Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti 90 fokon mossátok a textilp...

Ti 90 fokon mossátok a textilpelenkát? Nektek is kibolyhosodik?

Figyelt kérdés
Én lassan már nem is merem a babám alá tenni, mert több szöszt eszik így, mintha csak simán letenném az ágyra... Van olyan pelenka, amelyik nem bolyhosodik ki??
2012. jan. 25. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Őszintén, én 60 fokon mostam. A kakásat-pisiset előtte Flóraszeptbe áztattam, jól kiöblítettem, és úgy mostam a géppel.

2 éve használjuk őket, és bizony egyik-másik elég bolyhos, de csecsemőként még nem volt az.

2012. jan. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha csak a feje alá használod és a böfiztetéshez, nem kell 90fokon mosni. Mivel pamut, így valamennyire bolyhosodik, főleg ha forró vízben, intenzíven mosod. A 90 fokon való mosást régen ajánlották a fertőtlenítés miatt, mikor még tetrapeklenkával peleknázták a babákat, hogy a kakiban és a pisiben lévő bacik epusztuljanak a kifőzés hatására.
2012. jan. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kerria ***** válasza:

Én a ruháival mosom együtt, mert csak alátenni, vagy büfizéshez, etetéshez használom. Így igazán nem koszos, nem igényli a magas hőfokot. Fertőtleníteni pedig általában havi kétszer fertőtlenítem ki.


Előttem szólók jól mondják, csak akkor mosd 90 fokon ha ezt használod pelenkának, egyébként nem szükséges.

Szép napot Mindenkinek!

2012. jan. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is a ruhákkal mostam 40 fokon. Ha pisi-kaki vagy hasonló folt került rá, akkor domestossal kifertőtlenítettem, jól kiöblítettem és úgy mostam a ruhákkal. Nem igazán bolyholódtak ki.
2012. jan. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A vasalással a bolyhok eltünnek és tényleg nem szükséges 90 fokon mosni.
2012. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hozzátáplálás kezdetekor mostam 90 fokon, előtte együtt a babaruhákkal. Akkor is azért, mert azzal törölgettem le a kajcsit, foltosak voltak. Nekem egyik sem bolyhosodik. Többnyire ikeásak vannak.
2012. jan. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Èn azért mosom 90 fokon, mert a pelenkázóra is ezt terítem. Akkor szerintem veszek pár mintás pelust, amit cak a feje alá használok.
2012. jan. 25. 11:29
 8/11 anonim ***** válasza:
én is terítettem alá pelenkázáskor, mégis csak 60 fokon mostam. Akkor is, ha baleset történt. Max előtte beáztattam egy kis Vanishbe.
2012. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a ruháival szoktam mosni de csak 40fokon.A feje alá is azt raktam.Sose bolyhosodott ki.
2012. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha vasalod, akkor egyúttal ki is fertőleníted. Nem kell azt 90 fokon mosni. Mondjuk ha azt használod eldobható pelenka helyett az más.
2012. jan. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!