Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos kisfiam egyszerűen...

17 hónapos kisfiam egyszerűen nem hajlandó megenni a kiflit kb.1 hónapja. Tudnátok ötleteket adni, hogy mivel próbálkozzak?

Figyelt kérdés
Reggelire csak a tejpépeket hajlandó megenni. Próbálkoztam már rántottával is, azt sem eszi meg. A kakaós csiga az lecsúszik, de nem akarom állandóan édessel tömni. Vettem HIPP babamüzlit (csokis), azt nagy nehezen megette, de ugye az is édes.
2012. jan. 3. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
És miért baj ha reggelre édeset kap?
2012. jan. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Az én kislányomnak is voltak ilyen időszakai, mikor valamit nem akart megenni, amit előtte igen. Légy türelmes, átmegy rajta. Kínáld meg vele többször, de ne erőltesd. Ja és inkább a tejpépet add neki, mint péksüteményt, kakaóscsigát, szerintem... az a neki való még. A rántotta az nálunk is nehezen indult, de szép lassan megkedvelte, mindig megkóstoltattam mikor én ettem, aztán pedig már ő kérte. Sok sikert!
2012. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Annyi mindent ehet már egy ekkora gyerek reggelire. Azt add neki amit szívesen eszik. Miért ragaszkodsz a kiflihez? Kenyér,zsemle,péksütemények (akár sós is), bundás kenyér,virsli,melegszendvics,felvágottak.....

Vagy próbáld meg díszíteni a kaját,hátha úgy szívesebben megeszi.

2012. jan. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bundás kenyeret is próbáltam, nem eszi meg. Próbáltam mást is (kenyér, zsemle, stb.), de nem eszi meg. Egyedül a kakaós csiga az, amit szívesen elfogad. Na meg amit a nagyi csinált almás pitét. Felvágottat sem akarja elfogadni, már sajttal is próbálkoztam. Hiába rakom elé, nem kell neki a pépen kívül semmi. :( Ha én próbálom a szájába adni, úgy összeszorítja. :( Régebben olyan szépen evett egyedül. :(
2012. jan. 3. 11:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak a reggelivel van így? Nem lehet,hogy ő még nem éhes? Ha 1 órával később próbálkozol? Próbálj neki diós,bolognais csigát adni.
2012. jan. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Vacsira sem eszi meg. Viszont most este betolt két virslit és egy gyümijoghurtot, nagyon örültem. :)

Ha nem lenne éhes, akkor a pépet sem enné meg, nem? Vagy tévedek?

2012. jan. 3. 21:31
 7/7 anonim ***** válasza:
forralj fel tejet , áztasd menne ,ugy biztos megeszi majd!
2012. febr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!