Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki akinek 11,5 hónapos...

Van valaki akinek 11,5 hónaposan nem eszik magától a babája?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy ha teszek elé falatokat,katonákat,szétnyomkodja,összemorzsolja,lelöki.olvastam h ilyen korban már magától esznek evőeszközzel.Bele se merek gondolni mit művelne..
2012. jan. 29. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szia! az enyém mindjárt 1 éves, próbálkozik a kanállal evéssel, de a csuklója még nem elég fejlett erre a finom mozdulatra, szerintem nem is kell még önállóan enniük ilyen korban.
2012. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Enyèm ugyanazt csinàlja mint a tièd. Jàtszik vele. A kemènyebb dolgokat teszicsak a szàjàba pl. rizspehely. Felvàgottat, kenyeret, sajtot imàdja mègis jàtszik, nyomkodja, ledobja. Majd alakul èn nem kesergek.
2012. jan. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

11 hónapos lesz, de elképzelni nem tudom, hogy 1 hónap múlva egyedül egyen evőeszközzel. Fogja a kanalát, rágcsálja, néha belerakja a tányérba, de nem tud rárakni semmit, ha mégis, nem eszi meg, leveszi a kanálról.

Falatkákat egyedül eszik, mondjuk olyan is a széke alatt utána... :) Én azt hagyom, amit ledob, az kuka persze.

2012. jan. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 11 hónapos múlt, és esze ágában nincs egyedül enni. Ha adok kanalat, azt a szájába veszi, de a kajához nem nyúl vele.

Ha meg falatot kap, vagy kisebb darabot, akkor szétnyomja. De szerintem még ráérnek ezzel. Nem követelmény, hogy 1 éves gyerek egyedül egyen.

2012. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, persze. Az enyém két éves, de csak akkor eszik egyedül, ha kedve van. És általában nincs kedve, kanalazom a szájába a kaját. 11,5 fél hónaposan meg esze ágában sem volt egyedül enni, még falatkákat sem.
2012. jan. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 hét múlva lesz 1 éves a kisfiam. Ha falatokat adok a kezébe, szétmorzsoja, nézegeti, de nem veszi a szájába. A kanalat belemártja a tálkába, aztán beteszi a szájába, de még a keze nem forog úgy ahogy kéne :) Érdekli nagyon a dolog, úgyhogy hagyom próbálkozni, addig én másik kanállal belapátolom neki a kaját. Nem gondolnám, hogy 1 évesen egyedül kéne ennie egy gyereknek. Még nem tudnak olyan finommozgásokat csinálni. Úgyhogy ne aggódj!
2012. jan. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ugyan már, hogyan tudna egy ilyen kicsi baba egyedül enni? Az enyém 18 hónaposan kezdte el kanalazni az ételt és a villát is használta. Most 2 évesen nagyon szépen eszik. de ezt nem is lehet erőltetni, siettetni... ráér még nyugi :-)Most késsel keni a kenyeret, de van, hogy én etetem még.
2012. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kislányom épp 11 hónapos.

Ha elé teszek zsömlét, banán darabot, ilyeneket, akkor felveszi és falatozni kezdi. ennyi, de ő a földről is felszed minden morzsát, mindent bekap, megeszik.

Nem is próbáltam, hogy egyedül egyen kanállal.

2012. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, ugyanígy egyedül eszi meg a babakekszet, sajt darabot. Pedig mindösszesen 1 foga van, a 2. most nő.

Az 1. babám is ilyen volt, ő 14 hónaposan evett villával, egy-egy falatot.

2012. jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 11,5 hónapos. Csak a kezébe adott kiflicsücsköt, babapiskótát eszi meg egyedül. Az elé rakott falatkákat ugyanúgy szétnyomkodja, mint a Te babád. :D
2012. jan. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!