Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért éppen 2 hetes korban...

Miért éppen 2 hetes korban kell elkezdeni adni a Vigantolt? Szoptatós anyukák, ti hogyan adjátok be?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Kisfiam mindig fürdés után, vacsi előtt kapja, közvetlenül a szájába cseppentek.
2012. jan. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell csak kéthetes kortól adni a Vigantolt, mert szülésnél a babának egymásra csúsznak a koponyacsontjai és két hét kell ahhoz, hogy az a helyére kerüljön. Nem lenne szerencsés, ha a koponyacsontok "varratainak" összeforrása még a helyére kerülés előtt történne.
2012. jan. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A szájába cseppentek. Már nyitja amikor meglátja az üveget.
2012. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

(Valahol olvastam,hogy szopis babáknak nem szabad a szájába tenni, hanem kiskanálba kell fejni tejet és abba cseppenteni, de akkor ezek szerint ez megint csak valami marhaság).

2012. jan. 21. 16:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem marhaság, úgy kell. Már csak azért is jobb így, mert ha esetleg megszalad és nem egy csepp jön, akkor kiöntöd a kanálból és ennyi. Ha a szájába cseppented ezt nem tudod megtenni. Tudom két csepp sem árt a picinek, de folyamatosan nem jó. Kérek mindenkit ne pontozzatok le, de szerintem így jobb.
2012. jan. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha véletlenül 2 csepp megy, akkor másnap kimarad a vigantol. (van ahol heti 7 cseppet adnak, nem napi 1-et vagy 2-t)

Én is a szájába cseppentem. A kanálról nem biztos, hogy az egész csepp bejut a szájába.

2012. jan. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös és zöld kezet nyomtam Neked is :)

6-os

2012. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenki másképp csinálja. Nem lehet mondani egyik módszerre sem, hogy rossz. Nekem pl kb havonta egyszer van olyan, hogy 2 csepp megy. Inkább az a jellemző, hogy félremegy.

Ja meg még egy ötlet. Adhatod neki szopi előtt is úgy, hogy a mellbimbódra cseppentessz egyet.

2012. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Közvetlenül a szájába, már ő is nyitja, ahogy meglátja az üveget!
2012. jan. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem anno a védőnő azt mondta, hogy azért kanálba fejjek pár csepp tejet, bele a Vigantol, mert a D-vitamin zsírban oldódó, és ugyanígy kellett a K-vitamint is.
2012. jan. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!