Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi számít önálló ülésnek?

Mi számít önálló ülésnek?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert kislányom még nem tud felülni, de jelzi ha fel akar! Emelgeti a fejét és nyújtogatja a nyakát! Nem kell ki támasztani mert szépen ül a játékai között a játszó szőnyegen! Eldőlni se dől! Szép egyenes tartja magát! És mivel ő a hátáról nem tud hasra fordulni ő ebből oldja meg! Nem ér el egy játékot akkor rögtön hasra vágja magát! doki szerint, nincs gond! ő felcserélte a folyamatot de ez nem baj! Szerintetek????? Ja, a lényeg:6 és fél hónapos :)

2012. jan. 23. 12:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
az ha magától ül fel és úgy is marad, ameddig akar.
2012. jan. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

szerintem elég nagy baj hogy ülteted a babát de te vagy az anyja te vagy felelöséggel érte.


írod hogy egyik irányba nem tud fordulni. ennek az oka hogy ülteted.


egy baba akkor tud ülni ha magátol felül annélkül hogy te egy újjadal is segítenél neki.

ez általában térdelésböl történik amikor kidobja a fenekét és lassan felnyomja magát oldalról. nekem a lányom nem térdelésböl hanem oldal fekvésböl csinálta ezt de szépen lassan egyre feljebb haladt és így 8 hósan mint egy átlago baba ülni tudott. nem dölt el, vagy ha még is tartotta a fejét és nem ütötte be.


nem is értem a doki hogy díjjazhatta hogy ülteted.


ha tényleg fontos neked ez a kérdés akkor elfelejted az ültetést innetöl és hagyod a babádat maga módján fejlödni. az ülésre még kb 1-2 hónapja van.

az agy kontrolálja a mozgás fejlödést és egy sikerélmény az egész jövöjét megalapozod azzal ha maga jöhet rá dolgokra. pl hogyan is üljünk fel. az agy apránként halad és felfedezi a világot. ha te beelözöd és mindent megmutatsz neki akkor ö az a típusu gyerek lesz akinek ha valami nem sikerül akkor dühbe gurul és eldobja a játékát, vagy késöbbiekben pl feladja amit csinál.

2012. jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

De igen, ez baj.

Azért nem fordul a hasára, mert ha akarja felülteted, és onnan már egyszerű hasra vágnia magát.

A fiam 5 hónaposan már egyenes háttal üldögélt, ha felültettük (persze nem tettük, max. pár pillanatra), de nem ültettük szándékosan, így szépen megtanult hátrafordulni, majd elkezdett kúszni, utána mászni, és mászásból 1 hét alatt megtanult felülni.

Nem szabadna ezt csinálnod a gyerekkel, mert így semmit nem magától csinál, csak segítséggel, teljesen visszaveted a fejlődését.

Nem mellesleg a babák többsége ahogy megtanulja tartani a fejét, már így jelzi, hogy ülne, mert szeretne jobban látni - ez nem jelenti azt, hogy szabad ültetni.


Ha békén hagynád, akkor megküzdeni minden mozgásért, és egy hónapon belül vígan forogna, mászna, felülne - így nem fog, hiszen minek erőltesse meg magát?

2012. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Aha, akkor attól nagyobb sikerélménye lesz ha hagyom ordítani mert fekve nem lát semmit....! Köszi a válaszokat!
2012. jan. 23. 12:29
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Itt nem a sikerélmény a lényeg, hanem az, hogy megfelelően fejlődjön a baba. És azzal, hogy te felülteted, terheled a gerincét egy olyan mozgással, amire még nincs felkészülve.
2012. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem, miért vagy ennyire pikírt, amikor mindenki segíteni szeretne.

Elég fura a hozzáállásod, de te vagy az anyja, úgy cseszed el, ahogy jónak látod.

De egy kérdésre azért válaszolhatnál: számodra az a sikerélmény, ha valamit, amit neked kellene megcsinálni más megcsinál helyetted?

Szerintem a sikerélmény az, amit az ember ÖNÁLLÓAN megcsinál, nem az, amit csak segítséggel tud.


És nem az ordítás a lényeg, hanem hogy neki meg kell ezeket tanulnia, és erre nincs lehetősége se, hiszen megcsinálod helyette...


Sajnálom, de nem értelek.

2012. jan. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező, de akkor miért tettd fel a kérdést, ha ilyen stílusban válaszolsz és igen én is egyetértek az összes válaszolóval.
2012. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%
az én gyerekem 10 hónaposan ült önállóan, ui. előbb tudott állni, mint ülni. Felállt és leült. Máshogy nem tudott. Úgyhogy én felültettem, hogy játsszon el önállóan, tudja használni a két kezét, mert kben csak feküdt volna 10 hónapig. Érdekes módon nem neki, hanem a másik gyerekemnek vannak egyensúly-és mozgásproblémái, akinek soha nem segítettem, mert minden önállóan akart csinálni. Szerintem igen, a te felelősséged, mint minden az életben, amikor a gyerekkel kapcsolatban döntesz, de gondolom, majd megbirkózol ezzel. Ha elfárad az ülésben, majd elfekszik. Vagy itt mindenki etetőszékbe is csak akkor tette, amikor már magától ült, addig meg ölben etette? Ott is ül a baba, nem?
2012. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Utolsónak:

Dönthető etetőszékbe igen, ott evett.

De a dönthető az nem gond...

És itt nem arról van szó, hogy ne segíts, hanem hogy ne te csináld helyette!

Egyedi esetek pedig mindig vannak, de ezt nem lenne szabad ráhúznod az általánosra, ne haragudj.


És az általános az, hogy a baba azt csinálja, amire a szervezete fel van készülve. Picit lehet rásegíteni, de helyette megcsinálni nem, ez ennyire egyszerű.


És komolyan gondolod, hogy hihető, hogy az egyik gyerekednél csináltál mindent, amit nem kéne, a másiknál meg nem? Bocs, de én ezt nem hiszem el. Inkább arról lehet szó, hogy a másik gyermeked a problémákkal hálálta meg azt, amit csináltál, a másiknál meg szerencséd volt, nem lett gond abból, hogy erőltettél mindent.

Nyugodtan lepontozhatsz, de ez a véleményem, és nem veszek be mindent...

2012. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nem csináltam mindent, amit nem kellene, de az ültetés az megvolt. A kicsi meg lehet, eleve is problémás volt, túl hosszú és vékony is. Igazából az idő mondja csak meg, hogy mit kellett volna másképpen.
2012. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!