Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónaposan még mindig ébred...

15 hónaposan még mindig ébred éjszaka, le lehet erről szoktatni vagy magától majd elhagyja?

Figyelt kérdés

Ilyenkor csak cicin alszik vissza, mást nagyon nem is próbáltam. A cumit és cumisüveget soha nem fogadta el, de már nem is akarok próbálkozni vele.

Körülöttem minden vele egyidősről azt mondják alszanak egész éjszaka.


2011. febr. 25. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 15 hónapos, de ő már nem szopik, és éjjel alszik. Este fél9-kor megissza a tejcit üvegből és aztán reggel 8-ig alvás.

És napközben hányszor alszik? Nem lehet, hogy akkor túl kipiheni magát? Épp a múltkor mondta a gyerekorvos az egyik anyukának, (szintén 15 hónapos baba), hogy már csak napközben 1* szabadna aludnia a gyereknek, naná, hogy éjjel aktívabb.

2011. febr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
egyszer alszik, kb. 1,5 órát, ennyi pedig kell.
2011. febr. 25. 12:56
 3/6 anonim ***** válasza:

AZ enyém 1x alszik napközben és mégis felébred éjszaka, pedig 6 hónapos koráig végigaludta az éjszakákat. Azt mondta a dokink, hogy vannak olyan gyerekek, akik a fogzás végéig felébrednek éjszaka:-(

Én csak adok neki vizet, cumi a szájába és alszik is tovább. Próbáld meg vízzel kínálni.

2011. febr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia, az enyém 15 hósan még bőven ébredt éjjel, oka: fogzás. igen, van akinek átalussza a gyerek az éjszakát már 2 hetesen, van akinek meg nem. ez van, nem egyformák a gyerekek. ezt erőltetni nem lehet. ha ébred, és hagyod sírni, nyűglődni, ugyanúgy fog ébredni azután is, csak legfeljebb csendben lesz, és úgy fog szenvedni, mert megtanulja, hogy rád nem számíthat, ha baja van. szóval az én határozott véleményem, hogy nem, nem kell leszoktatni, megtanítani stb. az én kislányom 21 hósan aludta át az első éjjelt, magától, és ez azóta is így van (5 hónapja). ui. akkorra jött ki az összes foga. addig ha ébredt, mindig kapott cicit. kisebb korában még a mozgásfejlődés is nagyon zavarta az alvásban, 15 hósan már "csak" a fogzás.
2011. febr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni , de nekem a majdnem 5 éves fiam is felébred szinte minden éjszaka 1-2-szer inni vagy valami kifogással.
2011. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is a foga miatt ébred még mindig. 15 hónaposan még lehet hogy nálatok is ez lehet az oka a keléseknek. Szerintem várd meg míg kijön az összes foga, akkor már valószínű ő sem fog kelni.
2011. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!