Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak egy irányba forditj...

Miért csak egy irányba forditják a fejüket a babák ha lefektetjük őket? Kislányomnak próbálom pelussal kitámasztani a fejét, de mindig visszaforditja és már egyik oldalt el van nyomódva kicsit neki!

Figyelt kérdés
Van erre valami más megoldás?Nem akarom hogy úgy maradjon neki!!!
2009. máj. 29. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is így volt. Le volt tapadva egyik oldalra a nyaki izma. Gyógytornára kellett járnunk. Azt javasolták hogy minden inger arról az oldalról érje amelyikre nem fordul. Megfodítottuk a kiságyat is, mindig balról közelítettünk hozzá, meg a játékokat is balról tettük neki. Meg a két kis kezét fogva fel kellett húzni ülésbe és balról bazseváltunk neki hogy arra próbáljon nézni , kb 5 másodpercig tarthattuk ígym Minden pelusozásnál eljátszottuk 5x. Aztán szépen kezdte balra is fordítani a fejét, most már nincs vele gond.

Remélem nálatok is jól alakul, szurkolok! Jó babázást.

2009. máj. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a kislányod? Kerek feje lesz, ne aggódj. Sok baba elfekszi a fejét egyik irányba, de az később kisimul.

Az én fiam is amikor kisebb volt, mindig csak balra fordította fejét, neki is elnyomódott. Most 3,5 hós, és már minden irányba forgatja, mert már nagyon érdekli a világ.

2009. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szombaton lesz 2 hós! És mennyi idő alatt simul ki neki???Forgatja ő is a kis buksiját, de valahogy mindig a jobb oldalán áll meg! Addig fészkelődik mig a pelust is ki nem dúrja onnan, amivel kitámasztottam!
2009. máj. 29. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, második vagyok. A kitámasztással én sem értem el semmit, mert olyan ügyesen kitúrják. Én az ágya másik oldalára tettem színes játékokat, a védőnő javaslatára. Egy időben én is sokat idegeskedtem emiatt, de a gyerekorvos csak legyintett, hogy még azoknak is szép feje lesz, akiknek totál ellaposodott az egyik oldala. Hogy mikor simul ki? Szerintem akkor, amikor már aktívan játszik, és sokat mozog.
2009. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk is volt ilyen problémánk,majd vettünk egy ilyen párnát. Most már egyébként forgatja mind a két irányba a fejét alvás közben is. És a kis buksija is kezd szépen kerekedni. Most 5 hónapos.


[link]

2009. máj. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd el Dévény gyógytornára! Nem veszítesz vele semmit ha megnézi egy gyógytonász néni, max. azt mondja nincs semmi baj. de ha meg kell a torna akkor meg jó, hogy elmentél. Az én lányom is így volt, valóban e voltak tapadva a nyaki izmai és szépen javult azóta mióta járunk.www.deveny.hu
2009. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!