Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismertek olyat akiknél előford...

Ismertek olyat akiknél előfordult pneumococcus, vagy meningococcus által okozott betegség?

Figyelt kérdés
Ha véletlen elkapja a babám a pneumococcus baktérium által terjesztett betegség valamelyikét, de nem súlyos, csak enyhe, akkor az hogy derül ki?
2012. jan. 23. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
egy enyhe lefolyású tüdőgyulladás, agyhártyagyulladás vagy középfülgyulladás is elég durva ahhoz, hogy ne derüljön ki
2012. jan. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Meningococcusos gyermeket ismertem, nagyon nem lett jó vége szegénynek. Pneumococcusszal meg nekem kellett megküzdenem még két évesen, volt olyan nap, hogy nem hitték, hogy életben maradok. :/ De hála Istennek sikerült. Ha súlyos, észreveszed. Ezek a betegségek, ha enyhék maradnak, akkor semmi baj, a szövődményük a nagyon durva. De ritkán marad enyhe.
2012. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mármint gyermekeknél ritkán marad enyhe, főleg babáknál. Felnőtteknél persze van, hogy nem olyan kemény a helyzet.
2012. jan. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
jójó, csak sok gyereknek van fülgyulladása, tüdőgyulladásra utaló köhögése, felírnak nekik AB-t és kész. Nem is küldik őket vérvételre, így nem derül ki, hogy a p baktériumtól volt e vagy sem. Értitek mire akarok kilyukadni?
2012. jan. 23. 15:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Értem, ne parázd túl. Protokoll kezelések vannak, nem kell mindig erre gyanakodni, arról nem is beszélve, hogy a kezelése antibiotikummal történik, tehát felesleges is lenne nézni.
2012. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
értem, mert kisfiam pont ilyen volt, csúnyán köhögött, és tele volt a tüdeje, de 10 nap alatt rendbe jött az AB-tól, meg melegíteni kellett az arcát, h jobban ki tudjon jönni a takony. De nem mondták hogy ez mitől van. Lehet, hogy a pneumo-t kapta el? Ha igen és most kigyógyult akkor elkaphatja megint?
2012. jan. 23. 15:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezek a leggyakrabban előforduló dolgok. Lehet, hogy pneumococcus volt, de ennek az ég egy világon semmi, de semmi jelentősége. Ha súlyos szövődményei lennének, akkor fontos lehetne, de a kezelése minden esetben antibiotikum, ezért az, hogy milyen baktérium ilyenkor semmilyen információt nem hordoz tulajdonképpen. Tök mindegy, hogy az volt-e. És nem immunizálódik tőle egyébként. Oltás van ellene.
2012. jan. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként az ilyenekre szinte mindig szélesspektrumú antibiotikumot adnak, mondjuk augmentint, tehát pláne tök mindegy, hogy mi okozta pontosan.
2012. jan. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
tudom, h van oltás, de az oltás a betegség elkapását csökkenti, vagy a szövődményeket?
2012. jan. 23. 15:31
 10/11 A kérdező kommentje:
igen augmentint kapott.
2012. jan. 23. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!