Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha húslevesből akartok adni...

Ha húslevesből akartok adni babának, hogyan csináljátok? 9 hós

Figyelt kérdés

Arra értem, hogy ha a hús már majdnem kész, akkor teszem bele a zöldségeket, s míg a zöldségeket ki nem veszem, addig ne tegyem bele a leveskockát s fűszereket,

Mondták h nagyon kevés fűszerezés lehet csak vagy utána fűszerezzünk. De azt nem tudom, a leveskockával mi a helyzet, mert azt mindig a sárgarépa után rögtön bele teszem. Igaz én csak egy felet szoktam.

S úgy adhatok neki, ha csirke s pulykamellet kapott eddig, s ami hús benne van, az karajcsont, s pulykanyak vegyesen.

Ha sertést nem kapott az nem gond, ha csak a répából, burgonyából veszek ki neki, s petrezselyemből (petrezselymet szintén nem kapott még), s a pulykanyakból lecsipek egy kicsit, úgy lehet?


S mivel már 9 hónapos, két foga is kint van, ha egész sárgarépát adok neki, mondták, h meg kell főzni. De azt ha egészben akarom oda adni, akkor félfőttre vagy puhára főzzem, s azt tízórai, ebéd, uzsi utáni rágcsának kell szánni vagy az ebédnek számít ha egész répát a kezébe adnék h rágcsálja?


2011. okt. 27. 13:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én a húslevesbe nem szoktam leveskockát rakni (minek?).

De egyébként a 9 hósodnak gyakorlatilag már bármit adhatsz, ami a húslevesben van. Gondolom nem sózod agyon a levest magatoknak sem.

Én egyszerre szoktam feltenni a csirkét és a zöldségeket, a végén egy krumplit is. Aztán kiveszem, ami kell, összeturmixolom a babámnak, és megeszi :)

De én csak pici sóval szoktam ízesíteni, se bors, se vegeta, se ilyen furaságok.

2011. okt. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

S ha még nem kapott petrezselymet, vagyis aki fehérrépaként ismeri, azt, akkor adhatok neki,

Most vezettem be nála a tésztát, leves most fő, de még nem tettem bele semmi fűszert. Párom nem nagyon szereti ha kevés fűszer van benne.

Leveskockát akkor végén, miután kivettem a zöldségeket a babámnak, akkor teszem bele.

Én szoktam egy fél leveskockát, hogy ízesebb legyne, párom nagyon válogatós, szóval nem mindegy hogy csinálom. Apja mindig erőspaprikával, pirosarannyal egész s őrölt feketeborssal csinálta.


Én leveskocka, vegeta, só, egész bors a végén.

Én mindig megvárom, h kb fél-1 órát főjjön a vízben a hús, aztán répa, petrezselyem, ha tezsek bele, akkor karalábé, bár azt nem mindig, majd leveskocka, ami most a végére kerül, aztán 10-15 perc elteltével miután betettem a répát, jön a burgonya. Közben sózok, s a végefelé kis vegeta, s ha szükséges só.

Nem esszük túl fűszeresen, mert én nem szeretem, de úgy csinálom, legyen íze is, aztán párom még utána sóz néha. Attól függ milyenre sikeredett.

2011. okt. 27. 13:54
 3/15 anonim ***** válasza:

Petrezselymet is ehet már a babád.

Az erős fűszereken kívül már mindent.

De a leveskockától sem lesz semmi baja.

2011. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adj neki belőle, pont úgy mintha magatoknak főznétek. Nem kell így túlbonyolítani:)

A répát nyersen ne add oda neki, túl kemény, ha véletlenül letörik belőle egy darab, akkor az ínyével azt nem tudja elmajszolni. Főzve add, úgy ahogyan a saját magatok szárára készített levesből kiveszed.

2011. okt. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik én vagyok csak ennyire óvatos, de én ilyen idősen még húslevesből nem adtam neki semmit. ugyanis pont a húsleves az ami nagyon megterheli a kicsik gyomrát, mivel az elég zsíros a húsoktól.Ilyenkor még csak külön főztem neki a zöldségeket és a húst is . de mindenkinek szíve joga eldönteni. de én így csináltam az elsőnél és a másodiknál is így fogom.
2011. okt. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

bocs az offért, de a petrezselyem és a fehérrépa nem ugyanaz :) egyébként az első fűszer amit be lehet vezetni az a petrezselyem...


azt mondjuk nem értem miért teszel húsleveskockát a húslevesbe, de tényleg előbb vegyél ki belőle. és vegetát se adnék a babámnak.


de 9 hónapos már nyugodtan kaphat olyan húslevesből zöldségeket ami picit meg van sózva meg borsozva, ha utólag fűszerezed nem lesz finom se a hús se a zöldség. tehát fűszerezd egy kicsit aztán ha kivettél neki akkor mehet még bele.


a tésztát meg csak 1 éves kor után vezesd be, tojást nem kaphat addig! persze a durumtésztát kaphatja :)

2011. okt. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azt tudom h ehet mr petrezselymet, de én még nem vezettem be nála. A levestésztából nem kap. vettem penne tésztát, mert védőnő szerint csak azt ehetnek a babák, tojás nélkülit. S az volt az ebédje brokkolival, s pici körtével, mert gyümölcs nélkül nem eszi meg a főzeléket.


