Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos hozzátáplált babák...

6 hónapos hozzátáplált babák anyukái. Van olyan közöttetek, akinek szerintetek keveset/kevésszer eszik a babája? Mikor és mennyit eszik?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tápszert tudom, az 200-240 ml.

Napi 5× eszik, de az adag mennyiség "szilárdban" és tápszerben is van, mikor kevés, mint amennyit egyébként szokott enni.


Ma pl. enni se akart, nagyon nyűgös. Ilyen ez a fog .. :|

2012. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Disi ***** válasza:
Húúú, az én babám most nagyon visszafogta magát. Már nagyon szépen megevett 200-250 ml tápit egyszerre, a kanalazással is elkezdtünk haladni, és most teljesen megállt. Már attól félek, hogy fogyni fog. Jó esetben megeszik 150 ml tápit, de sokszor van, hogy csak 80-90 ml-t, aztán persze egy óra múlva újra éhes. A kanálból pedig alig eszik meg 6-8 kanállal, tök mindegy mit adok neki. Sokat nyűgösködik, pedig ez sem jellemző rá, fogra gyanakszom, de nem látok semmit az ínyén. Holnap akarom összeírni, hogy mennyit eszik egy nap, kíváncsi vagyok mennyivel eszik így kevesebbet.
2012. jan. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hasonló cipőben járunk mi is, annyi különbséggel, hogy ő 200-at még soha életében nem evett meg. max.150-180 alapjáraton keveset eszik, most meg annyit sem. én is gyanakszom a fogra...
2012. jan. 21. 21:53
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia mindenki!

Egy hete pont ezt a kérdést én is ki akartam írni....! Lányom 6 hónapos, szépen beindult a kanalazás nálunk is 4 hónaposan!

Ízlelgetett mindent, kicsit válogatott de két nap után az is ment ami előző nap nem...!

Aztán egyszer csak annyiban maradt...!

Sírt kanalazás közben meg elütötte a kezem jelezve hogy hagyjam már őt ezzel!

El is keseredtem már ott tartottam hogy vissza szokunk a tápszerre!

Aztán úgy döntöttem türelmes leszek... és nem aggódok (ez volt a nehezebb)

Mikor beöltötte a 6 hónapot, elkezdtem venni neki a Nestlé-nek a baby pudingjait....!

Ez megváltoztatott mindent, mert nem utáltatom meg vele a kanalazást az erőltetéssel, mivel ha az aznapi főzelék nem kellett elő vettem ezt és meg ette mind!

Nem a legjobb megoldásnak véltem de gondoltam átmenetileg megteszi :D

Aztán elolvastam egy cikket, amiben az állt hogy fogzás idején csípi egyes főzelékek az ínyjüket!

Másnap csak burgonyát főztem csirkemellel neki.... örömömben sírni tudtam volna mert gyönyörűen megevett 170 ml-t ebből (azóta avent-es pohárból etetem mert így látom ml-re pontosan mennyit eszik :D

Fogunk még most sincs de legalább úgy látom hogy hálás nekem a kis praktikákért!

Amit pedig mostanában még csinálok az az, hogy ha látom nincs kedve enni, vagy nem az evésre koncentrál megpróbálom 20 perc múlva megint...!

Ez sem a legjobb, de tényleg nem akarom hogy megutálja a kanalast mert nyomom bele ha kell ha nem!

Na ez jó hosszú lett!

Bocsi!

Ez a mi sztorink, remélem van benne ami segít :D

2012. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pont úgy vagyunk mi is, ahogy írod! Ezek szerint ez normális ilyenkor.... :( :(
2012. jan. 21. 22:48
 6/12 A kérdező kommentje:
Holnap lesz 6 hós, veszek pudingot :D
2012. jan. 21. 22:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Előbbi vagyok! Nem mindenki van oda ezekért a fincsiségekért mert a hátoldalán olyasmi van írva hogy xy%teljes tej felhasználásával.....! E miatt vannak anyukák akik a világból kifutnak miatta, hogy ők bizony oda nem adják....! Na, nem is ez a fontos! :D Sokat mellé dumálok :D :D (imádok beszélni) :D Szóval van ismerősöm aki mondta hogy krémtúrót ad az 5 hónaposnak...! Akkor kérdezem én hogy ez akkor tényleg olyan rossz a babának??? Enyém szereti nagyon, van túrós, banános, meg kekszes! Ezek adhatóak 6 hónaptól az van rá írva! Tescó-ban most akciós (kicsit súgok :P)
2012. jan. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
koszi :-):-)
2012. jan. 22. 08:10
 9/12 Disi ***** válasza:
Hát a hétvégére a helyzet még rosszabb lett, mindkét éjjel 2 órán keresztül nyűglődött szegénykém. Ez is talán a fogzást támasztja alá , tegnap vettünk egy borostyán nyakláncot neki, egyszer ébredt éjfélkor, de csak felriadt és visszaaludt, aztán hajnal 5-kor, akkor evett is. Ma már megevett egyszer 150 ml-t is, elég rövid idő alatt, hogy ez a nyakláncank köszönhető-e vagy sem nem tudom, de remélem nrmalizálódik a helyzet. Azért kíváncsi leszek a mai éjszakára is. Amúgy kedves kérdező az én babám sem evett meg soha annyit, mint amennyit a "nagykönyv" szerint kellett volna, aztán 6 hósan kezdett ilyen nagyobb adagokat enni. Szerintem fejlődési ugrás lehetett, de nem tartott sajnos sokáig :((((
2012. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Biztos jön a fogacska, szerintem nálunk is az lesz mindennek az oka. Nézegetem és látni is vélek valamit... ilyen felriadások nálunk is vannak pár hete rendszeresen. Az én lányom is mindig keveset evett, sohasem evett annyit, amennyi a nagykönyvben van írva, de most még annyit se és ez aggaszt, meg hogy még nem duplázta meg a súlyát. :( Jó, nem sok kell hozzá... Remélem kibújik a fogacska Nektek is, Nekünk is és megoldódnak a gondok. :) Bizakodom!
2012. jan. 23. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!