Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan miért miniatűr fürdővízb...

Sokan miért miniatűr fürdővízben fürdetik a gyereket?

Figyelt kérdés
Sok ismerősöm mondja, hogy annyi vízben fürdenek a babák/gyerekek, hogy a víz épp a combig ér. Ez a spórolás miatt van? Mert az én kislányom 17 hónapos, de nyakig érő habos vízben imád pancsolni.
2012. jan. 25. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%

Azoknak lett kitalálva gondolom akik ott hagyják egyedül a babát, amit kötve hiszek de pici vízben nem fullad meg.

Én erre gondolok..

2012. jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is pici vízben fürdetjük, bár még csak 7,5 hónapos. Neki bőven elég a 10 centis víz is, minek több?! Nem pocsékolunk, mert az az 5 perc amit eltölt benne, az bőven jó 10 centis vízben is. Nem miniatűr víz, de szerintem felesleges, hogy több legyen.
2012. jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
5 perc? Nálunk abból nagy ordítás lenne, ha ilyen hamar véget érne a fürdés. Igazából mindig az a nap fénypontja, illatos habos fürdő, tele a kád játékokkal...
2012. jan. 25. 19:27
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos a lányom, és kb a köldökéig ér a víz. Próbáltam több vizet engedni neki, de sírt, állt fel, mászott volna ki, nem tetszett neki. 10-20 perc a fürdés, mikor milyen kedve van, de a sok vizet nem szereti.
2012. jan. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

én a kicsimmel 2,5 hónapos kora óta együtt fürdöm, jó sok vízben, habban. Imádja és jókat szórakozunk, úsztatom stb. legalább fél órán át áztatjuk a valagunkat. Apa meg kintről szórakoztat minket.

Előtte mindig gyorsan lezuhanyozom, és utána bugyiban szállok a kádba természetesen. Így nekem is kényelmesebb fürdetni. :)

2012. jan. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hajlandó leülni benne, éppenhogy le tudom mostani már mászik rám és ki akar jönni. Próbáltuk több vízzel is, de nem akarta.
2012. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk a gyerekorvos javasolta hogy minél kevesebb vizet engedjek,mert nagyon száraz a bőre,jobb ha kevesebb érintkezik csak vele.16 hónapos a kisfiam,és nem akar leülni benne csak térdel.Nálunk ezért nincs tele a kád.
2012. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én már azóta több vizet engedek bele, mióta leesett a köldökcsonkja. Most 6 hónapos kb. 10-15 perc a fürdés, de csak mert tovább nem birom tartani (még nem tud ülni de már több mint 8 kiló). Ennyi idő alatt kb felét kilocsogtatja a lábaival, de rettenetesen élvezi. Csak spórolásból nem engednék bele kevesebb vizet. (mondjuk mi müanyagkádban fürdetjük, mert nincs fürdőkád, csak zuhanyzó, abba kevesebb víz kell mint a nagy kádba)
2012. jan. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sokan biztos spórolás miatt, vagy éppen nem szeret a gyerkőc fürdeni. Kisfiam kb. 2 hónapos korától már annyi vizet engedtem a kádba, hogy háromnegyedig ellepje, imádta. Ahogy nőtt, úgy szaporodott a vízmennyiség is:-) 9-10 hósan meg átkerült a nagykádba. Na ott ment/megy az igazi nagy pancsi. Minimum 20-30 perc.Igaz már 3 éves lesz, de 2 éves korától kb. a mellkasáig ér a víz (habos). Alig bírom kiszedni a kádból:-)
2012. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Azoknak a babáknak biztosan megfelelő a nyakig érő víz,akik csak nyugisan ücsörögnek a kádban és kész.De nyakig-mellkasig érő vízben hogyan tud a baba netán hasra fordulni,és úgy pacsálni,vagy felállni és biztonságosan visszaülni?Mert ha esetleg megcsúszik a lába,akkor elesik,és azonnal elmerül a vízben..Szerintem a "miniatűr" vízben is ugyanolyan jól tud pancsolni a gyerek,ha nem jobban,és még biztonságos is..És kötve hiszem h spórolásból csinálják,vagy azért,mert szeretik otthagyni a kádban felügyelet nélkül..
2012. jan. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!