Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kellene bevezetni...

Mikortól kellene bevezetni azt, hogy fürdés előtt legyen vacsora? Nálunk betegség miatt borult a jó kis megszokott napirend:-) Ami igazán engem visel meg, mert nem tudom mihez igazítani a napokat. De ez részletkérdés.

Figyelt kérdés
Mikor lehetne, úgy csinálnom, hogy fürdetés előtt megvacsorázik, és fürdetés után már alszik, és nem eszik?
2012. jan. 11. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk olyan 10-11 hónapos korában lett ez bevezetve. Ekkor történt az, hogy szinte "követelte", hogy a mi vacsoránkból egyen. Így ő is odaült az asztalhoz, ette szépen a vajaskenyér katonákat, reszelt sajtot, tojássárgáját, enyhéz fűszerezett körözöttet, joghurtot... stb. Utána fürdés, majd szopizott végül fogmosásés és már ment is aludni. Azóta is ez a napirendünk van mert nagyon bevált :-)))


16 hós kislány anyukája

2012. jan. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ez most jött el, 10 hónaposan. De tápszert még kap fürdés után. Csak eddig nem kellett neki a tápszer. Így fürdés után vacsizott.

Most eszik fél 7 körül, aztán 7-fél 8 magasságában fürdés. És olyan 8 körül még megissza a tápszerét.

2012. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 10 hónapos koruk óta (1 hónapja) csinálom,hogy adok fürdés elött is a babáimnak enni,mondjuk úgy 1 órával,viszont este még megisszák a tápszert is. Így gondoltam őket rászoktatni arra,hogy lefekvés elött majd már nem fogunk enni...1 éves korukig akarok csak tápszert adni,utána ha elhagyjuk,csak inni fognak kapni. Tejet vagy nem tudom...még nem tartunk ott.) De ez így most működik.
2012. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos már 3 hete így van,mert nem fogadja el a tápszert,így tejpépet lap vacsorára,de fürdés előtt,mert úgy eszik a drágám,h minden olyan.kaja után fél óra fürdés,aztán inni és alvás.6 hónapos
2012. jan. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jujde jó sokan válaszoltatok:-)

Vacsira ő is tápszert kap. De most adtatok egy jó ötletet, ha esetleg 6 körül kapna valami akármit, gyümölcsöt, vagy tökösalmát, és fürdés utánra meg megtartanám a tápszert, lehet, hogy jobban viselné.

Annyira zavaró, hogy nem tudom, hogyan csináljam. Mer ha megetetm6-kor akkor 7után már nem fog enni ugye, de akkor felébred hajnalban. Ezt sem szeretném. A fürdetést nem tudom kitolni, mert 7 után már olyan álmos, hogy csak sír. Az ideális az lenne, ha enne 17 órakkor, és akkor 19-ig vígan ellenénk...de sajnos ez nem mindig jön össze.

2012. jan. 11. 15:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Mikor uzsonnázik?

Én is vacsira 7-kor tejpép vagy kenyér valamivel, fürdés fél 8-8 között, utána fekvés és ágyban még tápszer. Ha nagyon bevacsizik, alig kér belőle, de néha lecsúszik még 200 is.

Fél 5-kor csak tápszert kap uzsira. Néha nem bírja kivárni a vacsorát, akkor fél 7-kor eszik legközelebb.

2012. jan. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a baj mint írtam, hogy a betegség miatt borult az egész eddig bevált napirend. Akkor tudtam, hogy 7-10-13-17-19:30 kaja idő, nagyjából. De most ez már nincs, mert vagy eszik vagy nem, eszik egy keveset 1 óra múlva megint egy keveset, aztán 5 órán keresztül semmit. Szóval elég bonyolult. Van amikor ebédel 13-14 körül, aztán estig nem eszik semmit, de ilyenkor már persze éhes lesz fürdetés előtt. És ekkor vagyok bajban...hogy megetessem vagy hagyjam (persze ilyenkor ölben van, mert amúgy ordít),mert ha megetetem akkor fürdés után nem eszik, de ekkor felébred hajnalban,mert éhes. Ha nem etetem meg, akkor 1. nem akarom kínozni, 2, elviselhetetlen, mert éhes szegény, sír.
2012. jan. 11. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!