Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinél simán ment (megy)...

Disi kérdése:

Mindenkinél simán ment (megy) ba hozzátáplálás? Bárkivel beszélek, mindenki babája nyitotta a száját, hú de szerette ezt meg azt.

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze, meg már 5 hónaposan beszél, 4 hónaposan megy...

Nem kell felülni mindennek, amiket az anyukák a saját gyerekekről mondanak, sajnos sokan szeretnek túlozni.

4 gyerekem van, tehát láttam már gyereket közelről:D

Az egyik ezt szerette, a másik meg más ízeket. De azért az első próbálkozások nem úgy néztek ki, hogy "csak úgy nyelte"... Pl. a legkisebbel 8 hónapos korára értünk odáig, hogy először evett meg 1 bébiételnyi adagot gyümölcsből... 6 hónaposan kezdtük. Mondjuk, eszembe nem jutott, hogy ez gond lenne, hisz jól szopott, elfogadta a szilárd ételt is, de mindenből csak keveset. Nins ebben tragédia. Amikor megérnek rá, elkezdenek többet elfogadni ebből is.

2012. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi most kezdjük. Eddig 2-szer próbáltam neki 1-1 kiskanál almalevet adni, de szinte még a szájához sem ér a kanál, már öklendezik. Mondjuk tejem van bőven, úgyhogy aggódni nem aggódom különösebben. Majd ha kell neki és megérett rá, el fogja fogadni.
2012. jan. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja. :o)

Egyik gyerekem pl 6 hónapostól 7,5 hónaposig 1x nyitotta, aztán ahogy hozzáért a kanál a szájához, már csukta is. Mármint hogy nem kellett neki... :o)


Szerencsére nem az első gyerekem volt, így nem aggódtam. "Majd eszik a gyerek, ha éhes". :o)

Ez tényleg így van. Ma ő a legjobb evő gyerekem, és a legkevésbé válogatós. Megérte kivárni. :D

2012. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze! Nekem is minden simán ment, annyira szeret enni, annyira szerette a kanalazást eleinte, hogy ma már ő főzi magának a főzeléket ebédre. 7 hónapos.

:-)

Pl ő nem eszi meg magában a dolgokat, CSAK és kizárólag vegyítve. Burgonya, bab,cékla,borsó stb, mindent egyben. Külön külön rámköpi:-)

Az utcánkabn is van egy bezzeganyuka bezzeg gyerekkel,egyidősek, persze az övének még csak előke sem kellett, mert az első perctől úgy kanalazik mint egy felnőtt, nem csorog, nem köpköd, nem csinál semmit csak eszik. Régen beszéltem velük,de gondolom mára már késsel villával nyomja a kislegény:-D

2012. jan. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a kanalazás tényleg meglepően simán ment-megy, 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, eddig üvegeset nem evett, mindig én csinálom neki ( volt már alma , barack, répa, krumpli, sütőtök , cékla, rizs, keksz) , és semmit sem köpött ki, már én magam sem akarom elhinni, bármit adok neki imádja, ügyesen eszik VISZONT amiit nem hajlandó elfogadni az a víz és tea ( sok félét próbáltunk) , egyszerűen a szájába vesz egy kortyot, majd mind aki fulladozik , úgy csinál... szóval nálunk ez ami döcögősen megy, egyenlőre marad a tejci, ill. a babaitalokat elfogadja, gondolom azért mert rostosabb , nem annyira híg?
2012. jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, itt vannak olyan anyukák akik tökéletes gyereket nevelnek, épp olyat mint amilyenek ők is:) Minden baba más!!!!Mi most kezdük és van ami bejön és van amitől kirázza a hideg, nem nyitja ki a száját már csak azért sem.
2012. jan. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én nem szándékozom tökéletes gyereket nevelni, de az enyém egy zabagép kezdve a szopizástól, folytatva a hozzátáplálással, egyszerűen ilyen, nem az én érdemem,szerencsém van vele.
2012. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát itt azért a statisztika mást mutat :))) Persze biztos van olyan mázlista is, akinek nem okoz gondot, de mikor mesélek a próbálkozásainkról, mindig csodálkozó tekinteteket kapok vissza. Én is úgy voltam vele, hogy majd ha beérik hozzá eszik rendesen, csak egy olyan sztorit sem hallottam, hogy kiköpte volna legalább... Most volt egy hét szünetünk, még cumiból sem evett rendesen igazán (tápis sajnos), nemhogy kanállal. Mondjuk ma délután meglepő módon az őszibarack kellett, nem a tejpép :)))) Csak hát 30-40 ml-nél nem nagyon jutunk tovább egyenlőre.
2012. jan. 25. 21:09
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja és mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat :)))
2012. jan. 25. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!