Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudom leszoktatni a...

Hogy tudom leszoktatni a cumiról 2éves fiamat?

Figyelt kérdés
Elveszem tőle, és addig ordít, míg meg nem kapja. Már "elvitte a cica, lenyelte a kutya", stb, de mindig visszakönyörgi. Nektek hogy sikerült leszoktatni? Ja, és aludni nem hajlandó nélküle, ma 1,5órát sírt alvás előtt, ezért visszaadtam neki.
2012. jan. 5. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Dobd ki.
2012. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
miért akarod elvenni
2012. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első, köszi, nagyon segítőkész vagy. Erre nem is gondoltam... Mindegy, lépjünk túl ezen.

Azért szeretném elvenni, mert így nem beszél semmit, és mikor nincs a szájába, akkor meg kezd mondogatni dolgokat. Meg nem akarom, h a fogai is elálljanak. Egész nap a szájában a cumi.

2012. jan. 5. 13:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy nem gondoltál rá, mivel megtartottad.
2012. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem se beszél még de nem is engedem hogy nappal nála legyen, csak elalváshoz adom neki
2012. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én engedem neki a cumit - inkább azt szopja, mint az ujját. A cumi puhább, a fogak fejlődését szerintem a cumi nem befolyásolja.

Ha azt szeretném, hogy kivegye, azt mondom, hogy nem értem amit mond, mert cumi van a szájában. Kiveszi és elmondja szépen, hogy mit szeretne, én meg próbálom terelni a kérés teljesítése során, hogy ne jusson eszébe visszatenni. Sokszor fél napokat is elvan cumi nélkül. De, ha eszébe jut és kéri, odaadom neki. Megnyugtatja...

Inkább néhány hónappal tovább cumizzon, mint ideges, nyűgös, akaratos gyerek legyen. Úgy olvastam az irodalomban, hogy majd elhagyja, ha olyan érett lesz, hogy nem kell neki.

Egy időben én is el-el veszegettem tőle, de akkor meg a kisautókat rágta, párnak levált a gumiabroncsa, féltem lenyeli. A rágókákat sosem szerette, volt vagy 5 féle.

Így mindig maradt a cumi...

2012. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes hozzászólóknak. Valószínű nálunk is marad amíg ő úgy nem gondolja, hogy most már elég.
2012. jan. 6. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!