Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit reagálják anyós viselkedés...

Mit reagálják anyós viselkedésére? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Anyósom az utóbbi időben teljesen ránk szállt a másfél éves kisfiunk nevelését illetően. Állandóan a bilivel rágja a fülünket, azzal hogy mennyi mindent megengedünk neki, beleszól hogy mit kéne venni a gyereknek, mit rontunk el, és hogy nincs tapasztalatunk, meg hogy bezzeg ő három gyereket nevel fel. Hozzáteszem hogy az a nagy nevelési módszere hogy gyakorlatilag a gyerek semmit sem csinálhat, de azért két hónaposan már lehet húslevest enni, meg bezzeg az ő gyerekei már szobatiszták voltak ennyi idősen, egyedül ettek késsel - villával...stb. remélem érzitek a lényeget. Egyáltalán nem tudom hogy kezeljem már, ja és állandóan azzal "fenyeget" hogy mostmár jó lenne ha a gyerek játszóházba járna csak azért mert én játszótérre viszem, mert nincsenek ezreink hogy játszóházba vigyem... ha meg közösségbe vittük akkor az volt a baj hogy miért nem levegőre visszük a gyereket. Szóval a lényeg hogy semmi nem jó úgy ahogy csinálom - csináljuk. És tudom hogy nem anyós a lényeg, hanem hogy a gyerekem boldog-e egészséges-e, mégis mindig nagyon rosszul esik, ahogy értékeli a dolgaimat, és meg akarja mondani hogy mit hogyan csináljak, semmi finomkodás, hanem konkrét kiokosítást kapok mindig. A saját anyám nem szól bele a dolgaimba. És ha meg mondom a véleményem, akkor meg a párom ellenszenvét vívom ki, hogy miért bántom meg az anyját. Párom viszont olyan, hogy ráhagyja a dolgot, vagy hallgat az anyjára. Tehetetlen vagyok teljesen, és már rég túl vagyok azon a határon hogy békésen tudjam kezelni ezt a dolgot.
2012. jan. 21. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk dettó így volt és szépen nemis tudtuk megoldani.Mi egy hatalmas veszekedés közepette összecsomagoltunk és elköltöztünk tőle.A kislányt se engedtem látni nekik.Aztán már gyámügyre rohangáltak,hogy elvegyék tőlem a lányt és mindenfélét hazudoztak.Kijött a gyámügy környezet tanulmányozásra,látta hogy semmi nem igaz abból amit rólam állítanak.Így annyit kaptak hogy minden hónap elsó és utolsó szerdáján 1 órát láthatták a lány a helyi családsegítő központban...

Aztán kis idő után belátták,hogy se pénzük se energiájuk jönni látogatóba és belátták hogy akármit csinálnak én úgyis úgy nevelem ahogy akarom a gyerekemet..Ennek már 1 éve..Most már van egy kisfiunk is és anyósommal tök jól megvagyunk..Nem szól bele mit hogy csinálok,pedig egyik hétvégén ők jönnek másikon meg mi megyünk..Próbáld meg kicsit durvábban megmondani neki hhogy nem neki szülted és ha nem tetszik ne kell a közeletekbe mennie..Máshogy sajnos nem lehet velük megértetni..

2012. jan. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Egyik barátnőm mesélte, hogy ő úgy szerelte le az anyósát, hogy amikor hozzád hasonlóan nála is betelt a pohár akkor nem mérgesen de nem is higgadtan hanem zokogva, bőgve mondta meg az anyósának, hogy milyen rossz érzés, hogy kioktatja és beleszól a dolgokba és miért gondolja, hogy ő rossz anya stb. Az anyósa úgy meglepődött, hogy csak hebegett habogott, hogy sajnálja meg nem akar ő rosszat. Utána már jóval finomabban okoskodott de ha kezdte túlzásba vinni akkor barátnőm mindig elővette a zokogós "haláltusát" és pár hónapra megint lecsillapodott az anyóspajtás.


Az én anyósom is marha "okos" de szerencsére csak ritkán találkozunk. Ő pl a 4 hónapos kizárólag anyatejes babámnak akart gyümölcsjoghurtot a szájába tuszkolni... :s

Én csak annyit szoktam mondani neki ha rázendít a hülyeségeire, hogy ma már nem alkalmazzák ezeket az elavult módszereket. Ha ez sem használ akkor a varázsige az, hogy a gyerekorvos mondta, hogy így kell!

2012. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz dolog, főleg, hogy a férjed nem áll melléd! Nekem is beleokoskodik mindenbe az anyósom, de nálunk az a megoldás, hogy párom erélyesen rászól, hogy fejezze be, mert nem megyünk hozzá, ha hülyeségeket beszél! Nem is tudom, ha a férjem nem állna mellém, akkor mit tudnék csinálni! Először volt az, hogy férjem nem vette észre, hogy mindenbe beleszól anyós, hiába mondtam neki, hogy már megint okoskodik, már megint... És volt egy olyan szitu, amikor gyerkőcünk 2 hónapos volt, itt volt anyós, és férjem puszit adott a babánknak, és anyós meg azt mondja neki, hogy nem kell azt a gyereket mindig puszilgatni, de ilyen oktató hangnemben! (előtte puszilgatta ő agyon)! Na, akkor kiakad a férjem is, hogy had adjon már a saját gyerekének akkor puszit, amikor ő akar! Azóta férjem is észre veszi az okoskodásait! Kitartást, és légy talpra esett! Amióta én talpra esetten vissza szólok neki, azóta kicsit vissza fogottabb, igaz ha eltelik egy kis idő, újra kezdi a hülyeségeit, de akkor megint szólunk neki!
2012. jan. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kíváncsicska ***** válasza:
A húgom is ilyen cipőben jár.Csak nála 2 hetes a baba és azt akarja beleverni az anyósa(együtt élnek) hogy rossz any még megetetni sem tudja rendesen.Anyatejes baba.Aárjának nagy a szája de nem az anyjával.Sajna szerintem jó megoldás nincs.CValakit mindenképp bántani fogsz.Pontosabban szerintem a párod miatt esélyed nem sok van az anyós leszerelésére. SAJNOS
2012. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!