Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok babótoknak a...

Hogy csináljátok babótoknak a krumpli levest, karalábé levest és a brokkoli levest? Légyszi úgy írjátok le, mint egy receptet. Mit raktok bele, hogy főzitek

Figyelt kérdés
Milyen leveseket csináltok még, vagy valami mást, amit ti is esztek és a babó is. 11 hós a kisfiam
2009. máj. 28. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Még nem csináltam neki a fenti leveseket, de a vasárnapi húslevesből már adtam a 9 hónapos kislányomnak. Egyébként teljesen úgy csináltam, ahogy szoktam, csak kevesebb sóval és amikor neki kivettem belőle, akkor sóztam még utána. Vettem ki répát + husit, azokat villával összetörtem, illetve a husit kézzel apróra szedegettem és úgy tettem a levesbe. A lényeg, hogy ne legyen fűszeres.


Én úgy csinálnám, hogy föltenném főni a zöldségeket )amiből akarod) és hagymát, zellert, petrezselymet + pici sót tennék bele főzés közben, az egy kicsit megízesíti. Utána pedig apróra törném a zöldségeket villával és úgy tenném bele neki a lébe. Hú, remélem érthető!

2009. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én mostanába kezdtem el adni a mi levesünkböl is és én vegyes levest szoktam csinálni még csak abol kap meg a husi levesböl ,a zöldségest leirom :ujsárgarépa 3-4 db,uj zöldség 3db,egy kisfej brokkolit, vagy egy kevés karfolt de lehet mind a kettöböl rakni, ezt megtisztitom és karikára vágom és felrakom annyi vizbe amenyi levest akarok majd ó burgonyát vagy két nagyobbat ezt kockára vágva teszem bele mikor már felföt és egy fél fej uj káposztát amit belevágok aprora majd egy kevés só ha van akkor borsot is tehetsz egy keveset bár az én fiam nem eszi meg ezt a levest mi is szeretjük és nem kell bele semilyen föszer mert a zödségeknek nagyon jo izük van ha süriteni akarod akkor még egy kis grizgombocot is rakhatsz bele .én ugy készitem hogy egy tojást felverek és teszek bele egy pici delikátot és egy késhegynyi sütöport maj a buzadarát lassan hozzá keverem adig mig olyna félkeménységü nem lesz majd ezt beleszagatom kiskanálal a levesbe remélem segitetem
2009. máj. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én babám 13 hós és mindig úgy teszem fel főni a levest, hogy pl. karfiol, répa, fehérrépa egy hagyma leveskocka, aztán ha megfőtt gyengén berántom, mindig nokedlit teszek bele, ezt beleszaggatom, majd tejföllel felforralom, szórok rá petrezselymet. A krumplilevest is így csinálom. Laktat és finom. Lehet már a krumplilevest gyarapítani egy kis füstlivel, úgy is finom. Ha nem szereted a leveskockát használni, főzz bele egy kis húst, de sokkal ízletesebb a leveskockával.

Karalábélevest is így csinálom. Paradicsomlevest is szoktam betűtésztával. Veszek 100 %-os parilét, felforralom petrezselyemmel egy fej hagymával, vékonyan berántos (ebbe is teszek egy kockát) betűtészta kis cukor és kész. Finom nagyon....

2009. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm lányok:)
2009. máj. 28. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!