Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól csinálom szerintetek?...

Jól csinálom szerintetek? Tapasztalt Anyukák segítségére, tanácsára lenne szükségem.

Figyelt kérdés

Kislányom alvásával/altatásával kapcsolatosan bizonytalanodom el folyamatosan. Most 10 hónapos. Már piciként is iszonyú rossz alvó volt, nappal 20 perceket aludt. Akkor rájöttem, hogy az idegrendszer fejlődéséhez muszáj kicsit többet aludnia, így vele aludtam. (Szigorúan csak nappal) Tudom, akkor is tudtam, hogy nem lesz jó vége....

Most azonban elérkezettnek láttam az időd, tudom, későn, hogy megtanuljon egyedül aludni. Suliba fogok járni, igaz hogy csak havonta egyszer, de rajtam kívül senki nem tudta altatni.

Szóval, mikor már nagyon fáradt, beteszem a kiságyba, kap egy kis tápit, elmondom suttogva, hogy aludni kell, ügyesen egyedül, mert már "nagylány", és ha felébredt, játszunk együtt. Majd ha megette, behúzom a függönyt és kijövök. Általában 10 perc(iszonyú agresszív)sírás után elalszik. Ma van a 3. napunk. Tegnap nem sírt, de hozzá kell tennem, hogy nagyon fáradt volt.

Tehát szerintetek jól csinálom? Ja még annyit, hogy nem megyek már utánna be hozzá, mert akkor kezdhetjük elölről a herce hurcát.

Legyek kitartó? Szerintetek nagyon utál? Tudjátok, nekem sosem sírt, mert úgymond nem volt rá szüksége... Alváskor, ébredéskor ott voltam, játszani együtt játszunk, mert szegényem hipotóniás és csak ülni tud, ezért mi szórakoztatjuk, ha már elunta egyedül a játékot.


Adjatok tanácsot, eljön az az idő, amikor nem fog már sírni?


2012. jan. 25. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

semmit nem rontottál el, mérlegeltél, abszolút jól döntöttél.


egy dologba "belekötnék", nem jó a sorrend. húzd el a függönyt, add oda a cumisüveget és gyere ki. ha megitta, vedd le, puszi, de már ne szólalj meg, csak simi vagy ha sír vedd ki, dajkáld meg, majd vissza.

enyém is 10 hónapos volt mikor ezzel a módszerrel 3 nap alatt rájött, hogy nem is olyan rossz egyedül lelaludni. én sírni se hagytam, így is gyorsan ment :)

2012. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, ki kell tarts! Az ilyen kicsi baba is, hiába pici, már irtó kis okos! Ha feladod megtanulja lassan, hogy mindent elérhet egy kis sírással (hisztivel a későbbiekben). Mivel fontos, hogy el tudj tőle szakadni, de tudjon is aludni, ezért ezt meg kell tanulja. Nem kellemes időszak, de túl lesztek rajta. Én a fokozatosság elvét vallottam és bevált. Minden nap kicsivel kevesebbszer mentem vissza hozzá, egyre nagyobb szünetekkel. Most 3 éves és egyedül alszik, minden probléma nélkül. Tudom, hogy nem minden gyerek egyforma, de próbálkozni kell. Valami beválik majd! Hisz mind leváltunk a szüleinkről! ;)
2012. jan. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Igazából a sorrend, az olyan, amit Te is írtál, csak felcseréltem a nagy sietségben.

Pont most ébredt, sajna most az is sírva zajlik, de mindig megdícsérem, hogy ügyes volt, meg bohóckodok, hogy hátha rájön, jó egyedül aludni.

Érdekes, mert az éjszakai alvással semmi gond. Este nyolckor még félig ébren beteszem a kiságyba és nyekk nélkül alszik reggel nyolcig.

2012. jan. 25. 15:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jól gondolkodsz. Amit még én hozzátennék a mondókához, h "apa is alszik (a munkahelyén is), anya is alszik, xy is alszik". És talán célszerűbb lenne úgy fogalmazni, h "ha felébredsz szólsz, és akkor anya jönni fog érted". Mert ha beleteszed a játék szót, ennyi idősen talán épp csak azt figyeli, utána meg sír, h miért is nincs játék.

Az ágyban már nem adnék neki enni. Előfordulhat, h ez lesz a megszokás később. Szilárd kajánál ez már nem lesz egyszerű. Szobáján kívül etesd meg. Elég ha ahhoz köti, h kaja után közvetlenül alvás jön. Nálunk ez délben és este is tök jól működik.

Ja, és mielőtt beteszed az ágyába, szerintem előbb húzd el a függönyt, h már ne legyen semmilyen zaj, amire felkaphatná a fejét. És 1-2percig ölelgesd, puszilgasd meg kicsit, mondhatod neki, h szereted mielőtt beteszed, h megnyugodjon, közben mondhatod az "alszunk mondókát". És ha betakartad, akkor csendben menj ki.

Ha 10perc után már alszik(még ha sírt is), akkor tényleg felesleges bemenned. Nálunk se jön be, h bemenjek. Ha ránézek, akkor csak mégjobban ordít olyankor. Amúgy 23hós a fiam, és legtöbbször csak beszélget elalvás előtt, nem sír. De rendszeresen van pár nap, amikor csak álomba sírással tud elaludni. Képtelenség elaltatni. Ilyenkor nem tudok mit tenni, hallgatom, h akár 40perig is sír szegénykém. Nekem talán még rosszabb, mint neki, de ha bemegyek, csak rontok a helyzeten. Ez pár nap után magától elmúlik, mintha kettévágták volna. Nem tudom ilyenkor mi van vele.

Nyugi, eljön a sírás nélküli idő hamarosan, csak ne add fel ha már egyszer belekezdtél. És sohasem késő belevágni az önálló alvás projektbe.

2012. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon köszönöm, nagyon jó tanácsokat adtok.


Igen, én is tudom, hogy újabb rossz szokás van születőben a kajás-altatásal...


Tényleg remélem, hogy egy pár nap, max. egy hét és minden meg fog szépen oldódni.

2012. jan. 25. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!