Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babát otthon hagynát...

7 hónapos babát otthon hagynátok egy hétvégére?

Figyelt kérdés

A férjem mondta, hogy elmehetnénk egy hétvégére valahová kettesben. Én meg nekiálltam, mint kutya a mosatlannak, hogy hogy gondol ilyet, mit képzel, hogy itt fogom hagyni több éjszakára??


7 hónapos a kicsi, nagyon nyugodt baba és mindenkivel szépen elvan, de még sosem aludt máshol, nélkülünk. Szerintem még korai lenne elutazni nélküle, férjem szerint nem. Szerintetek?


2012. jan. 29. 12:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nyugodtan hagyd otthon, ha van kire bízni, s abban Te is megbízol.

A kapcsolatnak szüksége van gyerekmentes napokra!!!

2012. jan. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%
Én is osztom az előző véleményt!Ha van valaki,akire feltétel nélkül rábízod a gyermekedet nyugodt szívvel,akkor nem lehet semmi baj!Nyilán fura lesz,de inkább nektek lesz az!Ha viszont nincs meg a kellő bizalom,akkor hagyd az egészet,mert meg fogsz zavarodni míg oda vagytok és tönkre fogja tenni a folytonos aggódás a pihenéseteket!Biztosan jót tenne mindkettőtöknek egy kis kikapcsolódás a babás mindennapok után!És a nagy viszontlátás mindennel felérne! :)
2012. jan. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%
Mindkettőtöknek szüksége van a pihenésre, feltétlen!!!!!!!! Van mama, vagy testvér bárminemű lelkiismeretfurdalás nélkül bízd rájuk!!!
2012. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
53%

én 7 hónapost nem :)

1 éves kora körül egy éjszaka belefért volna nekem, de mi vittük magunkkal a picit :)

2012. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Tartanék egy próbaestét a helyedben, amikor más altatja, de közel vagytok, és ha bármi rosszul alakulna, pikk-pakk ott vagytok. Így te is megnyugodnál. Férjed részéről érthető, hogy szeretne kikapcsolódást kettőtöknek, ezért ne akadj ki rá, csak jót akar. :-)
2012. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes, nálunk is pont most vetődött fel ez a kérdés, egy szintén 7 hónapos babával:-)

Elmesélem, hogy volt. Férjem szorgalmazta, hogy menjünk, én ágáltam ellene, nem hagyom itt anyósomra, hiába bízom meg benne, de akkrosem, nem tudok majd aludni, a gyerek sem fog tudni aludni, stb stb. Aztán meggyőztek. Elindultunk. Borsodból indultunk, Veszprémbe tartottunk, menet közben beugrottunk Budaörsön az ikeába, ott voltunk majdnem 3 órát, tébláboltunk, elköltöttünk egy valag pénzt, kikapcsolódtunk (legalábbis én :-)) Na indulás tovább! Kocsiba bepakolás, beülés, indítás, férjem rámnéz...lekonyuló szájjal:- Mi lenne ha hazamennénk "HOZZÁ"!?

Én elnevettem magam, és szépen hazagurultunk. Mindenki nagyon boldog volt (főleg én, mert nem nyugdodt volt a lelkiismeretem, mert ÉN ELINDULTAM)

Nálunk így történt a külön alvás. Azaz nem történt sehogy:-) Talán majd 1 hónap múlva újra próbálkozunk, lehet, hogy messzebb jutunk az ikeánál:-D

2012. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
13:13 Egyébként a rövid válaszom: Én nem hagynám.
2012. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

3 hónaposan 1 napra ( napközbenre ) hagytuk anyura. Lefejt tejet ivott akkor.

8 hónapos volt amikor wellnessezni mentünk először, de mi őt is vittük. Aztán voltunk még 2x wellness napokon, a baba is élvezte a fürdést, de megmondom őszintén hogy teljesen más kettesben és más egy babával menni. Anyósomékra szoktuk a babát hagyni, aludt is már kint náluk, de messzebb laknak. Az én anyum beteges, ő nem tudná már most ellátni a gyermeket több napra.

Egyébként azt gondolom hogy 7 hónaposan otthon lehet hagyni, 1 max 2 éjszakára. Ha van valaki akiben maximálisan megbízol.

Hány napra mennétek és milyen messzire?

2012. jan. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

én megmondom őszintén, az 1. gyermekemnél ugyanúgy ágáltam, mint te. A 2.-nál már tényleg éreztem, hogy muszáj egy párkapcsolatnak gyermekmentes napokat is szerveznie. A férjem talán nem annyira igényelné, de én igen. 2 éven belül kétszer szültem. Nagyon igénylem azt, hogy végre nőnek is érezzem magam, ne csak tenyészkancának. Persze imádom a gyerekeimet, ha 2-3 órára el kell mennem, azonnal adok haza telefont, hogy mi volt, meddig aludtak, mit ettek.

Mondanám, hogy majd a 2. után te is meglátod, de ez most rajtad nem segít. Tanácsot sem tudnék adni. HA egygyerekes lennék, azt mondanám, nem. KÉtgyerekes anyukaként igent mondok.

2012. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%
Én nem hagynám ott. Nekünk az a kikapcsolódás, ha ő is ott van velünk, persze ehhez az is hozzá tartozik, hogy rettentő nyugodt baba.
2012. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!