Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szokott Titeket keresztnéven...

Szokott Titeket keresztnéven szólítani kisgyermeketek?

Figyelt kérdés
22 hónapos gyerkőcöm legújabb "szokása":), hogy nevünkön szólít minket az apjával. Pedig még mi egymást is apának-anyának szólítjuk, és neki is mindig azt mondjuk, hogy pl. apa/anya hoz neked teát... stb. Nem tudom, hogy ez egy átmeneti állapot?:) Azt szoktuk neki mondani, hogy mondja meg pl. mamának/ismerősöknek, hogy hogy hívják apát/anyát, innen kedvelte meg ennyire?:)
2012. jan. 8. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

nincs gyerekem(még jó), de kiskoromban mikor ráeszméltem hogy a többiek így szólítják a szüleimet nekem is ez lett a "mániám".. de aztán kinőttem, ne aggódj :)

14/L

2012. jan. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem az unokahugaim szoktak a keresztnevemen szólítani és olyankor a kislányom is elkezdi mondogatni és közben vigyorog :) Mondtam neki hogy igen igen de neked anya vagyok. Pár pillanatig még mondogatja utána elfelejtjük. Az biztos hogyha nem akarná abbahagyni akkor mondanám hogy én erre nem figyelek csak ha azt mondja anya.
2012. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Regen en is a keresztnevukon szolitottam a szuleimet amikor kicsi voltam. Az okat nem tudom, de termeszetesen csak egy atmeneti allapot volt. :)


22/L

2012. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is volt ilyen, aztán elhagyta a lányom magától :) Furcsa volt, de aranyos :)
2012. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, aranyos és vicces is, csak mégis jobban simogatja a szívem, amikor anyának szólít...:) De gondolom, most ez újdonság neki...:) Kettes válaszoló tanácsát viszont megfogadom, ha sokáig nem hagyja el ezt a szokást.:)
2012. jan. 8. 22:23
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyáltalán nem zavar szerintem aranyos, és igen hamar kinövik:) 4 éves fiamnak is volt egy ilyen szakasza most 2 éves lányomnak van:)

Irtó cuki amikor nagyon szeretne valamit, vagy hív így viccelődve és Krisztiiii Krisztikéééém még fokozza is:))

Apját is hívja Zolinak de attól tudja hogy apa meg anya vagyunk én ezt egyáltalán nem fogom fel olyan kórosnak.

Anyósom az ki van akadva korábban a fiamra is mindig rászólt, meg nekünk is "beszólt" hogy miért hagyjuk és ez milyen tiszteletlenség...

Én csak azt mondom hogy ha csak ENNYIRE lesznek egész életükben tiszteletlenek velünk akkor nagyon fogok örülni:)

2012. jan. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
csak egyszer fordult elő, szólongatta az apját, de nem figyelt: apa...apa....APA... PETI! nagyon röhögtünk.
2012. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2 éves múlt a fiam, már több mint egy éve szólít a keresztnevemen. a férjemet is leginkább a nevén szólítja de kis huncut vele mert ha valamit nagyon akar akkor ő apuuuuuu, pedig én mindig apának hívom, mások meg ugye a nevén szólítják, nem tudom az aput honnan veszi és olyan hihetetlenül tudja az u-t nyújtani :D
2012. jan. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Nagyobbik fiam 8 éves,néha még most is szokott a keresztnevemen szólítani,engem nem különösebben zavar,csak néha itthon fordul elő.Társaságban,buszon,mindig Anya vagyok.Csak utánozza a felnőtteket,mert az olyan jó muri :)
2012. jan. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Előfordul, de csak mosolygunk rajta. Volt, hogy egy ideig ez volt a szokása, de elmúlt.

Érdekes, hogy nagyon sokan azért nem szólítják a párjukat a keresztnevén, hogy a gyerek ne azt szokja meg, ti is apának/anyának hívjátok egymást, erre mégis :)

Mi viszont a keresztnevünkön hívjuk egymást és az átmeneti időszakokat kivéve nincs ebből probléma. Persze a gyerekeknek azt mondom, hogy pl. megjött Apa, szólj Apának stb, de ha a páromhoz szólok közvetlenül, akkor azt a keresztnevén teszem.

Szerintem nyugi, majd leszokik róla :)

2012. jan. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!