Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoptassam így sokáig...

Hogyan szoptassam így sokáig ha bizonyos ételek utáni szopitól görcsöl, fáj a hasa? 8 hónapos.

Figyelt kérdés
Úgy olvastam meg úgy gondoltam hogy amíg lehet az étkezések után szopival kínálnám a fiamat hogy minél tovább tudjon szopizni ne csak az esti reggeli maradjon majd szép lassan már az se. Viszont megfigyeltem hogy ha paradicsomosat körtéset almásat őszibarackosat eszik akkor ha utána szopiztatom, egy két óra múlva csak úgy morog a kis pocija, szenved, sikítva sír, nem tud aludni se. Gondolom akkor ne adjak szopit ezek után de akkor meg teljesen elmarad a szoptatás és csak este reggel marad amikor még nem eszik mást. Kipróbáltam amúgy önmagában szopi nélkül ezek az ételek nem váltanak ki semmit nála. Mondjuk belegondoltam én is rosszul lennék ha paradicsomosra vagy barackra kéne tejet innom. Más ezt hogy oldja meg hogy csinálja? Barátnőm is meséli hogy 10 hónapos lánya még 5ször szopik tehát étkezés után is, folyadék gyanánt.
2012. jan. 26. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért amibe belegondolsz, az egészen más, ez a tej nem az a tej. gOndolom nem minden étkezésre eszik ilyenket, max. akkor ne adj. vagy add azokat ritkán, és szoptass, ha ez a jobbik szerinted.
2012. jan. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerintem az nem jó, ha egy 10 hónapos folyadék gyanánt kapja a tejet. azzal nincs baj ha a baba inkább azt kéri, de ha anya nem kínálja meg az nem jó, egy hozzátáplált babának nagy szüksége van vízre!


én a 8 hónaposomat naponta 4x szoptattam, felkeléskor és a napi 3 elalváskor délelőtt 10kor aludt, délután 3kor és este, így az ebéd és uzsi után jó ideig nem kapott cicit.

2012. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Miért kell annyira akarni a szoptatást??? Én örültem volna ha 6hónapig sikerül. Ehelyett kapta a tápszert. Semmi baja se lett. Ne erőltesd, hisz már a gyerek is jelzi feléd, h neki mi a jobb! És az anyatej a hozzátáplálás megkezdésétől semmit se véd. Kálciumot, vitamint meg ezer más dologban is tudod már adni neki ennyi idősen.

Marad a reggeli és esti szopinál, a többit meg hanyagold.

2012. jan. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Miért kell "erőltetni"??? Mert minél tovább kapja annál jobb...szerintem akinek van teje és tud szoptatni és szeret is az nehogymár baj legyen hogy 8 hónaposan még szeretném szoptatni. Tápszert nem akarok adni neki köszi:)

Hát hagyjam ki...alma barack elég nehéz mindig kihagyni meg hát gyümit is szeretnék adni neki ami jó lédús most akkor mi marad? A banán max...

Amúgy meg szeret utána szopizni nem én erőltetem bele...inni meg nem nagyon akar evés után, várja a szopit. Mindegy akkor majd megoldom. Csak gondoltam talán más gyerekénél is volt ilyen.

2012. jan. 26. 15:14
 5/11 A kérdező kommentje:
bocs nem erőltetnit hanem akarnit írtál..de mindegy a lényege ugyanaz.-
2012. jan. 26. 15:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre a lányomnál, hogy ha gyümi/asvas étel után szopizott, akkor túrósan felbüfögte. Így egyszerűen elhagytam azok az étkezésekkor az anyatejet.


Ha reggel, este szopik, hidd el, akkor is nagyon sokáig tudod még szoptatni.

Ha meg mondjuk arra gondolsz, hogy megfázik, és immunerősítés miatt akarnád szopiztatni, akkor olyan esetekben a szilárd kaját hanyagold, és csak szopizzon, pár napig.


De innentől már elég nagy ahhoz, hogy kiváltsd szilárddal a szopikat. És reggel-este még sokáig kérni fogja a szopit.


Nekem a lányom, onnantól, hogy elapadt a tejem (terhesség miatt), tápot iszik. Most már 2 éves, de reggel-este csak táp van. Ha tejem lenne, most is biztosan szoptatnám.


Ha minden kaja után szoptatod, könnyen cicizésre szoktatod, amikor nem enni, hanem cicizni akar majd.... SZilárd kaja után folyadéknak vizet igyon sztem egy baba.

2012. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt akartam volna írni utolsó mondatnak, h "Maradj a reggeli és esti szopinál, a többit meg hanyagold", csak lemaradt a "j". Azt nem mondtam, h te is adj neki tápszert, és azt se h ne kapja a gyümölcsöket. Hol láttad ez?

Viszont nem értem, h miből gondolod, h jobb a gyerekednek ha sokszor szoptatod, ha egyszer fáj tőle a hasa? Nem egyformák a kicsik sem, ahogy mi felnőttek sem. Neked jól esne ha minden nap olyat kellene enned, amitől mindig fáj a hasad? Persze, h szívesen szopizik, hisz szereti, de ő azt nem tudja még, h ettől fáj a pocija. Te viszont rájöttél. Akkor meg mi itt a kérdés? Tegyél ellene.

Nem az a lényeg, h egész nap igya a gyerek az anyatejet, hanem, h kapjon. Ennyi idősen simán elég már neki reggel és este. De ha annyira ragaszkodsz hozzá, akkor 1-2 órával etetés után szoptasd meg. Közvetlen kaja után meg adj neki vizet. Előbb-utóbb majd megszokja az ízét, és magától áll át rá.

2012. jan. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én azt nem értem, hol a logika aközött, hogy ha kiváltasz egy étkezést akkor el fogja hagyni a szopikat. nagyon sokan már 6 hónapos babáknál kiváltanak egy-két étkezést és a baba 1,5-2 éves koráig szoptatják.

a tested okos, annyit termel amennyit a baba igényel. ha csak 3x szoptatod, akkor 3x-i szopira termel. ez nem az elválasztás folyamata, hanem az egészséges egyensúly megteremtése. szerintem :)

2012. jan. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

az első gyerekemet itattam az étkezések mellett és közben beszéltem szoptatási tanácsadóval aki mondta hogy amiatt is szokott le a szopiról 10 hónaposan (7 hónapos korától már csak reggel este meg éjjel kérte) 10 hónapos korára pedig eltelt az ételekkel és a vízzel (teával gyümilével) és nem kérte tovább. Meg is betegedett addig semmi baja nem volt. Tudom nem egyértelmű az összefüggés lehet hogy amúgy is megbetegedett volna...de lehet hogy ha még elfogadja a tejet akkor nem.

Nem szeretnék még egyszer így járni.

2012. jan. 26. 16:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Jaajjjj kedves Kérdező! Ne csináld már! Igen, semmi összefüggés nincs a szoptatás és a betegeskedés között. Az én fiam 4hónapig szopizott, aztán tápszer, és 1évesen volt beteg először, akkor is csak vagy 3-4 napig tartott, aztán 22 hösan lett legközelebb, de nem is volt nagyon beteg, csak bepirosodott a torka, és ettől estére belázasodott 3x. 2éves, de még egyszer sem volt taknyos, sose köhögött! Barátnőm gyereke 1,5 évig szopott, folyton lázas, folyik az orra, köhög, meg minden nyavalyát összeszed. Ő is 2 éves. Másik kis barátunk 20hós, még a mai nap is szopizik éjjel is 4-5x(!), nappal is, és mégis megbetegedett már többször is. Ezek után is úgy gondolod, h megéri a hasfájás?
2012. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!