Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Téli babáknál hogyan és mikor...

Téli babáknál hogyan és mikor kell elkezdeni a levegőzést?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:

A lányom február 24-én született, 28-án jöttünk haza a kórházból. Március 3-án vittem ki először. Úgy voltam vele, hogy nem nyitogatom az ablakot, ha már úgyis felöltöztettem, akkor kimentem vele a teraszra pár percre. Másnap is, harmadik nap meg már sétáltunk is kicsit.

De engem a dokim úgy engedett haza a kórházból, hogy a gyereket nem kell félteni a levegőtől. Nálunk már a kórházban is jött a dokim, mondta, hogy takarjam be jól a babát, és kinyitotta az ablakot.

2012. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi az első naptól kezdve levegőztettük a lányomat (dec. végén született), de fokozatosan. Először csak a nyitott erkélyajtóba tettük ki a babakocsit, benne a jó melegre bugyolált babával, először 10-15 percre, majd minden nap kb. 5 perccel hosszabbítottuk ezt az időtartamot. Aztán már kiraktuk az erkélyre, majd kb. kéthetes korában kimerészkedtünk sétálni is.

Mondjuk azon a télen, amikor a lányom született, elég enyhe volt az időjárás (alig hidegebb, mint a mostani), úgyhogy kemény mínuszokkal nem kellett küzdenünk.

2012. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, utánagondoltam. Á, szerintem nem volt még kéthetes, olyan tíznapos lehetett az első séta idején.
2012. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mikor kislányom született, akkor sem volt hideg. Én olyan két hetesen vittem ki először. Fokozatosan, először persze nem órákra. Nekem a védőnő is azt mondta, hogy ne féltsem, főleg ha nincsenek mínuszok. Hát nem is voltak, tök jó idő volt télhez képest.
2012. jan. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mínuszokban és erős szélben lehetőleg ne vidd ki.

Ezen kívül lényeg a fokozatosság: előbb csak szellőztess (a baba legyen ekkor felöltöztetve, betakarva), aztán lassanként kiteheted az ablak elé, vagy az erkélyre is pár percre, az időtartamot mindig növelheted egy kicsivel. Ha már megszokta, lassan sétálni is lemehettek, kb. háromhetes korától már mindenképpen. Persze készíts elő bundazsákot, plédet, lábzsákot, hamarosan ki fogod tapasztalni, mennyire érdemes betakarni, beöltöztetni.


+ egy tanács: ha elnyitja a szájacskáját a hideg levegőn, ami piciknél gyakori, akkor tömd be játszócumival! :)

2012. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!