Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Senki nem tud tanácsot adni?

Senki nem tud tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Kislányom 15 hónapos

5 hónaos kora körül egyszerűen csak akkor tudott elaludni, ha síri csend volt körülötte. PEdig nem volt ehhez szokatva. Kapott külön szobát és azóta nincs gond az alvással

Nyáron érkezik a kistesó, és közös szobába kerülnek. És azon gondolkoztam,hogy szép fokozatosan az alapzajokhoz vissza kellene szoktatni.

Az ő szobája a miénkből nyílik,de be van csukva az ajtó,mert zavarja a tv. Arra gondoltam,hogy ha elaludt este, akkor először csak egy kis időre résnyire kinyitom az ajtót,majd az időt növelem, és ha jól haladunk éjszakára nyitva is hagyom,majd ugyanez csak már elalvás előtt sem csuknám be.


Van ennek értelme, célravezető lehet???


Írtam már ki kérdést, de nem kaptam választ


2012. jan. 29. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Én hagynám őt békén, legalább addig hadd aludjon rendesen, amíg meg nem születik a pici. Utána meg majd alakul valahogy. Az én nagylányom is minden vacakra felébredt régen, de valahogy a picitesó hangját megszokta, az nem zavarta és nem zavarja a mai napig (már a pici is elmúlt egyéves).
2012. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki, amit írsz. Lehet beválik.

De az is lehet, hogy a tesó kevésbé fogja zavarni, mint más.

Lányom is tök csöndben tud aludni, ha nyikkant az ajtó már fel is kelt. Erre beköltöztek mellénk olyan szomszédok, hogy egész nap üvöltenek, csapkodnak mindent. Lányom szobája meg mellettük van pont. 1-2 hétig tiszta ideg voltam, mert mindenre felkelt a lányom, de aztán megszokta. Ő már jobban alszik ezek mellett a hangos szomszédok mellett, mint bárki más. :)

Szóval próba szerencse, hátha hozzá tudod szoktatni őt a zajokhoz. De az is lehet, hogy csak a tesó fogja hozzászoktatni, mert akkor már muszáj lesz.

2012. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki, jó ötlet.

Nappal mi a helyzet, séta közben elalszik a babakocsiban zajban is? Mert azt is lehetne gyakorolni...

2012. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Babakocsiban nyár óta nem tud aludni, már a séta is rizikós nem akar megmaradni benne.

Napközben déltől alszik 3-ig, ajtó becsuk, síri csend legalább egy fél óráig míg jól el nem alszik,de utána már motoszkálhatok a konyhában.

2012. jan. 29. 19:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező!Nálunk is ugyanez a helyzet(bár még csak most kezdjünk a kistesó projektet)de már előre rettegek mi lesz!Én is kifogom próbálni amit te írtál,hátha hozzászokik a zajokhoz:-)))Sok sikert!
2012. febr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:
100%

Idővel biztosan meg fogja szokni, pl. mert egyre gyorsabban fog eljutni a mélyalvásig.

Az én lányom is pont így volt, ez egyébként teljesen természetes. Sokáig velünk aludt éjjel, jóideig nem is zavarta a tv sem. Aztán 2 évesen elkezdett nem elaludni, ha motoszka volt, úgyhogy ekkor került külön szobába, ágyba. Utána jó ideig úgy szerette, ha csak résnyire hagytuk nyitva az ajtót, kb. fél éve viszont teljesen nyitva kell hagyni, hogy tudja, ott vagyunk, megy át a zaj és a fény is. Sőt, újabban mindig kéri azt is, hogy üljünk le mellé a fotelba, amíg elalszik, pedig erre csak az átszokásnál volt szükség anno. De így sem gond, mert most 4 évesen már 5-10 perc alatt teljesen beájul alfáig.


Mindezt csak azért írtam le, hogy lásd, ahogy fejlődnek, úgy változnak az (el)alvási szokásaik is. Valószínűleg más és más lesz majd a tied igénye is. Nyugodtan próbáld meg, amit leírtál, mert jónak tűnik, fokozatos; aztán majd kiderül, tényleg jó-e ill. kell-e már most. Ha még nem, megpróbálhatod később újra, vagy ahogy majd érzed. Az biztos, hogy ha a kistesó megszületik, úgyis egy csomó minden meg fog változni és neki is alkalmazkodnia kell majd azért az új szituhoz. Előre semmiképp se aggódj ezen, mert felesleges, majd az aktuális helyzet meghozza a megoldást is. :)

2012. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok.

Vajon mi rosszat írtam, miért pontoztak le engem???

2012. febr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Részemről ment mindenkinek a zöld kezecske.

Végülis arra jutottam,hogy kiróbáljuk, de kicsit később,mert most jön a foga,és elég zűrösen alszik.

2012. febr. 1. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!