Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. s? Tanácstalan vagyok,...

S. O. s? Tanácstalan vagyok, tapasztalt anyukák segítségére lenne szükségem!

Figyelt kérdés
A probléma: fiam 1éves most, volt napirendje, napi két alvás..tündéri gyerek...11 hós korától mintha kicserélték volna: állandó hiszti, már nem erőltetem a napi két alvást se, csak egyet, mert hulla fáradt mindenhol képes elaludni, kivéve a kiságyát! Ha elalszik rajtam, és megpróbálom betenni, akármilyen fáradt felébred és még le se ér a feje, de elkezd üvölteni...mit tegyek? Tapasztalt vki hasonlot? Segítsetek,mert nem birom ezt a hisztit! Meg azt se,h nem alszik,mert a kialvatlanságtól meg elviselhetetlenül nyügős és kedvtelen!Kérlek segítsetek! Viszem orvoshoz is, de csak agusztus 12re kaptam időpontot!
2010. júl. 30. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáltad már, hogy a nagy ágyba teszed le, és vele együtt lefekszel melléje? Egy próbát megér.
2010. júl. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tennén a nagyágyba, ha eddig kibirta ne most szokjon arra hogy anya mellett alszik el.

Beraknám a kiságyba és lefeküdnék mellé a földre simi, simi,esetleg simogatás.Ha hisztizik kiveszem megnyugtatom és visszateszem.Kitartónak kell lenni,az én kislányomnál is volt ilyen időszak de viszonylag hamar visszaszokott arra hogy egyedül aludjon el a saját ágyába.

2010. júl. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Nekünk bevált, hogy anya mellett aludjon el. (Nem a hálószobában, hanem a gyerekszobában a kanapén.) Eleinte beletelt másfél órába, ma már csak öt perc, és gond nélkül beszoktattam utána a kiságyába. Mindezt egyetlen könnycsepp, sírás nélkül. Időráfordítás volt, igaz, és nem ment egyik napról a másikra, de nem hagytam sírni, megadtam neki az anya megnyugtató közelségét, a biztonságtudatot.


Nem könnyű és olcsó megoldást javasoltam.

2010. júl. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt,kicsinek állítólag nem lehet a kézben altatással elrontani-fiam az élő példa :-( olyannyira alakult a helyzet,hogy este nem ringatjuk már olyan 9hónapos korától,akkor a kanapéra letettem,a földön mellé feküdtem,és simogattam a kezét.aztán be a kiságyba.15hónaposan a heverőn aludt-úgy hogy ültem az ágya mellett.most 21hónapos.délutáni alvásra még fölveszem,2perc és elalszik rajtam majd beteszem a mi ágyunkba,és ha minden klappol(az öcsi nem épp akkor igényel)akkor én is mellé fekszem.Erre a terhességem alatt szokott rá.és így képes akár a megszokott 1,5 helyett akár 2-3órát is aludni.

szerintem nyugodtan feküdj mellé-neked is jól esik a pihenés!

2010. júl. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kezdetektől kiságyban alszik, eddig ilyet nem tapasztaltam nála, próbáltam ugy,h bent maradok a kiságy mellett és simogatom,de csak áll és ordít...nem is figyel a hangomra, szörnyű...probáltam sirni hagyni, de abba sztem öregedtem 10 évet...azt nem bírom...de inkább ne aludjon a gyerek? Mondjuk igy estére ugy elfárad,h elalszik rajtam vagy apán és gond nélkül be tudjuk tenni a kiságyába, de ez sztem nem megoldás! Próbáltunk együtt aludni is, de mivel soha nem aldutunk együtt igy ő se meg mi se aludtunk sokat...szóval teljesen tanácstalan vagyok! vagy egy 1 éves gyereknek nem kell már aludnia napközben? De mi lesz vele az ovodában?? Köszi a segítséget!
2010. júl. 30. 12:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy ilyen 3 hét,most egyéves ő is,ahányszor felkelt,annyiszor visszafektettem,lelültem a szobájában,de nem néztem rá,de nem vettemki,mert akkor rászokikarra,hogy így elér bármit.
2010. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!