Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Téli babát mennyi idősen...

Téli babát mennyi idősen vinnél ki először? Tudom, hogy lassan kell hozzászoktatni,1x 5 perc, majd 10 stb.

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kivittem 1 hetesen. Mikor hazajöttünk pár napig csak ablak mellett levegőzött, majd zárt babakocsiban kimentünk mert boltba kellett menni. Több volt, mint 5-10 perc, semmi baja nem volt és nincs is azóta sem. Nem kell burokban tartani. Megfelelően felöltözteted, a kocsira lábzsákot és pelenkát teszel és már mehettek is ki egy kicsit :)
2012. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez anniyra hulyesg hogy vidd ki 5 percre,aztan 10 re,aztan 15 re....

Annyiert nem is erdemes feloltoztetni...mondjuk az első seta lehetoleg ne minusz 5-10 fokokban legyen,hanem lehetőleg 0 fok korul,vagy pluszban. Két hetes koranal tovabb biztos nem varnek a setaval,és szerintem elsore is lehet minimum fél ora,jol bebugyolalva. Elotte ugyis szokja azert a dolgokat a szelloztetes során.

2012. jan. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
6 hetes kort javasolt anno a védőnő.
2012. jan. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez hulyeség.Mármint a 6 hetes...Mikor javasolta ezt a védőnő,30 éve?
2012. jan. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mi 6 naposan mentünk először.20 percnek indult aztán egy óra lett belőle.Tavaly január 6-án volt ez, nem volt hideg, plusz 6-7 fok körül volt.Ha hidegebb lett volna akkor biztos nem gyalogoltunk volna annyit vele.Utána is minimum 1 órásak voltak a sétáink.Csak úgy sosem vittem ki, hogy levegőzzön, mindig célirányosan megyünk.(Boltba, pelusért, orvoshoz stb).

Semmi baja nem lesz ha kiviszed, de azért ne ordító hidegben próbálkozz először és ha a szél is fúj, várd meg amíg alábbhagy vagy akkor ne vidd ki.Az én védőnőm szerint 0-+5 fok közti szél rosszabb mint ha mínusz 5-10 fokban vinnénk ki a babát.

Majdnem 13 hónapos kiscsaj anyuja

2012. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Két téli gyerekem van, mindkettővel mentünk sétálni már egy hetesen. Egészségesek.

Nem tudom mennyi idős a babád, de vidd ki. Főleg most, nagyon jó idő van.

2012. jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
1 éve javasolta ezt. Koraszülött volt... És nagyon normális védőnő volt. Azért is tanácsolta ezt, mert szédülős voltam.
2012. jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azert egy koraszülött baba más...mondjuk a szédulésnek nem tudom mi köze hozzá. Régen a gyermekagyat főleg sokan falun ugy értelmezték hogy 6 hétig fekudnie kell a babanak is,meg a mamanak is,bent...
2012. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Január végén született a kisfiam és elég hideg volt akkoriban.

2 hetes volt amikor vinnem kellett a védőnőhöz és babakocsival mentünk.Csak addig volt baj míg öltöztettem,az utat végigaludta.Attól a naptól minden nap ebéd után kint séta közben aludt.

2012. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
November vegen szuletett, meg nem igazan tel. 5napos volt az elso "setanal",dolgunk volt szulok,rokonok 2000kmre nem volt kire hagyni.De egyebkent senki sem mondta a korhazban hogy fokozatosan kell levegoztetni vagy esetleg par hetig ki sem lehet menni.Valoszinu ez itt nem divat.
2012. jan. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!