Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjátok ezeket az ételeket?...

Adjátok ezeket az ételeket? Mit adtok inni a gyerekeknek? Kap vitamint?

Figyelt kérdés

Tegnap egy gasztroenteorológusnál voltunk és egyébként nagyon korrekt, alapos, ezért is olyan aggasztó amiket mondott. Vélemények? azt mondta, hogy semmilyen hazánkban nem termeszthető gyümölcs és zöldség félét nem javasol (méreganyag, gyorsérlelők + nem kellően emészthető a gyerekenek úgymond átmegy rajta 90%ban, megterheli a vesét, a vékonybelet)

A virslit, a fasírtot, az összes felvágottat, a vajat és sok más tejterméket szintén tiltólistára tette. hasonló okokból

Jó én is tudom, hogy ezeket elvben nem, de egy drága, minőségi virsli is sz...r-ral van tele? Tényleg senki se ad ilyet, aki nem mivel helyettesíti?

A doki szerint nem jó ötlet ezeket a multivitaminokat sem adni, mert felhalmozódnak és szintén megterhelik a szervezetet. Szerinte nem szabad beleavatkozni az egyensúlyba, van amit kell adni, pl, K, D magába, de emelett főként az ásványianyagokat kell pótolni pl. vas, és ezt változatos ételekkel. A vitaminkomplex adásával felhalmozódik amiből amúgy is elég van, és így súlyosabb gond lesz. Helyette évenkénti vérképet, és a vérkép alapján étrendmódosítást javasol. Mi most pl brokkolit és sok tojást fogunk enni, mert kissé vashiányunk van.


2012. jan. 25. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha ha csak olyan eteleket enne a gyerek, ami itt megterem, akkor szegeny krumplin es loheren elne :D. Irorszagban lakunk, itt nincsenek gyumolcsultetvenyek, zoldsegek nagy reszehez sem megfelelo az eghajlat, szoval kenytelen vagyok import kajat adni a lanyomnak. Vitamint nem kap, a felvagottakat szereti, a virslit es a majkremet kikopi, tejtermekeket minden mennyisegben es formaban kepes lenne enni a nap 24 orajaban.
2012. jan. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy kicsit túlzásnak tűnik, de lehet, hogy én tévedek. Igaza van az elsőnek, csak hazait mindenből? Ez furcsa, mennyi mindent nem ehetne szegény gyerek. Bár mi még ott nem tartunk, de később fog kapni virslit, felvágottakat is. Vaj alatt a margarint is értette? Elképzelni nem tudnám nélküle az életünk (pedig tejallergiás a fiam).

A vitaminokban viszont valamennyire egyet értek, vagyis azt nem tudom, hogy olyan szinten fel lehet-e halmozni valamit, hogy káros legyen, de én sem adok, nem is tervezek adni "csak úgy". És az ásványi anyagok is valóban fontosak, de szerintem ha nincs rá hajlama, akkor helyes étrenddel megoldható a bevitel. Én pl. heti egyszer adok spenótot és kétszer más magas vastartalmú ételt a fiamnak.

2012. jan. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kislányom (22 hós) is azt eszi, amit mi.

Nem vastag a pénztárcánk, de próbálok (neki mindig) minőségi cuccokat (ételeket) venni.

Eszik virslit, imádja. Ha akciós, akkor veszek több csomaggal, eláll. (Ált. Orsit vagy Valdort)

A fasírttal nem értem, mi a baj. Színtiszta hús, a fűszerezés meg olyan, amilyenre az ember csinálja. Egyébként ezt is szereti.

Tejet sajnos nem iszik már hónapok óta, és a felvágottat is csak most kezdi el kóstolgatni.

Sokan a májkrém ellen vannak... Szerintem azzal sincs semmi gond. Lehet kapni egy ún. UZSI márkájú májkrémet/pástétomot, ami mindenféle mű vacaktól, adaléktól mentes, és nagyon finom. Nem is drága.

Inni most már csak vizet kap. Másfél éves koráig csak az őszilevet volt hajlandó meginni, így örülök, hogy végre áttért a vízre.

Vitamint csak C-vitamint kap. Sokáig gondolkodtam én is, hogy adjak-e multivitamint, de ebben osztom a gasztrto. véleményét. Alakuljon ki a saját immunrendszere, fölöslegesen ne szokjon hozzá a multivitaminokhoz.

