Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szólítod a pici babád?...

Hogyan szólítod a pici babád? Becézgeted inkább vagy a keresztnevén? Mennyi idős? Milyen gyakran változik a beceneve?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 09:26
1 2 3
 1/22 Kerria ***** válasza:

Babóca, Tünde, Tünde baba... ezeket használjuk, 2 hónapos kislány


sűrűn nem jó változtatni, mert nem tudja megszokni...

2012. jan. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Fú hát nekem 3 gyerekem van mindenfélének becéztük eddig mindhármat :) A harmadikat konkrétan a hivatalos helyeken kívül ( tanácsadóban orvosnál vagy hivatalban) nem is hívjuk a rendes nevén:) 5 hónapos most. Ez csak azért nem jó mert nem hallgat rá.

A lányom ennyi idősen hallgatott a becenevére, de őt csak úgy hívtuk annyira tetszett a neve és annyira szerettük (a nevet).

2012. jan. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Leginkább a keresztnevükön szólítjuk (becézett formában), de szoktak lenni törpék, manók, ördögök.
2012. jan. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Legtöbbször kisborsónak hívom kislányomat, de azért sokat hallja a saját nevét is, Anna, Annácska, Annuka (ezt a 2és fél éves unokatestvére mondja neki :) ) - hallgat a nevére, most 7 hóapos.
2012. jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Mi szinte csak a becenevén szólítjuk,de hallgat a saját nevére is. 10,5 hónapos
2012. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Saját nevén szoktuk hívni, arra hallgat (11 hónapos)

De szoktam hívni cininek is (cini cini muzsikából), ebből jött a cinóber, aztán hercegnek is szoktuk hívni, édesem, angyalkám, tündérem, meg úgy is, hogy macska herceg úr, kukacos herceg, kukac manó, kispiskóta.


Na, így leírva a sok becenevet nem tűnök egészen normálisnak, :)

2012. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám adott egy becenevet, elég egyedit. Kb. 4 hónapos koromig csak úgy hívott, mert nagyon tetszett neki, aztán megijedt, hogy így nem fogom tudni, hogy mi a nevem. Onnantól vegyesen szólított a nevemen, plusz az átlagosnak mondható Baba, Babuci, Kincsem beceneveken. :)
2012. jan. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nálunk valahogy kialakult,hogy Dudinak vagy Dudikának hívjuk a kislányunkat a keresztnevével felváltva.Most 7 hónapos de már mindegyikre figyel.:)
2012. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nálunk mindkét gyereknek van fejenként minimum 20-20 beceneve, de folyamatosan változnak/alakulnak. Némelyikük a rendes nevükből eredeztethető (tovább és tovább képzett változatok), mások meg teljesen függetlenek azoktól. Vannak értelmezhető és "értelmetlenek".

Az igazi nevét a nagy lányom csak olyan 3 éves kora körül jegyezte meg, mert az hosszú is ahhoz, hogy úgy szólítsuk. Engem ez nem zavar. Megtanulják így is a hivatalos formát, csak később.


Ahogy közösségbe kerülnek, ott is kialakul egy név, amin szólítják őt, és a legviccesebb, hogy a gyerekeim egymásnak is kitalálnak neveket, amiket néha mi szülők is átveszünk.


Vannak átmeneti nevek, amik csak pár hétig futnak, később már furcsának is tűnnek, és vannak "maradandóbbak".


Hát valahogy így. :o)


Egyébként engem is kb. 7 féle néven szólítanak meg a barátok/ismerősök/családtagok, én azt szeretem, ha mindenki úgy szólít meg, ami neki természetes, nem szeretem megmondani, hogy xy-nak hívnak, de engem így és így kell szólítani.

2012. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Manókának hívom legtöbbször, de sokat hívjuk a nevén is, legalábbis az apja. :)
2012. jan. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!