Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell megcsinálni a...

Hogyan kell megcsinálni a paradicsomos krumplit?

Figyelt kérdés
5 hos a babám de még ilyet nem evett.Van pár recept ötlete valakinek?
2008. ápr. 3. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A paradicsomot forrázd le, hogy le tudd húzni a héját, vágd fel és szedd ki a magokat. A húsát a krumplival együtt tedd fel főni enyhén sós, kevés vízben (van, aki nem sósban csinálja, ahány ház, annyi szokás), amikor a krumpli is megpuhult, kész van. Ha sok a víz, önts le egy picit, hagyd kicsit kihülni és turmixold le.

De úgy is csinálhatot, hogy babákanak való paradicsom ivólevet öntesz a megfőtt krumplira és úgy turmixolod le, ez a kevésbé macerás verzió. Ha rendes paradicsomból csinálod, akkor kb. annyi legyen a paradicsom, mint a krumpli.

2008. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a paradicsomot nem szabad a krumplival együtt főzni, mert a savas zöldségek gátolják a krumpli puhulását. De én is hasonlóképpen csináltam, csak külön a paradicsomot, külön a krumplit. Főleg, hogy a krumplinak sokkal több idő kell a teljes puhuláshoz, mint a paradicsomnak. Só helyett /vagy mellett/ használhatsz egy kis zellerzöldet ízesíteni, ezt belefőzöd a paradicsomba. Bár én tettem mindig egy csapott mokkáskanálnyi sót a krumpli főzőlevébe.

Boldog babázást! :o)

2008. ápr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én sót nem raknék bele ha babának megy az étel, nekik minden íz önmagában új és különleges, hagyd kialakulni benne ezt. Ettől elteknitve teljesen profi az előttem írok hozzászólása. Minden jót!!! :)

41. kismama

2008. ápr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2008. ápr. 3. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!