Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapos babám a fejét...

Két hónapos babám a fejét állandóan jobbra fordítja mikor alszik, hiába fordítom át álmában, mindig visszafordítja. Ki fogja ezt nőni? Vagy vigyem el szakorvoshoz?

Figyelt kérdés

Pár napja már át tud fordulni háton fekvésből oldalra is, persze ezt is csak jobbra csinálja.

Tornáztatom a nyakát, hogy balra is fordítsa a fejét, akkor minden rendben. De magától egyáltalán nem akar balra fordulni, hiába beszélek hozzá, átpakoltam a játékait is a kiságyban, őt is megfordítottam, de semmit nem értem vele, mindig visszafordítja a fejét jobbra.


A gyerekorvos szerint minden rendben, de azért aggódom, nem szeretném, hogy később gond legyen ez miatt.


2010. jan. 24. 18:54
 1/8 Bea24 ***** válasza:
Szia! Szerintem vidd el az ortopédiára, ahol esetleg tovább küldik tornára. Mi is így voltunk vele, a kislányom elfeküdte a nyakát a pocakomban és ő is csak jobbra fordította a buksiját, ami miatt elég rendesen eldeformálódott. 3 hós kora óta járunk tornára és nagyon sokat javult a helyzet és a fejecskéje is majdnem teljesen helyre jött. Most 5.5 hónapos! Remélem segítettem! BeaAnya
2010. jan. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bea24 ***** válasza:
19:02-es vagyok megint, a gyerekorvos nekünk sem mondott semmit, de hála az égnek kis protekcióval egy ortopédushoz el tudtunk menni. BeaAnya
2010. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk az első látogatáskor mondta a gyerekorvos, hogy le van tapadva a nyakán az izom az egyik oldalon, ezért forgassuk a helyét a kiságyban, hogy mindig a fény felé nézzen (egyszer az egyik végén, másszor a másik végén legyen a feje) Nem vettem észre, hogy preferálná az egyik vagy a másik oldalt.

Most a két hónapos oltásnál neorológushoz adott beutalót a dokinéni, mert nem tartja még önállóan a fejecskéjét. (ezt sem godnoltam, hogy két hónaposan már tartani kéne)

Azt mondta, max. gyógytornára kell járni, nehogy lemaradjon a mozgásfejlődésben emiatt.

Ez volt pár napja, azóta állandóan csak azt figyelem, hogy mikor melyik oldalra fordítja a fejét, és próbálom tornáztatni. Azt vettem észre, hogy hanyattfekvésben jobban szereti jobb oldra fordítani, hason fekvésben viszont balra. Ma hanyattról jobboldalra átfordult. Kíváncsi leszek mit mondanak a neurologián, és hogy mikorra kapunk időpontot. Remélem, mire kapunk, addigra minden rendben lesz, és csak egy kicsit lusti volt a lelkem.

Úgyhogy szerintem azért te is mutasd meg dokinak.

Az ortopédián ezt nem nézték, ott csak a csípőjét nézték nálunk.

Egyébként a dokinő minket nyaki hipotómiával küldött el a neurológushoz. Persze mondanom semm kell, hogy olvasgattam itt a netet, eléggé beparáztattam magam....


Szerintem ha a gyerekorvos mindent rendben talált, akkor majd egyszercsak megszereti a bal oldalát is a gyerkőc, de azért említsd meg neki, ha nem javul a helyzet.


Nekem is 9 hetes a babóm.

2010. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En tettem egy vekony parnat a feje ala ,epp hogy egy picit belesuppedjen,tobbet sose billent ki...Kiprobalhatod.
2010. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Na ilyet sem hallottam meg hogy magzatvizben egy gyerek elfekudje a fejet!:)
2010. jan. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utolsónak: a mai világban elég sok az olyan baba aki valamilyen okból gyógytornára kényszerül. A mi gyógytornászunk szerint manapság nem hagyják az anyukákat az orvosok hízni (mert egészségtelen) és így gyakran nincs elég helye a mama pocijában a babának az utolsó 1-2 hónapban.

Az én kislányom balra fordult és 3 hónaposan nem emelte a fejét. Enyhe hypotóniát állapítottak meg nála, dévényes gyógytornász járt hozzá, most 5 hónapos és teljesen behozta a lemaradást. Hason játszik, forgolódik és az egyik lábával tolja magát előre.

Bocs, ha hosszú voltam, de a lényeg, hogy aggodalomra semmi ok és szerintem nem árt megmutatni egy szakembernek.

2010. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fiam ilyen kicsi korában a bal oldalt preferálta, balra fordította a fejét, a bal kezét nézegette, stb. Az orvos nem mondott semmit.

Aztán, ahogy nagyobb lett, magától megszűnt ez a szokása. Most 11 hós és semmi gond vele.

2010. jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fiam is mindig jobbra tartotta a fejét, szépen kipárnáztam hogy ne tudja. Most 17 hós, már rég kinőtte magától és egy cseppet se deformálódott a feje egy percre se.
2010. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!