Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az élet 1-1,5 éves...

Milyen az élet 1-1,5 éves babátokkal? Használtok még babakocsit? Mikor ébred, reggelizik? Stb.

Figyelt kérdés

sziasztok! a fiam 15 hónapos lesz amikor megszületik a kistestvére. Újszülöttről már van fogalmam (:) bár állítólag nincs két egyforma), de nem tudom, akkor hol "tart" majd a "nagyfiam".

Izgat, hogy fogunk közlekedni (kell-e új, testvérfellépős babakocsit vennünk), ő vajon mikor kezdi a napot, mennyit fog aludni. Ó, és milyen lesz az étkezése!

Ha van egy fél percetek Anyukák, légyszi írjátok meg a tapasztalataitokat!

Köszönöm szépen!


2009. máj. 28. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém már 2 éves, de ő csak 1,5 évesen kezdett el járni. Szóval mi akkor még javában használtuk a kocsit. De ha a tied hamarabb is kezd járni, annyi idősen még elég fáradékonyak a babák, úgyhogy lehet hasznos lenne a testvérfellépő. Van egy ismerősöm, ahol 2 éves a nagytesó és most született pici. Ők úgy közlekednek, hogy a nagy kismotorral követi anyut és a babakocsit. Az én gyerekem kb 8-ig szokott aludni, kb 1,5 évesen szokott át a du-i 1 alvásra, 12-2-ig. És ekkor már házi kosztot evett. Szóval, amit mi eszünk.
2009. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

ez a babakocsi téma lesz a gáz... ami most van, véletlenül sem kompatibilis testférfellépővel...

de lehet, használtan beruházunk egy újra. közlekedni muszáj lesz :)

2009. máj. 28. 09:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 18 hónap lesz a kettő gyerek között.

A lányom most 13 hónapos, kb. 2 hónapja jár, egy hónapja szalad, így mi max. rászerelős testvérfellépőt veszünk, bár azt is majd csak akkor használjuk, ha nagyobb sétára megyünk. Egyébként, a márkájára nem emlékszem, de van olyan univerzális testvérfellépő tizenezerért, ami állítólag minden babakocsira fel lehet rakni. Nekem a testvérfellépővel más a fenntartásom, hogyan fér el a nagyobb gyerek ott úgy, hogy én még elérjem a babakocsi tolókarját???


Nekünk bő két hónapja így néz ki a napirendünk:

Reggel 6-fél 8 között kel, felkelés után peluscsere reggeli kakaó vagy tejeskávé, utána lusti az ágyban anyával, ha otthon van, természetesen apával is.

8-fél 9 körül kimászunk az ágyból, lezavarjuk a reggeli tisztálkodást, öltözködést, utána játék.

10 körül jön a reggeli, ez vagy tejpép vagy szendvicskék.

Reggeli után általában csinálok egy kis házimunkát, a gyerek próbál ebben megakadályozni :) Berakom a mosást (gyerek kiszedi és szétszórja a lakásban) vagy a mosogatnivalót, eltervezzük, hogy mit főzünk, odarakjuk az ebédet, ha kell elmegyünk vásárolni stb. Ilyenkor általában szokott 30-60 percet aludni.

Fél 2-fél 3 körül ebédelünk, utána nekem muszáj egy kicsit lepihennem, a gyerkőc szabad foglalkozást végez, értsd: úgy szétpakol, hogy a szőnyeg mintáját nem látom a sok játéktól, ruhától. Ilyenkor Halász Judit szokott szólni (mi csak bébiszitternek hívjuk), táncol rá, vigyorog ezerrel.

5 körül uzsi, utána pihi, míg apa haza nem ér, ő játszik a gyerekkel, míg én elvégzem azokat a feladatokat, amiknél nem szeretem, ha ott van a gyerek pl. vegyszeres pucerálás.

7 körül megvacsizunk, utána le a játszótérre hintázni.

8-fél 9 körül feljövünk, a gyerek megy pancsizni vagy zuhanyozni, attól függően, hogy mennyire kell lefárasztani.

9 körül megkapja az esti tejcsit és bedobja a szunyát. Heti 3-4-szer végigalussza az éjszakát, a maradék napokon fél egy- három között felsír, apa áthozza hozzánk és kap inni. Ha apa nem alszik rögtön el, akkor pár perc múlva visszaviszi a gyereket az ágyába. Ha elalszik, akkor így kelünk reggel.

2009. máj. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megint én. Hány hetes vagy? Én is terhes vagyok, 8 hetes. Úgyhogy a lányom több mint 2,5 lesz, mire szülök. Én csak attól félek, hogy 2 gyereket kell pelenkázni. Mert a lányom nem nagyon akar szobatiszta lenni, persze addig még lehet.
2009. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

szia! Neked is köszi! nagyon hasznos a leírásod! és ez a babakocsi téma tovább gondolkodtat :)

én is 7-8 hetes vagyok :) (első uh. alapján most 7+4, de nekem az első gyereknél is két hetet csúsztattak ide-oda a későbbi uh-k alapján).


Jó egészséget Nektek! :)

nálam tuti ezerrel megy majd a pelenkázás, szerintem a Te kicsid addigra már ügyes bilis lesz!

2009. máj. 28. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!