Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljátok a főzeléket...

Hogyan csináljátok a főzeléket a babátoknak? Arányok érdekelnének, melyikből van több benne? Alma+ krumpli, répa+ krumpli stb. A krumpliból van több benne vagy a másik finomságból?

Figyelt kérdés
Mennyi egy adag kb? Pl: Egy alma + fél krumpli? és a répásnál. Bocsi első baba és nemsokára kezdjük a hozzátáplálást és szeretném addig megtudni hogy is vannak ezek a dolgok. A krumplit is vízben főzitek, vagy a sütőben héjasan sütitek meg? És az almát....stb? Köszönöm a segítséget!
2009. szept. 23. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:

én úgy csináltam,amikor kezdtük,hogy egy fél alma,és kb annak megfelelő nagyságú krumpli.először az almát tettem oda főzni,majd mikor majdnem jó akkor hozzá a krumplit.ugyanígy a répánál.

eleinte az almából volt több,mert ugye azt már szerette.mivel nem nagyon répás,így abból mindig egy kicsit kevesebbet teszek neki,még most 11hónaposan is.

pl ha a húslevesből adok neki,akkor nagyobb a krumpli,egy fél szál répa,és a többi :-)

2009. szept. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legelső napokban, hetekben még nem a hozzátáplálás lesz a babád fő táplálékforrása. Ilyenkor még csak kóstolás történik.

Az általánosan javasolt első íz az alma: alaposan megmosod, akár le is forrázhatod, megtisztítod a héjától, lereszeled vagy leturmixolod, leszűrőd a levét és egy, azaz egy kis kanállal adsz a babának első nap. (A többit edd meg te, mert nagyon finom :)). Ezt legjobb reggel csinálni, hogy ha valami pocireakció lesz, az ne az éjszakára essen. Második nap még egy kis kanál, ha láthatóan ízlik a babának, akkor adj kettőt. Az első héten ne vezess be több ízt. A következő lehet a sárgarépa. Az elkészítés ugyan az - pucol, reszel, szűr, kiskanál. Az új ízeket, ételeket mindig önmagában add, hogy pontosan meg tudd határozni, milyen ételre, milyen reakciója volt a babádnak. Amikor már az alma is, a répa is ok, megpróbálhatod a kettő keverékét, fele-fele arányban (vagy amelyik édesebb, abból többet). A répát főzni is lehet, egy picit, hogy épp törhető legyen villával (több vitamin marad benne). Ez már pépes ételnek számít.

A sorrend - alma, barack, répa, körte, rizs, krumpli (ez utóbbit én csak "tölteléknek" használtam, kalória van benne, de más nem nagyon). Amit frissen olyan állapotba tudod hozni, hogy a babád könnyen meg tudja enni, azt úgy add.

Ne zavarjon, hogy felnőtt szemmel ez a pár zöldség, gyümölcs nagyon egyhangú - a babának ezek az ízek nagyon változatosak és mivel a memóriájuk is másképp működik, sokáig újdonság lesz.


A Kismama magazint ajánlom, vannak ott receptek is, meg általában egy hozzátáplálási táblázat is, amiből megtudhatod részletesebben, mit mikor lehet adni.


Sok sikert!


34N+2,5L


P.S. Alapszabály - éhes gyerek eszik, álmos gyerek alszik. Ami nem megy, azt ne erőltesd. Nem ízlik a cucc? Dobd ki. Próbálj ki valami mást. Próbáld meg pár héttel később.

2009. szept. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az arányokat úgy szoktam, hogy főzök egy répát, egy fehérrépát együtt, meg mondjuk 2 normál krumplit felapritva, külön, és aztán eszi, amig tart. Fele-fele arányban adom (répák és krumpli), és kb 2 ebédre elég általában.
2009. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszokat!
2009. szept. 23. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!