Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám már feláll kapaszko...

Ha a babám már feláll kapaszkodva kellneki cipő? 8 honapos már 1 honapja hogy feláll, és egy lépést teszde mégcsak kapaszkodva, és ritkán.

Figyelt kérdés
2009. máj. 30. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
még nem kell...legyen a lábán egy tapadós zokni...ha már magabiztosabb lesz akkor vegyél neki...mi korán kezdtük a járást, de én is csak akkor adtam rá kemény talpú cípőt, amikor már az udvaron is menni akart:)
2009. máj. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges a cipő addig ameddig nem jár stabilan a baba.Az én fiam tegnap volt egy éves,és még nincs cipője.Lilliputi féle puhatalpú cipője van,még a játszón is abban van.

Olvasd el ezt a cikket:Mikor vegyük meg az első cipőt?

Amíg a kicsi nem tanul meg járni, nem kell neki cipő, azzal csak kikapcsoljuk a talp funkcióit, mert nem tud a lábával karmoló, kapaszkodó mozgást végezni. Ha hideg van, adjunk rá tapadókorongos zoknit, melegben lehet mezítláb is. A cipő akkor kell, ha a gyerek jár. A lakáson belüli mozgást nem nevezhetjük járásnak, ott egy kicsit szaladgál, majd felmászik valahová, aztán leül, esetleg mászik. A lakásban nem sétálgat a kicsi, oda nem kell cipő.


Az első cipő

Arra mindenképpen figyeljünk, hogy teljes értékű lábbeli legyen a gyermeken. Ha csak a hideg miatt adjuk rá, akkor se mamuszt vegyünk, hanem igazi cipőt. Ennek zárt, kemény kérge van, a sarkat jól tartja. Fontos, hogy a kicsik minden lábujja kényelmesen helyezkedhessen el benne. A zokni se legyen feszes, ne szorítsa össze a gyerek ujjait. A cipő talpa legyen egyenes. Lehet benne esetleg egy kis emelés a lábboltozat helyén, de ne magas, csak jelzésértékű legyen. Ha a lábboltozatot alátámasztjuk, az izomzat nem fejlődik megfelelően, éppen ezért ma már nem tartják megfelelőnek a régebben olyan divatos, betétet tartalmazó cipőket.

Ráadásul én ,egkérdeztem a dokinénit ,egy ortopédust és egy gyógytornászt,és mindhárman ugyenezt tanácsolták!

2009. máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs rajta cipő,zokni,vagy tapadós zokni van rajta,és abban lépeget kapaszkodva,nekem is így ajánlották.
2009. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!