Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kórtól lehet...

Hány hónapos kórtól lehet adni a babának a kakót?

Figyelt kérdés
A kisfiam már 7 hónapos és nem akarja inni a tejet,és gondoltama kakaóra. Ti milyen idősen adtátok elsőnek és cukorrl vgy anélkül?
2012. jan. 26. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

èn 1 éves kor alatt semmi képpen sem adnám, de rendszeresen 2 éves kor alatt meg végképp nem.


tápszer tejre gondoltál? mert még 7 hósnak tehéntejet nem is lehet adni. tápszerbe akarod a kakót bele tenni? vagy nem értem mit akarsz.

2012. jan. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
9,5 hós koráig volt anyatejes a kislányom ő választotta le magát és onnantól kapott kakaót. Eleinte feles tejet adtam neki 1 évesen már csak tejjel kapta. Nem emlékszem már meddig de elég sokáig amíg el nem tört a cumisüveg.Utána pohárból. Instant kakaót adtam neki abban meg ugye van cukor. 250ml-hez egy tk-al.
2012. jan. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tehén tejet iszik már két és félhónapos korától,ugy,h egy kis grizt tettem bel,ugy egykicsit sürübb,plusz 3 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálásst,és márelég sok mindent megeszik acsak a tejet nem akarja meginni. Csak éjszaka vagy reggel eszik tejet és többet nem akar,csak rendes kaját.
2012. jan. 26. 10:14
 4/15 anonim ***** válasza:
38%

jézusom 2,5 hós babának tehéntejet?

de komolyan nem is gondolsz mi lesz késöbb? pl mi lesza bélrendszerével mondjuk 10 évesen? vagy hogy 8 évesen olyan alergiás lesz a tejre hogy semmi tejterméket nem ehet.

egy ilyen étkezés teljesen tönkre teheti az egész gyomor, bélrendszerét, most nem hányja ki de majd gyomorvérzéssel viszed 12 évesen korházban, vagy nem tudjátok miért van 20 évesen minden étel megevésétöl baja.


te viszed a pálmát a gyerekétkezteésben, pedig azt hittem a 8 hósnak töltöttkáposztát senki nem tudja überelni.

2012. jan. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én is ezen nőttem fel,a testvérem és sok más ismerősőm,és seninek semmi baja,sőt még az orvos mondta,h adhatom neki.
2012. jan. 26. 10:43
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Azért ennyire nem kell félni a tehén tejtől... Mások is felnőttek többek közt tejen, és több a nem allergiások gyerek, mint az allergiás. Ilyen erővel kirándulni sem viszem a gyereket, hisz a pollenek... Brrrrrr. Lehet kapni instant baby kakaót, de én jobbat mondok, ha már issza a tejéntejet, akkor inkább banánturmixot csinálnék neki (abba nem kell cukor, és anyag is van benne).
2012. jan. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Pár ember fél mindentől és mindenre alergiás,régen még mosatlanul ettük a fáról az almát és semmi bajunk nem lett.
2012. jan. 26. 11:12
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

te mosatlanul etted a gyümölcsöt? nekem anyám mindig megmosta, még a nagyanyám is bevietette a gyümölcsöt és megmostuk.

Hallottál csernobilról, az óriási légszennyezésröl abban az idöben? nem voltak ám bio permetek, ha a szomszéd permetezett a fél falut ellepte és az összes lehetséges rovar kihalt töle.


Nagyanyámnak balesete volt mikor anyám pár hetes volt. Korházba került senki nem tudta szoptatni, és akkor sem tehéntejet kapott, meg volt a módszer a tápszer készítésre. Anyám védönövolt, akkor már volt tápszer mikor ö tanulta, de külön tanították hogy kell más megoldással egy csecsemöt táplálni, de nem tehéntej.


Félni vagy megijedni? Èn gondolok a gyermekem jövöjére is. De nem csak amíg gyerek hanem az öregkorára is.

2012. jan. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Félni nem kell a tejtől, csak már nem tartalmaz annyi vasat, amennyire egy kisbabának szüksége van, viszont annál több kazeint tartalmaz, ami viszont nem túl jó a baba pocakjának.


Viszont ha már úgyis ivott tejet a babád, akkor miért félsz a kakaótól? Ezen az alapon azt is ihatja, meg bármi mást is, bizonyára régen is hamarabb ittál kakaót...és nagyanyáink pálinkás kenyeret adtak a gyerekeknek, és nem volt biztonsági ülés sem az autókban, repülhettünk bármerre a kocsikban ütközéskor. Lehet a régi időkre hivatkozni, csak nem tudom minek. Annyi minden megváltozott, ami régen jó volt, nem biztos, hogy most is az.


Cukrot biztos nem tennék bele, de gondolom már azt is kaptál kiskorodban két naposan, így ebből kiindulva nyugodtan add neki, úgysem lesz semmi baja, mint soha senkinek.


Nem, nem vagyok paramami, csak mielőtt bármit is teszek, utánaolvasok. Anyukám tanácsait is szívesen meghallgatom, sőt még nagyanyámét is. Aztán meg mérlegelek, hogy jelenleg mi állja meg a helyét. Mert bizony jó pár dolog már nem. Mint ahogy 30 év múlva sem lesz feltétlen jó az, amit mi csinálunk, mert a tehén mást zabált régen, mást zabál most, más körülmények között tartják, más levegőt szív, más lesz a teje, másképp dolgozzák fel azt...

2012. jan. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia én a tápszerbe szoktam néha csempészni egy mokkás kanálnyit ,mert néha nem issza meg simán.

A barátnőm kisfia egész pici kora óta itta igy a tpsz-t.

Egy csipetnyitől nem lesz baja a babának!Ha tennél is cukrot esetleg ,akkor barna nádcukrot használj..a gyermekorvosunk mondta..ha cukor akkor inkább a barna:)


Ez a tej dolog...a hugom 8 évvel fiatalabb..mikor újszülött volt nem szopott,nem volt anyatej...hozatták egy másik anyukától..aki kiderült,hogy szarrá vizezte...onnantól kezdve "felestejet" kapott,ma 31 éves és soha semmi baja nem volt a tehéntejtől egy-egy megfázástól eltekintve!!!

Tudom és igaz is,vannak érvek ellene..de nincs mint szépiteni évtizedekig nőttek fel gyerekek tehéntejen!

Lehet lehurroni,ettől még a tény tény marad!

2012. jan. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!