogy nem fogom kivenni a kiságyából.Azóta minden éjjel végig alszik,de ha nem ,akkor vagy nyöszörög egy kicsit,és visszaalszik,vagy kiveszem.Max egyszer kelek fel azóta éjszakánként hozzá.Nekem bevált.És igen,szívszorító érzés volt hallgatni 1 órán keresztül az ordítását,de higgyétek el,hogy megéri,mert rá fog jönni a gyerek,hogy nem kaphat éjjel is cict,mert anyának is aludnia kell.Mellesleg mióta átalussza a kicsi az éjszakát,azóta sokkal boldogabb nappal,és persze én is kipihent vagyok.Szerintem megér egy próbát.Erősnek kell lennete,és hagyjátok sírni,akármilyen kegyetlennek hangzik.Jobb lesz mind2töknek
2012. febr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
teljesen egyetértek veled utolsó,a baba is kipihentebb ha egyhuzamban alszik, nem szakaszosan.
2012. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!