Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposan más baba is úgy...

8 hónaposan más baba is úgy ordít, mintha nyúznák? Pl. Orrszívás, orrcsepp, játék elvétel, azzal nem szabad, stb?

Figyelt kérdés

2012. jan. 28. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

8 hónaposan kezdte, most 10 hónapos, sokkal jobb a helyzet. Kezd kialakulni az akarata, viszont még nem érti, miért nem szabad, miért kell csinálni. Most már aminél érti, miért nem szabad (pl. macskát tépni, mert megkarmol, kályhát megfogni, mert forró) sokkal könnyebb. Persze ezeket milliószor el kell mondani.

Ill. voltak dolgok, amikből inkább vettem még egyet neki játszani, kisseprű, kislapát, hasonlók.

Orrszívással én sem tudok mit kezdeni. :) Inkább gyorsan, határozottan túl vagyunk rajta. (Egy időben próbálkoztam azzal, hogy megmutattam magamon, hogy nem fáj, de nem igazán működött, akkor csak az én orromba akarta dugni.)

2012. jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém 9 hónapos és igen, ezt csinálja. Orrszívást nem csináltunk mostanában, de ha ki akarom venni a kádból és ő még fürödni akar, vagy elveszem tőle a poharat, vagy labdát, akkor visít.
2012. jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, kb ilyen idősen kezdődött, majd alább hagyott egy kicsit, olyan 15 hónapos kora táján visszajött csak sokkal durvábban, hisztivel. A mai napig tart, bár egyre elviselhetőbb.

21 hónapos kisfiú anyukája

2012. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm! Közben rájöttem, hogy a kora mellett még a nátha és a foga is bántja. Csikorgatja az alsó fogát a most jövő felsőhöz :-) De igen, gondoltam, hogy ez már egy kori sajátosság. Kezd rájönni a dolgokra :-)
2012. jan. 28. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!