A levest majd később kapja, lefagyasztom, mert még maradt meg a brokkolis tésztából. 1-2 napig vezetem be nála az újat, mert szintén v.nő mondta, h 7-8 hónapos kortól 1 napig kell bevezetni az újat. Nem kell sokáig kostoltatni.


Én sem adtam még neki mást, pedig már mondta a védőnő, h adhatnék neki rántott húsból, úgy h a panírt leszedem, sülthúsból, amit mi eszünk, stb. S akkor még csak 8 hós volt.


Nem fogok gyakran adni neki, én is óvatos vagyok. De mindenkitől hallom miket esznek a babái. Pl. valakinek a babája már 4-5 hónaposan töltött káposztát evett, csípősen, s erős paprikát is adtak neki 6 hósan. Na azt mondjuk túlzásnak tartom.

Sokan nem tartják be h 1 éves kor alatt nem adható pirospaprika. Én is úgy tudtam meg, h én mindig mindent előre megkérdezek a védőnőtől, s itt is. Pirospaprikásan csinálom a krumplis tésztát, úgy hogy azt nem fog kapni. S nem is fogok adni neki a mi főztünkből 1 ées kora alatt.

De ahogy azt az egyik válaszoló is íra, húslevesben olyanok vannak amiket már evett. S turmixolás után megkostoltam, jó krémes lett tőle a főzeléke.


Kevés hússal főzök, nem zsírosan, mert nem szeretem a levest ha nagyon zsíros, s a párom nem eszi a leves húst. Én meg hol eszem hol nem.


Van h kicsit zsírosabban csinálom, de akkor teszek bele még zsíradékot, mert a párom viszont úgy szereti. De most nem tettem bele.


A petrezselyem s fehérrépa igen ugyan az.

De nem mindenki ismeri a petrezselymet fehérrépaként.

Pl a pároméknál a petrezselyem náluk a petrezselyem leveklet jelenti. Nálunk a petrezselymet, s a petrezselyemlevél a petrezselyemlevelet.

A fehérrépa kifejezést meg én nem hallottam, mert nálunk meg természetes volt a petrezselyem megnevezés.

Remélem érthető, kisit bonyolultan írtam :)


Pl.ez olyan mint nálunk a lapcsánka az, ami itt ahol a páromék laknak a tócsni.

Párom sokat volt a mamájánál s mindkét megnevezést ismeri, onnan tudom. De sokaknak itt olyan furcsa volt a lapcsánka, mint számomra a tócsni, s párom magyarázta el nekem, h mindkettő u.az.

2011. okt. 27. 14:47
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet velem van a baj,de én kb 6-7 hónaposan azt a húslevest adtam a lányomnak,amit magunknak főztünk.Sőt mivel a neki készitett főzeléket nem nagyon akarta enni,a doktornénink mondta hogy füszerezzem meg neki kicsit.Igy ette.Semmi baja sincs.Szerintem ne aggódj ennyire,de persze ezt Te tudod.
2011. okt. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

pici sót tette bele, de olyat h vegeta, bors, azokat nem mertem. Még a borst sem vezettem be nála. Egyedül csak petrezslyem zöldet répát sót kapott már ami húslevesben van, na meg csirkemell, pulykamell, most fog pulykanyakat, s petrezselymet. De várok vele, csak ma csináltam húslevest, páromnak az kellett, s mivel a penne durumtésztát ma vezettem be nála, így a levessel várok. S elég sok lett, fagyasztani nem tudok sokat, így kétfelé osztottam, a levesét meg valahogy beteszem a fagyóba. Abban is van új dolog, petrezselyem, s még várok 2-3 napot.


S aki azt írta vár még, én is akartam de már védőnő szólt, sőt már 8 hónaposan kellett volna adnom neki kefírt, danone joghurtot, s 2 hete kapott csak 8,5 hósan babajoghurtot, nem mertem danon-t adni, s tehéntúró, trapista sajtot - ezeket védőnő monda, h adjam neki. na meg rántott hús, sült hús a miénkből, s krumplis tésztát, penne tésztából csináljam, s uutólag tegyem bele a pirospaprikát s törjem át krumplinyomón, mondjuk utóbbival várnék mert azt nem tudom úgy elképzelni h magunknak úgy csináljam. Na meg pirospaprikát a hagyma megdinsztolása után szoktam bele tenni. Még hagmákat sem kapott.

2011. okt. 27. 14:52
 10/15 A kérdező kommentje:

A főzelékek evésével én is bajban voltam. 6,5 hósan adtam először, s 7,5-8 hós koráig nem akarta enni. Na akkor tettem bele a cumisüvegéből, vagyis öntöttem egy kis baracklevet, bébiitalból. S onnantól ette, de lé helyett áttértem gyümölcsre. Többnyire szilvával keverve eszi meg, de almán meggyen kívül bármelyik gyümivel elfogadja. Am.. meggy a kedvence de csak magában, főzelékkel keverve nem eszi.

nekem a doki mondta h adjak májat neki s sertést stb 6-7 hósan, mert hízni sem akart. Persze ezeket még nem kapta

2011. okt. 27. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!