Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoktatok együtt fürödni a...

Ti szoktatok együtt fürödni a gyerekkel? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
Érdekelne mások hogyan gondolkodnak erről. A férjem felvetette, hogy valamikor majd beletesszük a 9 hónapos lányunkat a nagy kádba úgy, hogy majd ő is beleül a vízbe. Kicsit idegenkedek ettől. Mindig az van a fejemben, hogy azzal a vízzel mossuk majd a baba arcát, amiben az ő hátsó fele ázik. Tudom, hogy ez beteges, de nem tudok másként erre gondolni.

2012. jan. 25. 09:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Igen ez beteges . . .

Én együtt fürödtem fiammal sokáog. aztán megszületett a lányom és most ők fürdenek együtt. De ha nincs itthon fiam akkor vagy apa vagy én fürdök a kislánnyal.

A pici 7 hónapos a nagy 9 éves.

2012. jan. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ez azért zavar, mert kicsi koromban sokszor egy kádban fürödtem a nagyon kövér nagymamámmal?
2012. jan. 25. 09:50
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Első vagyok.

Sokszor volt, hogy hárman fürödtünk egy kádban, mikor fiam pici volt.

a gyerekek csak szeret feltétel nlkül, neki teljesen mindegy, hogy kövér e vagy sem, akivel együtt fürdik

2012. jan. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem beteges, de túlspillázod! Zuhanyozzon le apa mielőtt beül a kádba, így a babának nem lesz semmi baja. Az én kislányom is kb. 2 hónapos volt, mikor elsőzör apukájával fürdött.. mindketten nagyon élvezték! Azóta is imádnak együtt pancsolni... Nincs ebben semmi gusztustalan vagy perverz. Persze, lesz sok hozzászóló, aki annak tartja. De tudod, rossz az, aki rosszat gondol...
2012. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Hát túlzás, igen. A gyereknek semmi baja nem lesz, úgysem lehet minden bacilustól megóvni. Nem is kell amúgy, mert akkor meg később lesz gond.

Szerintem a gyerek nagyon élvezné, imádni szokták a picik az ilyesmit, hiszen nekik ez is játék.

2012. jan. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Mi is úgy csináltuk, hogy lezuhanyoztunk mielőtt a babával fürödtünk. Csuda mókás volt a pancsolás! Sőt, eleinte még fürdőruhában ültünk a kádba, bár akkor még 3-4 hónapos volt. Már 3,5 éves, ha apával fürdik, az apja mai napig lezuhanyzik előtte, én már nem mindig. Attól függ, hogy mennyire izzadtam le, vagy mit csináltam aznap. Amúgy szerintem mi is kicsit túlzásba vittük az elején az aggódást, de jobb félni mint megijedni. :)
2012. jan. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

én fürdök együtt a babával, a férjem még kisgatyában sem hajlandó. felfogás kérdése, de nem beteges.

én is lezuhanyzok előtte, s a lányommal nagyokat dalolunk míg pancsizunk :)

2012. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Én akkor fürödtem a fiammal, amikor a babakádat már kinőtte, de ülni még nem tudott. Én is mindig letusoltam előtte, utána dugtam be a kádat, és engedtem a vizet, addig a férjem levetkőztette a babát. Ez kb. 2 hónap volt, nagyon élveztük, de én sem tartom szerencsének, ha nagyobb (4-5-6 éves) gyerek ellenkező nemű szülővel fürdik.
2012. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Mi sosem fürödtünk együtt a szüleinkkel, én 2 éves korom óta fürdök egyedül, vagyis nagyszüleimnél egyedül, otthon viszont a 4 testvéremmel együtt kellett:S a legkisebb még túl pici volt, nem jöhetett velünk. De am nem durva, biztos jó lehet együtt fürödni a babával.
2012. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk apa fürdik a gyerekekkel. A nagyobb 2,5 éves, a kicsi 7 hónapos. Így a legegyszerűbb, mert a pici még nem ül önállóan, de a kiskádban már lehetetlen megfürdetni. Így 3-an fürdenek, addig én mosogatok, aztán kiszedegetem mellőle a gyerekeket. Nálunk a tusolás nem működik, mert nincs külön tusoló. Ha a kádban állva letusol, megfázik nedvesen, mire kiengedi a vizet, így csak az intim részeit mossa meg a mosdónál, mielőtt beül a vízbe.

Mi amúgy elég nyitottak vagyunk. Van 3 kamaszunk is, és simán bejönnek hozzánk a füribe, de abból sem csinálnak ügyet, ha nekem kell beszaladnom, amikor a kádban ülnek.

2012. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!