Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozókendőbe valóban bele...

Hordozókendőbe valóban bele lehet tenni pici,1-2 hónapos babát is? Nem árt a gerincének? Nem a vízszintes testhelyzet a legjobb még nekik?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem volt nandu kendőm, de lehet hogy én csináltam rosszúl valamit, mert a fiam mindig kiflialakot vett fel, és én is azon aggódtam hogy nem tesz jót a gerincének... ezért én nem is erőltettem tovább, bár a fiamnak tetszett:)
2012. jan. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én 4 hetes korától hordozoma lányom!És egész kis addigi életében nem volt annyira nyugodt mint mikor belekerült!Elől hordoztam,és nekem isolyanérzés volt,mintha újrapocakom lenne! :) Szerintem neki is olyan nyugalom volt,mintha még ott lenne! :)

24 hetes vagyok,Őt biztosbhamarabb bele fogom tenni! :)

2012. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 4 hónapos kora előtt nem bele semmilyen hordozóba.
2012. jan. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én 3 napos kora óta horfozom, egy babaának a C alak a normális, nem a kiegyenesített babakocsi


[link] olvasgass

2012. jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, bele lehet tenni. Ugyanis a kisbaba gerince C alakú, az S alakú gerinc csak később, a mászás/ülés/járásnál alakul ki. És ha hordozókendőben van (jól megkötve!!), akkor olyan pózban van, mint amikor a kezedben fogod, csak a kezedet a kendő helyettesíti. És ugye a kézbenlevés köztudottan nem káros. :)

[link]


"Egy ma már idejét múlt elképzelés szerint a babáknak az tesz jót, ha vízszintes kemény felületre fektetik őket, hogy „szép egyenes” legyen a gerincük. Ma már tudjuk, hogy a gerinc sohasem egyenes, sem újszülött-, sem felnőttkorban, és azt is tudjuk, hogy a baba gerincének az tesz a legjobbat, ha megtámasztjuk a számára megfelelő, fiziológiás helyzetben. Az ortopédiailag megfelelő hordozóeszközök a baba gerincét függőlegesen, a természetes ívét megtartva támasztják meg. Persze a csecsemők izomzata még nem elég fejlett ahhoz, hogy részt vegyen ebben a tartásban, ezért a jó hordozóeszközök helyes alkalmazása során a még gyenge izmok feladatát maga a hordozóeszköz veszi át. Így a baba – sok téves elképzeléssel szemben – nem ül a hordozóban, hanem pontról pontra megtámasztott, domború ívű gerinccel hozzásimul a hordozó személy testéhez. Sokszor találkozunk azzal a félelemmel, hogy a hordozás árt a baba gerincének. Ma már rendelkezésünkre állnak olyan kutatások, amelyek számadatokkal bizonyítják, hogy a hordozott gyermekek nem küzdenek gyakrabban gerincproblémákkal, mint a nem hordozottak."

2012. jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Ma viszem a kisfiamat az ortopédiára csípő vizsgálatra, megkérdezem a dokit is majd erről!
2012. jan. 23. 08:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Megkérdezhetem, hogy mit mondott a doki? (Csak kíváncsiságból.)
2012. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki, hogy 3-4 hónapos korig csak nagyon rövid időre, mondjuk egy büfiztetés erejéig rakjam bele, de később nyugodtan. A függőleges irányú testhelyzet ugyanis ad egy terhelést a gerincének, ami ilyen pici korban nem jó.
2012. febr. 2. 16:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes. Nekem az orvos egyáltalán nem ezt mondta... Ugyanis a babám utálta, ha vízszintesen fogtam, vagy letettem valahová. Úgyhogy rákérdeztem, hogy mennyi ideig foghatom függőlegesen, és hogy bele tehetem-e már hordozókendőbe/mei tai-ba. Azt mondta, hogy egyáltalán nem baj, ha függőleges pózban van, sőt, ez kifejezetten jó, mert fejleszti az egyensúlyérzékét.

Ezután rá is kerestem, és a legtöbb helyen ugyanezt találtam. Meg azt is, hogy a gerincének sem árt, ha mindenhol meg van támasztva, és békapózban van. Így:

[link]

[link]


Viszont a kengurut kifejezetten ellenezte, mert hogy abban nem megfelelő pózban van a baba, mert a lábai egymás mellett lógnak, nincsenek békapózban, és ez rossz a csípőjének. Plusz a gerincének sem jó, mert a háta ki van merevítve egy kenguruban, pedig a kisbaba gerince enyhén C alakú, és ha ezt kiegyenesítjük, az terheli a gerincét, mintha ülne, és mivel a kengurukban a babát csak a lába között tartja egy kis anyag, az egész testsúlya arra az egy pontra terhelődik, és ez szintén nem jó a gerincének. De a hordozókendő kifejezetten az, mert az egész fenekét, térdhajlattól térdhajlatig megtámasztja.


Kerestem néhány hordozásos cikket is:

[link]

[link]

[link]

[link]


Egyébként az első gyerkőc már 3 éves, 3 hetes korától hordozom és semmilyen ortopédiai problémája nincs, a második babának sincs, bár ő még csak 7 hónapos, 2 hetes kora óta hordozom. És járok hordozós klubba, van elég sok olyan ismerősöm, akik születésüktől hordozzák a babájukat, és egyiknek gyereknek sincs se gerinc, se csípő problémája.

2012. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!