2012. jan. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gondolom azért voltatok gasztroenterológusnál, mert - ha enyhe is - felmerült valami probléma (ha sok tojást kell egyen gyermeked, feltételezem nem tojásfehérje allergia), gondolom ezért kellenek ezek a megszorítások. Átlagosan egészséges gyermek étrendjéből azért ennyi mindent kivenni szerintem felesleges, bár tény és való, oda kell figyelni az ételek minőségére (én a tartósítószereket és mesterséges anyagokat száműzöm étrendünkből). És vannak olyan hústermékek, amikben nincsen tartósítószer/mesterséges anyag, hát az áruk is szép. Ugyanakkor kiegyensúlyozott, változatos étrend esetén a menübe belefér néha egy-egy orvosok által nem ajánlott étel is (ez a banán-téma mostanában nagyon visszatérő lett...). A fasírtot pedig mindig hazai alapanyagokból készítem, az nem értem, miért került fel a tiltott ételek listájára. Ráadásul évek óta megy a vita, hogy inkább nem margarint, hanem vajat kellene enni, mert a margarin esetében a növényi olajat csak nitrátszármazékokkal tudják szilárddá tenni, de én már találkoztam olyan vajjal is, amibe aztán minden volt, talán még maga a tehén is... :S Vitamin-készítményeket nem kap kisfiam (1 éves), 100%-os narancslevet iszik, abban rengeteg C-vitamin van (és a narancs is déligyümölcs, nincs tőle semmi baja babómnak). Az immunrendszer viszont valóban akkor működik jól, ha megfelelő a bélflóra, erre vannak a pre- és probiotikumokat tartalmazó termékek (tápi, tejpép, tejital, joghurtok, gyógyszertárban kapható ilyen jellegű dolgok). Az évenkénti vérkép-ellenőrzéssel én is egyetértek, ugyanis a vérkép sok mindent kimutat. De ismétlem, ha változatos, egészséges az étrend, és átlagos egészségi állapotú gyerkőcről beszélünk, akkor én nem paráznám túl a dolgokat.
2012. jan. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. végül is mi azért voltunk gasztron, mert étvágytalanná vált a gyerkőcöm, alig akar elfogadni valamit. És nem értettem egyet a gyerekorvossal, hogy vizsgálat nélkül adjunk étvágynövelőt, mert ez szerintem csak tüneti kezelés az okot nem oldja meg. A gasztro doki szerint a vashiány miatt étvágytalan, egyébként nincs más gond. Ezeket az infókat úgy pluszba mondta.
2012. jan. 26. 07:44
 6/12 anonim ***** válasza:
A multivitaminos részét nem tudom, de a többiben lehet valami. Csak ezeket a korlátozásokat elég nehéz betartani.
2012. jan. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva: Ritkán kap a D vitaminon kívül más vitamint, a C vitamint vagy multivitamint

Inni reggel és este már csak tápszert, amúgy csak vizet iszik, Nagyon ritkán teát vagy gyümölcslevet(Kubu), de ez is inkább csak ha a dédi hozza és nem akarom megbántani.

Gyümöcsök, inkább csak idénygyümölcsök, meg a fagyasztóból. De banánt és mandarint szokott kapni.

Felvágottak: sága selyemsonka, illetve az Interspárban lehet kimondottan gyerekeknek való felvágottat kapni, aminek magas a "hús" tartalma. Más felvágottat nem kap. Ezeket csak neki vesszük, ő eszi.

Margarint, túrót, joghurtot kap.

2012. jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szia! de akkor elmondta, h mit lehet? igyekszem mindenből a legjobbat neki, de kivitelezhetetlen a házi zöldség/gyümölcs télen, hozzáteszem a nagyapám is permetezett mindent,valószínűleg a sima piacon kapható alapanyagok sem teljesen vegyszermentesek. Valahol el kell fogadni h ez a mai világ ilyen, megkímélni nem lehet őket mindentől, pár év múlva úgyis megveszik majd maguktól. Cserpes tejtermékeket kap, sok zöldséget, sok gyümölcsöt,Vigantolt, Cebiont, bioalmalevet a tisztított vizébe és kb ennyi. Ilyen világban élünk. Tanyára egyelőre nem telik:-))))
2012. jan. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Néhány dolog amit ajánlott: most téli időszakba almát, körtét, mazsolát, aszalt sárgabarackot és szilvát. Répát, karalábét, burgit, karfiolt, brokkolit, káposztákat... minden zöldséget ami télálló, tárolható. Illetve sok sok száraz hüvelyest, babot, csicseriborsót, sárgaborsót stb. Illetve egyéb magokat zabot, kölest, árpagyöngyöt, kukoricát, tököt, napraforgót stb. Ezeket összetörve mondjuk kenyérbe sütve. Színhúst. Házi tejet, lehetőleg kecskét és ebből otthon készített túrót, sajtot. Tojást. Ilyeneket.
2012. jan. 26. 16:27
 10/12 anonim ***** válasza:
köszi!!!
2012. jan. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!