Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leszokik erről valaha?

Leszokik erről valaha?

Figyelt kérdés
8 hónapos kisbabám alapbna is szopja az ujját, de amikor eszik akkor is. Úgy néz ki, hogy egy falat étel, egy ujjszopás, étel, ujjaszopás. Így minden...de minden ruhájának az ujja sárga, piros attól függ mit eszik. És egyébként is elég bosszantó szokás, mert szinte az egész étkezés ujjszopásról szól. Volt már valaki ilyen hülye helyzetben? Elhagyja ezt a szokást? (gondolom igen, mert 30 évesen csak nem fogja szopni az ujját kaja közben, de remélem alvásnál sem, csak van ennek belátható ideje vajon? )

2012. jan. 28. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
És ha kanalat adsz a kezébe? Amúgy elképzeltem, olyan édes lehet! Bocsi, tudom hogy kimosni a ruhát már nem olyan vicces, de nagyon cuki lehet! :-)
2012. jan. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is sokat szopta a lányom az ujját,mostmár csak alváshoz használja:)2 éves múlt.
2012. jan. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon cukor tényleg:)még mormogni is szokott hozzá,imádom.nem olyan nagy ügy,inkább bosszantó,mert 1kanál kaja be a szájba(ez ugye 2másodperc) amit nyomban követ az 2percnyi ujjacska némi mormogással .az etkezés 30percéből 23perc ujjszopás:-)amugy csak akkor szopja az ujját ha álmos,fáradt,elalváshoz,és kaja közben. A kanál jó, de az csak 1 kezet foglal le:)ha lefogom,addig nem nyitja ki a száját míg el nem engedem.kabaré. De ha 2 éves lesz mire elhagyja,akkor nem izgatom magam.
2012. jan. 28. 20:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok: két kanál? mindegyikbe egy?

Az én kisfiam most lesz 6 hónapos, szopi közben néha az újat is szopja.

2012. jan. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy nem a kérdésre válaszolók de nálunk ugyan ez van.Egy kanál egy új szopi,én sem értem h miért csinálhatja.Egyébként nem cumizza sokat,szóval én sem értem.:(
2012. jan. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ugyanezt csinálja. Már 10 és fél hós, mióta jobban szeret enni, azóta egyre kevésbé szopizza az ujját kaja közben. Sőt néha már egyáltalán nem. Szóval ne aggódj, fog ez alakulni hamarosan! :))
2012. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
"DEJÓ", hogy nem vagyok egyedül!!:-))) Én azt hittem, csak az én gyerekem ilyen csudabogár:) Két kanalat is adtam a kezébe, de hamar rájött, hogy vagy kanál vagy ujjszopás, az utóbbi nyert, kanál repül, ujjacska a szájba. Azon szoktam nevetni, hogy amikor eszi a főzeléket bekapja még nem nyeli le, de rögtön tolja rá az ujját,és olyankor nyomj bele z orrába is kaját, úgy néz ki mint egy kismalac. Én is abban reménykedem, hogy ha már "rutinosabb" evő lesz akkor elmarad ez a szokása.
2012. jan. 29. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!